Pytania i odpowiedziWszystko, co musisz wiedzieć.

Najczęściej zadawane pytania.

Wybierz rodzinę produktu, aby uzyskać więcej informacji.Ok

 
1 -Dlaczego w żelazku posiadającym funkcje Anty Drip cieknie woda?
2 -Jak zapobiec blokowaniu się otworów na parę?
3 -Jak często należy czyścić żelazko TEFAL?
4 -Jakiego rodzaju wodę należy stosować w żelazku TEFAL?
5 -Dlaczego jest niewiele pary lub nie ma jej wcale?
6 -Jak oczyścić zawór antywapienny w żelazku TEFAL?
7 -Do czego mogę używać funkcji prasowania w pionie?
8 -Używam tego żelazka po raz pierwszy i nie wytwarza ono właściwej ilości pary. Co mam zrobić?
9 -Jak wyczyścić stopę Supergliss/Ultragliss?
10 -Jak zapobiec kapaniu wody na materiał?
11 -Jak zapobiec pojawianiu się brązowych plam z żelazka na odzieży?
12 -Jak zapobiec przywieraniu stopy do ubrań?
 

1 - 

Dlaczego w żelazku posiadającym funkcje Anty Drip cieknie woda?Podstawową przyczyną może być zakamienienie żelazka. Dbanie o urządzenie wymaga periodycznego oczyszczania go z gromadzonego się kamienia.

 

Drugą przyczyną może być nieprzestrzeganie zaleceń użytkowania urządzenia

Zamysłem producenta jest to, że dopóki urządzenie nie jest w 100% przygotowane do pracy (nie uzyska max temperatury wskazanej przez termostat) nie powinno się prasować.

Po wyłączeniu funkcji Auto Stop, zalecamy poczekać  do momentu, gdy wyłączy się światełko termostatu co oznacza nagrzanie się schłodzonej, w wyniku nieużywania, stopy żelazka do ponownego oczekiwanego poziomu temperatury. Gdy  stopa się nagrzeje,  żelazko ponownie wytworzy parę.

Zapobiegnie to również ewentualnemu wyciekowi wody z żelazka, wypływ której stymuluje para.


2 - Jak zapobiec blokowaniu się otworów na parę?

Najpierw należy całkowicie napełnić zbiornik żelazka wodą. Ustawić termostat w pozycji Max, a sterowanie parą w pozycji DRY i włączyć żelazko. Pozostawić je na podstawce przez około 5 minut, aż do pełnego nagrzania. Wyłączyć przewód żelazka z kontaktu i trzymać je poziomo nad zlewem. Wyjąć zawór antywapienny (lub - w zależności od modelu - włączyć funkcję samooczyszczania /automatycznego oczyszczania). Para, woda i kamień zostaną usunięte z komory parowej przez otwory na parę i żelazko będzie oczyszczone.
3 - Jak często należy czyścić żelazko TEFAL?

Co 2- 3 miesiące. Zależy to od twardości wody i częstotliwości używania żelazka. Jeżeli używana woda jest bardzo twarda, a żelazko jest często używane, należy często czyścić zawór i przeprowadzać samooczyszczanie. Zapobiegnie to powstawaniu brązowych plam i zbieraniu się kłaczków z ubrań w otworach na parę.
4 - Jakiego rodzaju wodę należy stosować w żelazku TEFAL?

Żelazka TEFAL przystosowane są do wody kranowej. Funkcja zabezpieczenia przed formowaniem się kamienia zapewnia właściwe oczyszczanie wody. Nie należy stosować wody demineralizowanej, wody z suszarek do prania, wody zapachowej lub zmiękczanej, wody z lodówki, akumulatorów czy klimatyzatorów, wody destylowanej lub wody deszczowej, gdyż może ona spowodować uszkodzenie żelazka. Te rodzaje wody zawierają odpady organiczne, minerały, które zagęszczają się po podgrzaniu i powodują rozpryski, powstawanie brązowych plam lub przedwczesne zużycie żelazka.
5 - Dlaczego jest niewiele pary lub nie ma jej wcale?

Zbiornik na wodę jest pusty - napełnić wodą.
Zawór antywapienny jest brudny- wyczyścić zawór.
W żelazku utworzył się osad wapienny - wyczyścić zawór antywapienny i przeprowadzić samooczyszczanie.
Żelazko było używane zbyt długo bez wody - przeprowadzić samooczyszczanie i nalać wodę.
6 - Jak oczyścić zawór antywapienny w żelazku TEFAL?

Wyjąć zawór antywapienny i pozostawić go na noc w filiżance białego lub destylowanego octu lub soku cytrynowego.
7 - Do czego mogę używać funkcji prasowania w pionie?

To bardzo praktyczna funkcja, wykorzystywana do prasowania zasłon i innych delikatnych materiałów, takich jak garnitury czy suknie. Należy jedynie sztywno trzymać materiał. Ustawić termostat w pozycji MAX, naciskać przycisk dodatkowego uderzenia pary i przesuwać żelazko z góry na dół. Należy trzymać żelazko kilka centymetrów od materiału, aby nie przepalić materiału.
8 - Używam tego żelazka po raz pierwszy i nie wytwarza ono właściwej ilości pary. Co mam zrobić?

Ponieważ żelazko jest nowe, przejście wody ze zbiornika do komory, w której wytwarzana jest para, potrwa kilka minut. Pozostawić włączone żelazko na pięć minut i rozpocząć prasowanie pełną parą!
9 - Jak wyczyścić stopę Supergliss/Ultragliss?

Stopę można czyścić ciepłą wodą i delikatnym detergentem do naczyń przy pomocy miękkiej ściereczki, odpowiedniej do powłok nieprzywierających. W przypadku uporczywych plam, zastosować delikatny, nie rysujęcy środek do mycia w płynie, ciepłą wodę i miękką ściereczkę, odpowiednią do powłok nieprzywierających.
10 - Jak zapobiec kapaniu wody na materiał?

Ustawić na termostacie temperaturę odpowiednią dla materiału. Przyczyną kapania wody jest prawdopodobnie zbyt niska temperatura, która nie powoduje przechodzenia wody w stan pary. Aby uniknąć ryzyka całkowitego wykapania wody, ustawić termostat na szarym/zacieniowanym polu.
11 - Jak zapobiec pojawianiu się brązowych plam z żelazka na odzieży?

Nie stosować innej wody niż kranowa. Nie stosować środków odkamieniających ani żadnych dodatków jak perfumy. Regularnie wymieniać sztyft antywapienny. Regularnie wykorzystywać funkcję samooczyszczania żelazka i czyścić sztyft antywapienny. Po zakończeniu prasowania nie zostawiać wody w zbiorniku.
12 - Jak zapobiec przywieraniu stopy do ubrań?

Należy ustawić na termostacie temperaturę odpowiednią dla prasowanego materiału. Stopa przywiera do materiału prawdopodobnie dlatego, że jej temperatura jest zbyt wysoka. Inną przyczyną może być zastosowanie krochmalu. Jeżeli jest on konieczny, należy go rozpylić po drugiej stronie materiału, aby nie doszło do jego bezpośredniego kontaktu ze stopą żelazka.