Sernik laskowy
(3)
Kompatybilne urządzenia (3)
Przygotowanie
Etap 1/4
W garnuszku lub kuchence mikrofalowej roztopić masło razem z kremem czekoladowym. Wymieszać, aby powstała jednolita masa. Herbatniki zmiksować w mikserze lub malakserze i pod koniec miksowania dodać roztopione masło z kremem. Zmiksować do całkowitego połączenia się składników. Tortownicę o Ø19 cm wyłożyć papierem do pieczenia (spód i boki). Gotową masę ciasteczkową przesypać do tortownicy i przy pomocy łyżki lub szklanki z równym i płaskim dnem ugnieść na spodzie i bokach. Na dno misy Multicookera wlać ok 400 do 500 ml wody. Wstawić ruszt do gotowania na parze.
Etap 2/4
W misie miksera umieścić wszystkie składniki na masę sernikową razem i krótko zmiksować, tylko do połączenia się składników. Masa będzie dość zwarta i lekko gęsta, nie powinna być płynna.
Etap 3/4
Przelać masę do tortownicy na ciasteczkowy spód, delikatnie wyrównać i wstawić do wcześniej przygotowanej misy Multicookera. Zamknąć pokrywę i uruchomić program GOTOWANIE POD WYSOKIM CIŚNIENIEM ustawiając czas gotowania na 40 min. Po zakończeniu programu ostrożnie otworzyć pokrywę i delikatnie wyjąć tortownicę. Ewentualną skroploną od pary wodnej wodę na wierzchu sernika odsączyć ręcznikiem papierowym. Sernik odstawić w chłodne miejsce do wystygnięcia. Następnie schłodzić w lodówce przez kilka godzin a najlepiej przez całą noc.
Etap 4/4
Po zakończeniu programu ostrożnie otworzyć pokrywę i delikatnie wyjąć tortownicę. Ewentualną skroploną od pary wodnej wodę na wierzchu sernika odsączyć ręcznikiem papierowym. Sernik odstawić w chłodne miejsce do wystygnięcia. Następnie schłodzić w lodówce przez kilka godzin a najlepiej przez całą noc. Przed podaniem udekorować smarując jego wierzch pastą z orzechów laskowych i oprószając prażonymi, drobno posiekanymi orzeszkami. Podawać mocno schłodzony. Smacznego
Opinie użytkowników
Sernik jest rewelacyjny. Robię go już 3 raz i na pewno nie ostatni.
Jaką blaszkę użyć. metalowa czy silikonowa. i jaki rozmiar
Sernik bardzo smaczny, na pewno do niego wrócę . Jedynie następnym razem dodam więcej masła do spodu herbatnikowego.