TEFAL SILIKONOWA FORMA NA 9 MUFFINÓW CRISPYBAKE 30X29 CM

SILIKONOWA FORMA NA 9 MUFFINÓW CRISPYBAKE 30X29 CM Równomierne efekty pieczenia i nawet 2 razy bardziej chrupiące wypieki!*

Silikonowa forma 9 muffinów Crispybake została wykonana z odpornego 100% silikonu platynowego, a jej konstrukcję objęto dwoma patentami. Dzięki temu za każdym razem możesz osiągnąć równomierne i doskonałe rezultaty pieczenia - chrupiące na zewnątrz i rozpływające się wewnątrz. Wysokiej jakości silikon, ergonomiczne uchwyty i solidne obręcze zapewniają maksymalny komfort użytkowania. Od teraz przygotowywanie pysznych domowych deserów to prawdziwa przyjemność!

Silikonowa forma na 9 muffinów Tefal Crispybake

Forma Tefal Crispybake zawsze pozwoli Ci osiągać równomierne rezultaty pieczenia i cieszyć się 2 razy bardziej chrupiącymi i rozpływającymi się w ustach muffinkami. Dzięki niej nikt nie oprze się Twoim wypiekom! Naczynie posiada specjalne wgłębienia i mikro-perforacje na dnie, które zostały objęte patentami. Rozwiązania te gwarantują równomierne rozchodzenie się gorącego powietrza podczas pieczenia. Od teraz Twoje domowe wypieki będą idealnie chrupiące i przyrumienione, a Ty będziesz cieszyć się wygodą korzystania z naczynia wykonanego z silikonu. Dodatkowo ergonomiczne uchwyty i solidne obręcze gwarantują łatwe użytkowanie naczynia, dzięki czemu pieczenie staje się prawdziwą przyjemnością. Wysokiej jakości 100% silikon platynowy, z którego została wykonana forma, zapewnia doskonałą wytrzymałość i elastyczność naczynia.

* w porównaniu z formami Tefal Proflex.

Podstawowe informacje
 • Równomierne efekty pieczenia i nawet 2 razy bardziej chrupiące wypieki!*

  Przemyślane rozwiązanie

  Osiągaj zawsze równomierne rezultaty pieczenia i ciesz się 2 razy bardziej chrupiącymi i idealnie przyrumienionymi wypiekami, które pokocha Twoja rodzina.

  * w porównaniu z formami Tefal Proflex.

 • Doskonałe rezultaty pieczenia 

  Opatentowany design 

  Naczynie posiada specjalne wgłębienia i mikro-perforacje na dnie, które zostały objęte patentami. Dzięki temu za każdym razem możesz osiągnąć równomierne i doskonałe rezultaty pieczenia - chrupiące na zewnątrz i rozpływające się wewnątrz. 

 • Łatwe przechowywanie 

  Składana konstrukcja 

  Dzięki możliwości złożenia formy na płasko z łatwością zaoszczędzisz przestrzeń w swojej kuchni. Teraz masz o 60% więcej miejsca w szafce!

 • Bezpieczeństwo i wygoda użytkowania

  Ergonomiczne uchwyty

  Forma została wyposażona w specjalnie zaprojektowane uchwyty i metalowe obręcze. Dzięki nim podnoszenie i przenoszenie naczynia jest łatwe i wygodne, a pieczenie staje się prawdziwą przyjemnością.

 • Wytrzymałość i funkcjonalność

  100% silikon platynowy

  Forma została wyprodukowana z materiału o nawyższej jakości, dzięki czemu jest bardzo odporna na uszkodzenia. Funkcjonalny kształt gwarantuje doskonałe rezultaty pieczenia za każdym razem, a elastyczna struktura ułatwia czyszczenie naczynia.

 • Najlepsza marka

  Tefal, numer 1 w kategorii sprzętów kuchennych*

  Tefal to perfekcyjne rezultaty gotowania i pieczenia, za każdym razem. To kolejny powód, aby wybrać Tefal.

  *Niezależny panel badawczy z 2016 roku, sprzedaż wartościowa marki w kategorii produktów do gotowania

Właściwości
Rodzina techniczna 9 MUFFINS  
Wymiary 30X29 CM  
Kolor powłoki zewnętrznej GREY - JAVA PEPPER LK  
Materiał SILICON  

Wskazówki i instrukcja obsługi
Często zadawane pytania
Należy używać wyłącznie przyborów drewnianych lub plastikowych. Nigdy nie należy używać przyborów metalowych.
Wymiary podane na opakowaniu odnoszą się na ogół do wymiarów wewnętrznych, jednak we wszystkich przypadkach niewielki schemat pokazuje, do czego odnoszą się wymiary; prosimy o zapoznanie się ze schematem, aby je zinterpretować.
Wszystkie powłoki nieprzywierające zawierają polimer o nazwie politetrafluoroetylen (w skrócie PTFE). Jest to związek zbudowany z cząsteczek tetrafluoroetylenu zawierających jedynie atomy węgla i fluoru. Powłoka nieprzywierająca nie wchodzi w reakcje z kwasami ani zasadami i zachowuje stabilność w czasie gotowania. Europejskie i amerykańskie organy ds. zdrowia zatwierdziły PTFE jako związek bezpieczny do stosowania w naczyniach kuchennych. Jest to substancja, która nie wchodzi w reakcje chemiczne z żywnością, wodą ani środkami czyszczącymi. W razie połknięcia jest całkowicie niegroźna dla zdrowia. Jest wydalana przez organizm podobnie jak każde inne włókno. O tym, że powłoka nieprzywierająca jest bezpieczna dla zdrowia, świadczy fakt, że materiał ten jest często wykorzystywany do powlekania rozruszników serca oraz drobnych rurek zastępujących naczynia krwionośne.
NIE. Naczynia kuchenne TEFAL/T-fal z powłoką nieprzywierającą nie zawierają PFOA. Potwierdzają to regularnie niezależne laboratoria, które sprawdzają gotowe produkty pod kątem braku PFOA. Badania prowadzone są od 2003 r. przez niezależne laboratoria w wielu krajach (INERIS we Francji, ASAHI GLASS FLUOROPOLYMERS w Wielkiej Brytanii, FABES Labs w Niemczech, MB Labs w Kanadzie oraz SGS w Chinach). Badania systematycznie wykazują, że powłoki nieprzywierające w produktach Tefal/T-fal nie zawierają PFOA.
W warunkach normalnego użytkowania domowego zużycie powłoki nieprzywierającej występuje bardzo rzadko. Prawidłowe użytkowanie i utrzymanie pozwolą na zachowanie właściwości użytkowych przez dłuższy czas. W większości przypadków zużycie powłoki nieprzywierającej jest skutkiem nadmiernego nagrzania, zarysowania lub szorowania podczas czyszczenia. Nadmierne nagrzanie patelni może spowodować wysuszenie i łuszczenie się powłoki. Tego rodzaju uszkodzenia nie są objęte gwarancją. Jeżeli potrawy są okazjonalnie przyrządzane w wyższej temperaturze lub doszło do przegrzania patelni, zalecamy częstsze smarowanie jej olejem.
W ramach swojego zobowiązania do zapewnienia najwyższej jakości Groupe SEB zamieszcza na produktach Tefal/T-fal z powłoką nieprzywierającą specjalną informację dotyczącą zdrowia i środowiska. Zobowiązanie to stanowi gwarancję, że produkty Tefal/T-fal z powłoką nieprzywierającą są wolne od PFOA, ołowiu i kadmu, a zatem bezpieczne dla środowiska i zdrowia użytkownika. Informacje na temat wpływu na środowisko powstały w oparciu o regularne badania przeprowadzane przez niezależne laboratoria w wielu krajach (INERIS we Francji, ASAHI GLASS FLUOROPOLYMERS w Wielkiej Brytanii, FABES Labs w Niemczech, MB Labs w Kanadzie, SGS w Chinach) (odsyłacz do stron laboratoriów). Powyższe zobowiązanie można znaleźć na stronach marki Tefal/T-fal, a także na opakowaniu naczyń kuchennych Tefal/T-fal z powłoką nieprzywierającą.
Panuje obecnie spore zamieszanie w kwestii powłok nieprzywierających, które kojarzone są z PFOA. Powłoki nieprzywierające Tefal/T-fal są wykonane z PTFE, czyli politetrafluoroetylenu, który jest bezpieczny dla zdrowia, co potwierdzają organy ds. zdrowia publicznego w Europie i USA. PFOA i PTFE to dwa zupełnie różne związki. Mówiąc krótko: naczynia kuchenne Tefal/T-fal z powłoką nieprzywierającą są wykonane z PTFE i nie zawierają PFOA. Oprócz tego od ponad 20 lat Groupe SEB realizuje swoje zobowiązanie do niestosowania w swoich produktach kuchennych Tefal/T-fal ołowiu oraz kadmu, co stanowi gwarancję ich pełnego bezpieczeństwa. Wzmianka na temat tego zobowiązania jest dostępna w ramach publikowanych przez Groupe SEB informacji dotyczących wpływu na środowisku.
PFOA to skrót od angielskiej nazwy kwasu perfluorooktanowego. Związek ten jest wykorzystywany w produkcji m.in. powłok nieprzywierających, opakowań do kuchenek mikrofalowych, tkanin, dywanów plamoodpornych, pudełek na pizzę, które nie wchłaniają tłuszczu… Tefal/T-fal zobowiązuje się do niestosowania w swoich gotowych produktach PFOA, ołowiu, kadmu oraz do zagwarantowania, że produkty z powłoką nieprzywierającą Tefal/T-fal są bezpieczne zarówno dla środowiska, jak i użytkownika.
W powłokach nieprzywierających oraz ceramicznych naczyń kuchennych Tefal/T-fal nie znajduje się ani kadm, ani ołów. Zauważyliśmy, że te szkodliwe substancje mogą uwalniać się z produktu w trakcie mycia w zmywarce do naczyń, a następnie osadzać na innych znajdujących się tam naczyniach. Korzystanie z takich naczyń do jedzenia lub gotowania powoduje wprowadzenie tych niebezpiecznych pierwiastków do organizmu człowieka. Z tego powodu od ponad 20 lat nie stosujemy ich do projektowania i w produkcji naszych naczyń kuchennych. Informacje na temat wpływu na środowisko znajdują się na opakowaniu każdego produktu Tefal/T-fal z powłoką nieprzywierającą.
Powłoka nieprzywierająca Tefal/T-fal jest wykonana z polimeru o nazwie politetrafluoroetylen (PTFE). To dzięki temu związkowi produkty nie przywierają do naczyń. PTFE to obojętna chemicznie substancja, która nie wchodzi w reakcje z żywnością, wodą ani domowymi środkami czyszczącymi, co potwierdzają organy ds. zdrowia publicznego w Europie i USA. Jest także całkowicie bezpieczna dla zdrowia w razie wprowadzenia do organizmu. Bezpieczeństwo powłok nieprzywierających z PTFE w naczyniach kuchennych zostało potwierdzone przez wspomniane organy ds. zdrowia publicznego. O bezpieczeństwie PTFE świadczy fakt, że związek ten jest szeroko stosowany w medycynie jako materiał wykorzystywany w rozrusznikach serca oraz drobnych rurkach, które zastępują naczynia krwionośne. Znajduje także zastosowanie w procedurach chirurgicznych ratujących zdrowie pacjentów z poważnymi zaburzeniami pracy nerek. PTFE są także częściowo powlekane niektóre protezy stawów.
Urządzenie to zbudowane jest z licznych materiałów nadających się do powtórnego wykorzystania lub recyklingu. Urządzenie należy zostawić w lokalnym punkcie zbiórki odpadów.
Należy przejść do zakładki „Akcesoria” na stronie internetowej, gdzie można łatwo znaleźć wszystko, co potrzebne do danego produktu.
Dodatkowe informacje dostępne są w niniejszej witrynie w sekcji poświęconej umowie gwarancyjnej.