TEFAL Pure Air PT3030

Pure Air PT3030 Filtracja do 100% alergenów i najmniejszych cząsteczek*

Poznaj oczyszczacz powietrza Pure Air, który eliminuje do 100% alergenów i najdrobniejszych cząsteczek. Dzięki zaawansowanemu systemowi filtracji, wyposażonemu m.in. w filtry Allergy+, oczyszczacz robi to w zaledwie 6 minut! Inteligentny czujnik mierzy aktualny poziom zanieczyszczeń i dostosowuje do niego prędkość filtrowania, a wskaźniki świetlne informują o aktualnej jakości powietrza. 

Numer referencyjny produktu: PT3030F0

Tefal Pure Air: Jedyny oczyszczacz powietrza, który filtruje do 100% alergenów i najmniejszych cząsteczek*

Z Pure Air oddychanie czystym, zdrowszym powietrzem wolnym od alergenów staje się proste! Dzięki 3 poziomom filtracji oczyszczacz w zaledwie 6 minut eliminuje do 100% alergenów i najdrobniejszych cząsteczek oraz trwale usuwa formaldehyd*, najbardziej szkodliwe zanieczyszczenie we wnętrzach. Inteligentny czujnik mierzy aktualny poziom zanieczyszczeń i dostosowuje do niego prędkość filtrowania, a wskaźniki świetlne informują o aktualnej jakości powietrza. Tryb Auto-Day lub Auto-Night włącza się automatycznie po wykryciu aktualnej pory, aby użytkownik nie musiał zmieniać ustawień. Dodatkowe zalety oczyszczacza to wygodny timer z funkcją automatycznego wyłączenia i funkcją opóźnionego startu oraz wskaźnik świetlny informujący o konieczności wymiany filtrów. Kompaktowa forma ułatwia przechowywanie urządzenia.

* Test zewnętrzny przeprowadzony w grudniu 2019 dla prędkości 2 i alergenów brzozy

* Test zewnętrzny przeprowadzony w grudniu 2019 dla prędkości 2 i alergenów brzozy
**Test zewnętrzny H1N1 przy maksymalnej prędkości, 2020

Podstawowe informacje
 • 100% skuteczności*

  3 poziomy filtracji

  Dzięki trzem poziomom filtrowania, Pure Air usuwa do 100% alergenów i do 99,9% cząsteczek tak małych jak wirusy**. Każdy poziom jest przeznaczony do specyficznego rodzaju zanieczyszczeń:

  • Filtr wstępny zatrzymuje większe cząsteczki (kurz, włosy).,
  • Filtr Active Carbon wychwytuje zapachy, gazy i lotne związki organiczne.,
  • Filtr Allergy+ wychwytuje alergeny i drobne cząsteczki tak małe jak pyłki, sierść zwierząt, roztocza, pleśń, bakterie czy wirusy.

 • Szybkie efekty

  Wskaźnik CADR

  Dzięki CADR (wskaźnik czystości dostarczonego powietrza) na poziomie 300 m3/h oczyszczacz może przefiltrować powietrze w zaledwie 6 minut*!

  * Obliczenia dla pokoju o powierzchni 12m² 

 • Inteligentne czyszczenie

  Czujnik zanieczyszczeń

  Oczyszczacz wyposażono w czujnik, który mierzy aktualny poziom zanieczyszczeń i dostosowuje do niego prędkość filtrowania oraz  wskaźniki świetlne informujące o aktualnej jakości powietrza.

 • Idealne dostosowanie

  Dedykowane tryby

  Prędkość pracy oczyszczacza jest automatycznie dostosowana do aktualnych potrzeb. W przypadku trybu Auto-Day urządzenie pracuje na poziomach od 1 do 5, a w przypadku trybu Auto-Night od 1 do 2. Dodatkowo, łagodne, przyciemnione oświetlenie trybu Auto-Night nie zakłóca snu.

 • Wygoda

  Zaawansowane rozwiązania

  Timer z funkcją automatycznego wyłączenia i funkcją opóźnionego startu (aż do 8 godzin) ułatwia korzystanie z urządzenia. O konieczności wymiany filtra poinformuje Cię wskaźnik świetlny.

 • Łatwe przechowywanie

  Kompaktowa forma

  Niewielkie rozmiary sprawiają, że urządzenie zmieści się w każdym pokoju, a jego przechowywanie będzie niezwykle łatwe.

 • Easy to store

Akcesoria
Właściwości
TECHNOLOGIA
Rodzaj produktów Oczyszczacz powietrza  
Kategoria Filtrowanie  
WYDAJNOŚĆ
CADR dym 300m3/h  
Liczba prędkości 4  
Poziom dźwięku 43  dB(A)
INNE CECHY
Obszar działania 120m2  
Liczba filtrów 3  
INTELIGENCJA
Tryb automatyczny    
Tryb nocny    
Wskaźnik jakości powietrza    
Czujniki Cząstki  
KOMFORT UŻYTKOWANIA
Panel sterowania Elektroniczny  
Minutnik 1-2-4-8  h
Opóźnione uruchomienie NIE  
Wskaźnik wymiany filtra    
Uchwyt Wbudowany  
Blokada przed dziećmi    
Poziom głośności 63  dB(A)
Wskazówki i instrukcja obsługi
Często zadawane pytania
Należy podłączyć przewód zasilający do gniazdka elektrycznego o odpowiednim napięciu, a następnie wcisnąć przycisk on/off i wybrać odpowiednią funkcję.
Należy zapoznać się z instrukcjami czyszczenia i wymiany filtrów. W razie potrzeby wyczyścić/wymienić filtr.
Po wykonaniu instrukcji dotyczących włączania urządzenia sprawdzić działanie gniazdka elektrycznego poprzez podłączenie do niego innego urządzenia. Jeżeli urządzenie jest niesprawne, nie należy podejmować prób jego otwarcia ani naprawy. Należy oddać je do autoryzowanego serwisu.
Należy zaprzestać korzystania z urządzenia. W celu uniknięcia niebezpieczeństw naprawę należy powierzyć autoryzowanemu serwisowi.
Sprawdź datę ostatniego czyszczenia i wymiany filtrów i w razie konieczności wyczyść/wymień filtr(y).
Być może soczewka czujnika jest zakurzona. W takim przypadku należy ją wyczyścić.
Urządzenie to zbudowane jest z licznych materiałów nadających się do powtórnego wykorzystania lub recyklingu. Urządzenie należy zostawić w lokalnym punkcie zbiórki odpadów.
Należy przejść do zakładki „Akcesoria” na stronie internetowej, gdzie można łatwo znaleźć wszystko, co potrzebne do danego produktu.
Dodatkowe informacje dostępne są w niniejszej witrynie w sekcji poświęconej umowie gwarancyjnej.
Jeśli uważasz, że brakuje jakiejś części, prosimy skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta. Razem znajdziemy odpowiednie rozwiązanie problemu.