Tefal EasyGrip

EasyGrip Rendkívül praktikus, tapadásmentes termék
 • Praktikus és teljes sütőforma családkönnyen kezelhető tagokkal, köszönhetően a nagyméretű fogantyúknak.

Tefal Easy Grip, széles termékválaszték nagyméretű fogantyúkkal, masszív és igen ellenálló elemekkel!

Az Easy Grip nagyméretű fogantyúkkal ellátott tepsik és más, sütőben használható edények széles választékából áll, praktikusak és egyszerűen használhatók. Ezenkívül masszívak és rendkívül ellenállók.

 • A süteményektől a pizzáig élvezetes, tartós és kényelmes sütés!
 • Nagyméretű fogantyúiknak köszönhetően a termékcsalád tagjai praktikusak és könnyen kezelhetők.
 • Az erős szénacélból készült termékcsalád kellően tartós a hosszú távú használathoz!
 • A strukturált, tapadásmentes felületről könnyen leválaszthatók a sütemények.
 • Tefal minőségjelzés versenyképes áron!

A Tefal Easy Grip termékcsalád tagjai egyebek mellett:

 • Pitetorta forma (27 cm)
 • Kerek tortaforma (23 cm)
 • Püspökenyér forma (12x25 cm)
 • Muffin forma (30 cm)
 • Pizzaforma (34 cm)
 • Hosszúkás sütőforma (36x23 cm)
Podstawowe informacje
 • Szénacél: masszív és tartós anyag

 • Nagyméretű fogantyúk a termék egyszerű kezeléséhez és mozgatásához

 • Strukturált felület a sütemény egyszerű és tökéletes kiemeléséhez

 • PFOA_free.jpg

  Safe non-stick coating

  Suitable for the whole family

Akcesoria
Właściwości
Materiał STAL WĘGLOWA  
Powłoka wewnętrzna/wykończenie LAKIER  
Powłoka zewnętrzna/wykończenie LAKIER  

Wskazówki i instrukcja obsługi
Często zadawane pytania
Wnętrze naczyń jest pokryte wysoce odporną powłoką nieprzywierającą. Przed pierwszym użyciem należy wypłukać naczynia w gorącej wodzie, osuszyć i wlać do nich łyżkę stołową oleju spożywczego. Starannie rozprowadzić olej czystą szmatką.
Należy używać wyłącznie przyborów drewnianych lub plastikowych. Nigdy nie należy używać przyborów metalowych.
Powłoka zapobiegająca przywieraniu jest odporna na wszystkie znane produkty chemiczne i jej formuła zapobiega oddzielaniu się lub łuszczeniu w normalnych warunkach użytkowania. Jeśli naczynia nie są użytkowane prawidłowo i cząstki powłoki zostaną przypadkowo połknięte, nie stanowi to żadnego zagrożenia. Cząstki te nie są toksyczne i są prawie całkowicie obojętne. Połknięty fragment zostanie wydalony przez organizm.
Każdemu nadmiernemu nagrzaniu naczynia kuchennego towarzyszy powstawanie dymu. Dym uwalniany przez naczynia z powłoką nieprzywierającą nie stanowi jakiegokolwiek zagrożenia dla ludzi ani zwierząt. Wyjątkiem są ptaki, które mają wyjątkowo czuły układ oddechowy i z tego powodu są wrażliwe na dym. Wystarczy zatem przestrzeganie zasad prawidłowego przyrządzania potraw i unikanie przegrzewania naczyń.
Wymiary podane na opakowaniu odnoszą się na ogół do wymiarów wewnętrznych, jednak we wszystkich przypadkach niewielki schemat pokazuje, do czego odnoszą się wymiary; prosimy o zapoznanie się ze schematem, aby je zinterpretować.
Wszystkie powłoki nieprzywierające zawierają polimer o nazwie politetrafluoroetylen (w skrócie PTFE). Jest to związek zbudowany z cząsteczek tetrafluoroetylenu zawierających jedynie atomy węgla i fluoru. Powłoka nieprzywierająca nie wchodzi w reakcje z kwasami ani zasadami i zachowuje stabilność w czasie gotowania. Europejskie i amerykańskie organy ds. zdrowia zatwierdziły PTFE jako związek bezpieczny do stosowania w naczyniach kuchennych. Jest to substancja, która nie wchodzi w reakcje chemiczne z żywnością, wodą ani środkami czyszczącymi. W razie połknięcia jest całkowicie niegroźna dla zdrowia. Jest wydalana przez organizm podobnie jak każde inne włókno. O tym, że powłoka nieprzywierająca jest bezpieczna dla zdrowia, świadczy fakt, że materiał ten jest często wykorzystywany do powlekania rozruszników serca oraz drobnych rurek zastępujących naczynia krwionośne.
NIE. Naczynia kuchenne TEFAL/T-fal z powłoką nieprzywierającą nie zawierają PFOA. Potwierdzają to regularnie niezależne laboratoria, które sprawdzają gotowe produkty pod kątem braku PFOA. Badania prowadzone są od 2003 r. przez niezależne laboratoria w wielu krajach (INERIS we Francji, ASAHI GLASS FLUOROPOLYMERS w Wielkiej Brytanii, FABES Labs w Niemczech, MB Labs w Kanadzie oraz SGS w Chinach). Badania systematycznie wykazują, że powłoki nieprzywierające w produktach Tefal/T-fal nie zawierają PFOA.
W warunkach normalnego użytkowania domowego zużycie powłoki nieprzywierającej występuje bardzo rzadko. Prawidłowe użytkowanie i utrzymanie pozwolą na zachowanie właściwości użytkowych przez dłuższy czas. W większości przypadków zużycie powłoki nieprzywierającej jest skutkiem nadmiernego nagrzania, zarysowania lub szorowania podczas czyszczenia. Nadmierne nagrzanie patelni może spowodować wysuszenie i łuszczenie się powłoki. Tego rodzaju uszkodzenia nie są objęte gwarancją. Jeżeli potrawy są okazjonalnie przyrządzane w wyższej temperaturze lub doszło do przegrzania patelni, zalecamy częstsze smarowanie jej olejem.
W ramach swojego zobowiązania do zapewnienia najwyższej jakości Groupe SEB zamieszcza na produktach Tefal/T-fal z powłoką nieprzywierającą specjalną informację dotyczącą zdrowia i środowiska. Zobowiązanie to stanowi gwarancję, że produkty Tefal/T-fal z powłoką nieprzywierającą są wolne od PFOA, ołowiu i kadmu, a zatem bezpieczne dla środowiska i zdrowia użytkownika. Informacje na temat wpływu na środowisko powstały w oparciu o regularne badania przeprowadzane przez niezależne laboratoria w wielu krajach (INERIS we Francji, ASAHI GLASS FLUOROPOLYMERS w Wielkiej Brytanii, FABES Labs w Niemczech, MB Labs w Kanadzie, SGS w Chinach) (odsyłacz do stron laboratoriów). Powyższe zobowiązanie można znaleźć na stronach marki Tefal/T-fal, a także na opakowaniu naczyń kuchennych Tefal/T-fal z powłoką nieprzywierającą.
Panuje obecnie spore zamieszanie w kwestii powłok nieprzywierających, które kojarzone są z PFOA. Powłoki nieprzywierające Tefal/T-fal są wykonane z PTFE, czyli politetrafluoroetylenu, który jest bezpieczny dla zdrowia, co potwierdzają organy ds. zdrowia publicznego w Europie i USA. PFOA i PTFE to dwa zupełnie różne związki. Mówiąc krótko: naczynia kuchenne Tefal/T-fal z powłoką nieprzywierającą są wykonane z PTFE i nie zawierają PFOA. Oprócz tego od ponad 20 lat Groupe SEB realizuje swoje zobowiązanie do niestosowania w swoich produktach kuchennych Tefal/T-fal ołowiu oraz kadmu, co stanowi gwarancję ich pełnego bezpieczeństwa. Wzmianka na temat tego zobowiązania jest dostępna w ramach publikowanych przez Groupe SEB informacji dotyczących wpływu na środowisku.
PFOA to skrót od angielskiej nazwy kwasu perfluorooktanowego. Związek ten jest wykorzystywany w produkcji m.in. powłok nieprzywierających, opakowań do kuchenek mikrofalowych, tkanin, dywanów plamoodpornych, pudełek na pizzę, które nie wchłaniają tłuszczu… Tefal/T-fal zobowiązuje się do niestosowania w swoich gotowych produktach PFOA, ołowiu, kadmu oraz do zagwarantowania, że produkty z powłoką nieprzywierającą Tefal/T-fal są bezpieczne zarówno dla środowiska, jak i użytkownika.
W powłokach nieprzywierających oraz ceramicznych naczyń kuchennych Tefal/T-fal nie znajduje się ani kadm, ani ołów. Zauważyliśmy, że te szkodliwe substancje mogą uwalniać się z produktu w trakcie mycia w zmywarce do naczyń, a następnie osadzać na innych znajdujących się tam naczyniach. Korzystanie z takich naczyń do jedzenia lub gotowania powoduje wprowadzenie tych niebezpiecznych pierwiastków do organizmu człowieka. Z tego powodu od ponad 20 lat nie stosujemy ich do projektowania i w produkcji naszych naczyń kuchennych. Informacje na temat wpływu na środowisko znajdują się na opakowaniu każdego produktu Tefal/T-fal z powłoką nieprzywierającą.
Powłoka nieprzywierająca Tefal/T-fal jest wykonana z polimeru o nazwie politetrafluoroetylen (PTFE). To dzięki temu związkowi produkty nie przywierają do naczyń. PTFE to obojętna chemicznie substancja, która nie wchodzi w reakcje z żywnością, wodą ani domowymi środkami czyszczącymi, co potwierdzają organy ds. zdrowia publicznego w Europie i USA. Jest także całkowicie bezpieczna dla zdrowia w razie wprowadzenia do organizmu. Bezpieczeństwo powłok nieprzywierających z PTFE w naczyniach kuchennych zostało potwierdzone przez wspomniane organy ds. zdrowia publicznego. O bezpieczeństwie PTFE świadczy fakt, że związek ten jest szeroko stosowany w medycynie jako materiał wykorzystywany w rozrusznikach serca oraz drobnych rurkach, które zastępują naczynia krwionośne. Znajduje także zastosowanie w procedurach chirurgicznych ratujących zdrowie pacjentów z poważnymi zaburzeniami pracy nerek. PTFE są także częściowo powlekane niektóre protezy stawów.
Należy przejść do zakładki „Akcesoria” na stronie internetowej, gdzie można łatwo znaleźć wszystko, co potrzebne do danego produktu.
Dodatkowe informacje dostępne są w niniejszej witrynie w sekcji poświęconej umowie gwarancyjnej.
Urządzenie to zbudowane jest z licznych materiałów nadających się do powtórnego wykorzystania lub recyklingu. Urządzenie należy zostawić w lokalnym punkcie zbiórki odpadów.