TEFAL Theia Control 1,5 l KI820

Theia Control 1,5 l KI820 Idealna temperatura do wszystkich ulubionych napojów

Czajnik Theia Control 1,5 l: Idealna temperatura do wszystkich ulubionych napojów 

Numer referencyjny produktu: KI820530

Idealna temperatura do wszystkich ulubionych napojów

Dzięki czajnikowi Theia Control możesz z łatwością cieszyć się wszystkimi swoimi ulubionymi gorącymi napojami. Kiedy potrzebujesz wodę o temperaturze 100°C wystarczy wcisnąć przycisk, a pozostałe opcje temperaturowe wybierzesz na  cyfrowym wyświetlaczu. Dzięki podwójnej warstwie izolującej możesz bezpiecznie korzystać z czajnika, podczas gdy funkcja utrzymywania ciepła zapewnia idealną temperaturę do przygotowania kolejnych filiżanek napojów. Urządzenie wyposażono w wyjmowalny filtr zapobiegający osadzaniu się kamienia, ukryty element grzewczy ułatwiający czyszczenie wnętrza dzbanka, wygodną obrotową podstawa 360 ° i mechanizm łatwego otwierania pokrywy. Pojemność 1,5 l starcza na przygotowanie napojów dla całej rodziny. 
Podstawowe informacje
 • Idealnie zaparzone napoje

  8 ustawień temperatury

  Ciesz się smakiem idealnie zaparzonych napojów dzięki intuicyjnym ustawieniom temperatury. Dostosuj ustawienia do własnych preferencji wybierając spośród 8 dostępnych opcji.

 • Ulubiony napój na już

  Funkcja utrzymania ciepła 

  Czajnik podtrzymuje temperaturę wody przez 60 minut od momentu zagrzania. Dzięki temu z łatwością można przygotować drugą filiżankę ulubionego napoju.

 • Gorąca woda za jednym dotknięciem

  Funkcja gotowania 100°C

  Zagotuj wodę do temperatury 100° za pomocą jednego dotknięcia.

 • Bezpieczne użytkowanie

  Podwójna warstwa izolująca

  Dzięki podwójnemu zabezpieczeniu czajnik jest zawsze zimny w dotyku. To gwarancja bezpiecznego użytkowania urządzenia.

 • Łatwe napełnianie 

  Zaprojektowany dla Twojej wygody

  Szybko napełnij czajnik wodą bez konieczności zdejmowania pokrywki, dzięki wyjątkowemu kształtowi dziubka.

 • Estetyka i funkcjonalność

  Metal + stal nierdzewna

  Podwójna warstwa izolująca czajnika to stal nierdzewna wewnątrz i metal na zewnątrz. Dzięki dekoracyjnej warstawie zewnętrznej czajnik prezentuje się wyjątkowo elegancko.

 • Pełna wygoda użytkowania  

  Obrotowa podstawa 360°

  Możesz teraz odstawić czajnik na miejsce szybko i bezpiecznie.

 • Łatwe napełnianie

  Automatyczna pokrywka

  Napełnianie i czyszczenie urządzenia ułatwia szeroko otwierająca się automatyczna pokrywka.

 • Produkt naprawialny - 10 lat

  Łatwa naprawa produktu 
  Szybka i niedroga dostawa części zamiennych przez co najmniej 10 lat 
  6500 punktów serwisowych na całym świecie

 • Perfekcyjna czystość

  Wyjmowalny filtr

  Utrzymaj czajnik w idealnej czystości dzięki wyjmowalnemu filtrowi odkamieniającemu.

Właściwości
Materiał z którego wykonany jest obudowa Stal nierdzewna  
Filtr antywapienny Przymocowane  
Obrotowa podstawa 360 stopni    
Element grzewczy Ukryty  
Schowek na przewód    
Dziubek    
Włącznik/Wyłącznik    
Lampka sygnalizacyjna    
Przełącznik temperatury Elektroniczny  
Bezprzewodowy    
Automatyczne wyłączanie    
Wskazówki i instrukcja obsługi
Często zadawane pytania
Należy sprawdzić, czy pokrywa czajnika jest prawidłowo zamknięta i czy filtr jest włożony.
Jeżeli tak jest, należy oddać czajnik do autoryzowanego serwisu.
• Nie należy dotykać czajnika mokrymi dłońmi lub z bosymi stopami.
• Nie pozostawiać przewodu zasilającego zwisającego z krawędzi blatu, tak aby uniknąć ryzyka upadku czajnika.
• Zawsze należy zachować ostrożność, gdy urządzenie działa, zwracając zwłaszcza uwagę na gorącą parę wydostającą się przez dzióbek.
• Należy także pamiętać o tym, że korpus czajnika jest bardzo gorący w czasie gotowania wody. Czajnik należy chwytać wyłącznie za uchwyt.
• Nie zezwalać dzieciom na zabawę urządzeniem.
• W celu uniknięcia zagrożenia, w przypadku gdy kabel zasilający jest uszkodzony, należy zlecić jego wymianę producentowi, autoryzowanemu serwisowi lub innej osobie o wymaganych kwalifikacjach.
W urządzeniu można używać jedynie wody. W razie używania innego płynu, może dojść do wycieków lub uszkodzeń.
Tak, można gotować wodę mineralną. W wypadku wody silnie mineralizowanej może dojść do osadzania się kamienia na stali nierdzewnej (w zależności od modelu). Zalecamy regularne czyszczenie czajnika.
Może się wydawać, że jest więcej miejsca na wodę, ale jeśli wlejesz wodę powyżej maksymalnego poziomu, woda będzie wyciekać podczas gotowania. Nie należy przepełniać czajnika.
Różni się ona w zależności od rozmiaru czajnika, ale nigdy nie można gotować wody poniżej określonego poziomu.
Aby zredukować osady i zapobiec wyciekom, zalecamy opróżnianie czajnika po każdym użyciu.
Tak. Elementu grzejnego nie należy pocierać ściereczką ani materiałami ściernymi. Jego czyszczenie polega wyłącznie na usuwaniu kamienia.
Filtr składa się z siatki, która zatrzymuje drobiny osadu. Bardzo ważne jest jego regularne czyszczenie za pomocą szczotki lub poprzez namoczenie w roztworze rozpuszczającym kamień (Nadają się do tego ocet spirytusowy i kwasek cytrynowy).
Wystarczy przetrzeć go czystą ściereczką (w razie potrzeby z dodatkiem octu spirytusowego) z zewnątrz i odkamienić wewnątrz. Nie używać szorstkich materiałów, proszków, detergentów ani innych produktów konserwacyjnych, ponieważ mogą one spowodować odbarwienie plastiku. Należy uważać, aby nie umieścić czajnika, przewodu, wtyczki ani podstawy w wodzie!
W regionach, w których woda zawiera duże ilości żelaza, w czajniku może tworzyć się brązowy lub czarny osad.
W czasie użytkowania:
Należy przestrzegać wskazówek zawartych w instrukcji użytkowania: przestrzegać poziomów napełniania i napełniać wyłącznie wodą
Po użyciu:
Zawsze opróżniać czajnik z wody
Konserwacja:
Należy regularnie usuwać kamień – co najmniej raz w miesiącu lub częściej, jeżeli woda w miejscu użytkowania jest twarda.
Przed pierwszym użyciem należy przepłukać czajnik i doprowadzić wodę do wrzenia raz lub dwukrotnie.
Jeżeli rezystor lub element grzewczy są zakamienione, produkowane ciepło tylko częściowo wykorzystywane jest do podgrzewania wody. Z drugiej strony obecność kamienia sprzyja powstawaniu rdzy.
Przyczyną tego typu problemów jest najczęściej gromadzenie się kamienia: prosimy zapoznać się dokładnie z treścią instrukcji użytkowania, aby dowiedzieć się, jak usunąć kamień z czajnika (w zależności od modelu).
Czajnik mógł zostać przypadkowo włączony bez wody lub z niewystarczającą jej ilością (element grzejny musi zawsze być przykryty wodą), co uruchomiło wyłącznik bezpieczeństwa. Aby ponownie włączyć czajnik:
Zaczekać 5 minut na ostygnięcie czajnika, a następnie napełnić go wodą.
Nacisnąć wyłącznik główny. Po upływie około 15 minut nastąpi automatyczne odblokowanie czajnika i rozpocznie się gotowanie wody.
Należy unikać umieszczania czajnika w pobliżu okna, ponieważ odbarwienia są spowodowane bezpośrednim działaniem światła słonecznego.
Czajnik musi obracać się swobodnie o 360 stopni na podstawie.
Może to być spowodowane działaniem wysokowydajnego elementu grzejnego odpowiadającego za podgrzewanie wody.
Mogło dojść do przepełnienia czajnika, co powoduje wyciekanie wody na zewnątrz w czasie gotowania lub przedostawanie się wody do wewnętrznego otworu wylotowego pary, co skutkuje pojawieniem się wody u podstawy czajnika.  Nie napełniać czajnika powyżej poziomu maksymalnego. Przyczyną obecności wody na zewnątrz może także być kondensacja wody na pokrywce.
To nie jest kabel zwijany. Wyjmij i ręcznie rozwiń element dookoła płytki.
Ze względu na wysokie zużycie prądu, może ona być nieco ciepła. Należy używać tylko wtyczki dedykowanej do czajnika. Jeśli poziom ciepła jest na tyle wysoki, że mogłoby dojść do poparzenia lub deformacji plastiku, należy zaprzestać użytkowania i dokonać naprawy.
Wewnętrzne elementy mogą wytwarzać metaliczne dźwięki podczas zmian temperatury. Jest to normalne.
Czajnik elektryczny wyłącza się automatycznie po wykryciu pary. Para może ulec kondensacji, a krople wody mogą spaść na podstawkę. Nie jest to usterka. Nie spowoduje to uszkodzenia czajnika.
Bezpośrednio po gotowaniu czujnik automatycznie wyłącza dopływ prądu i włącznik może nie działać. Odczekaj aż do ostygnięcia czujnika i spróbuj ponownie.
Po wykonaniu instrukcji dotyczących włączania urządzenia sprawdzić działanie gniazdka elektrycznego poprzez podłączenie do niego innego urządzenia. Jeżeli urządzenie jest niesprawne, nie należy podejmować prób jego otwarcia ani naprawy. Należy oddać je do autoryzowanego serwisu.
Należy zaprzestać korzystania z urządzenia. W celu uniknięcia niebezpieczeństw naprawę należy powierzyć autoryzowanemu serwisowi.
Ten problem występuje najczęściej wówczas, gdy czajnik jest nowy. Wodę zagotowaną po raz pierwszy należy wylać. Jeżeli problem występuje nadal, napełnić czajnik do poziomu maksymalnego i dodać 2 łyżeczki sody oczyszczonej. Zagotować wodę, wylać ją i wypłukać czajnik.
Zjawisko typowe w regionach, w których występuje twarda woda. Przyczyną jest obecność w wodzie wapnia i węglanu magnezu. W związku z tym konieczne jest regularne usuwanie kamienia.
Czajnik elektryczny gotuje potrzebną ilość wody w odpowiednim czasie i zwykle nie jest wyposażony w opcję podtrzymywania temperatury. Woda gotuje się bardzo szybko, więc podtrzymanie temperatury nie jest niezbędne.
Filtry i uchwyty filtrowe wykonano z polipropylenu do zastosowań spożywczych (PP).
Element grzewczy wykonano ze stali nierdzewnej do zastosowań spożywczych (SUS304).
Korpusy czajników plastikowych wykonano z polipropylenu do zastosowań spożywczych (PP).
Korpusy czajników ze stali nierdzewnej wykonano ze stali nierdzewnej do zastosowań spożywczych (SUS304).
Urządzenie to zbudowane jest z licznych materiałów nadających się do powtórnego wykorzystania lub recyklingu. Urządzenie należy zostawić w lokalnym punkcie zbiórki odpadów.
Należy przejść do zakładki „Akcesoria” na stronie internetowej, gdzie można łatwo znaleźć wszystko, co potrzebne do danego produktu.
Dodatkowe informacje dostępne są w niniejszej witrynie w sekcji poświęconej umowie gwarancyjnej.