TEFAL X-PLORER Serie 20 RG6875WH Wyjątkowa oszczędność czasu

X-PLORER Serie 20 RG6875WH Wyjątkowa oszczędność czasu Mój najlepszy pomocnik w odkurzaniu i mopowaniu

Odkryj zalety zautomatyzowanego odkurzania! Tefal X-PLORER Serie 20 to robot sprzątający przeznaczony do odkurzania twardych podłóg. Dzięki przyjaznemu interfejsowi urządzenie jest łatwe w obsłudze, a najnowsza technologia gwarantuje skuteczną pracę. To rozwiązanie idealne do sprzątania każdego typu podłóg twardych (panele, płytki, itd.)!

Numer referencyjny produktu: RG6875WH

Automatyczne odkurzanie twojego domu

Dzięki połączeniu najnowszej technologii, ruchomej elektroszczotki i systemu szczotek bocznych, robot odkurzający Tefal X-PLORER Serie 20 poradzi sobie z kurzem i brudem na każdej twardej podłodze. Urządzenie jest wyjątkowo łatwe w użyciu. Do wyboru użytkownika są 3 tryby pracy: Random - urządzenie porusza się ruchem zygzakowatym, co sprawdza się w pomieszczeniach o nieregularnym układzie; Random Room - urządzenie wykonuje podobne zygzakowate ruchy i sprząta w ciągu 30 minut; Edge - urządzenie porusza się wzdłuż krawędzi pomieszczenia, czyszcząc dokładnie wszystkie kąty. Dzięki systemowi nawigacji, na który składają się: czujniki upadku, laser i zderzak, robot porusza się płynnie i w bezpieczny sposób. W pamięci urządzenia dostępny jest tygodniowy harmonogram, w którym można zaprogramować czas rozpoczęcia pracy. Robotem odkurzającym można sterować zdalnie lub ręcznie. Co więcej, X-PLORER Serie 20 został zaprogramowany tak, by po każdym odkurzaniu powrócić do stacji dokującej w celu naładowania baterii.
Podstawowe informacje
 • Wyjątkowa oszczędność czasu

  Zautomatyzowane odkurzanie

  Dzięki robotowi odkurzającemu Explorer Serie 20, nużący obowiązek stanie się prawdziwą przyjemnością. Zleć sprzątanie swojemu automatycznemu asystentowi, któremu niestraszna żadna podłoga, a ty ciesz się zaoszczędzonym czasem.

 • Efektywne sprzątanie podłóg twardych

  Zaprojektowany dla maksymalnej wydajności

  Połączenie ruchomej elektroszczotki, systemu dwóch szczotek bocznych oraz silnego przepływu powietrza gwarantuje perfekcyjne efekty sprzątania - także w kątach i wzdłuż krawędzi pomieszczeń. Robot Explorer Serie 20 to nie tylko odkurzacz. Może on działać równocześnie także jako mop, dzięki czemu podłoga będzie nie tylko dokładnie odkurzona, ale i umyta.

 • Idealny do każdego pomieszczenia

  3 tryby pracy

  Tryb Random sprawdzi się w pomieszczeniach o nieregularnym kształcie, tryb Random Room - w sytuacjach wymagających szybkiego odkurzenia (30 minut), tryb Edge stosuje się do odkurzania krawędzi i kątów pomieszczeń. Odpowiedni tryb w połączeniu z wydajnym systemem pochłaniania kurzu jest gwarancją idealnie czystej podłogi.

 • Bezpieczne i łatwe sterowanie

  System nawigacji

  Robot wyposażony jest w system nawigacji, dzięki któremu omija przedmioty znajdujące się na jego drodze. Na system składają się: czujniki podczerwieni, zderzak i czujniki upadku, dzięki którym robot nie spadnie np. ze schodów, jeśli zbliży się do krawędzi.

 • Wydłużony czas pracy

  Bateria litowo-jonowa

  Zastosowana bateria litowo-jonowa charakteryzuje się wydłużonym czasem pracy - nawet do 150 minut przy pełnym naładowaniu.

 • Zaplanuj jego pracę

  Tygodniowy harmonogram

  W pamięci urządzenie dostępny jest tygodniowy harmonogram, w którym można zaprogramować czas rozpoczącia pracy i cieszyć się czystym mieszkaniem każdego dnia.

 • default

  Wygodne zarządzanie pracą

  Dwa sposoby sterowania

  Pracą robota można zarządzać na dwa sposoby: używając do tego przycisku start/stop znajdującego się na urządzeniu lub pilota do zdalnego sterowania, z dostępem do wszystkich funkcji.

Akcesoria
Właściwości
Wydajność
Technologia Elektroszczotka  
Rodzaj szczotki Szczotka nylonowa  
Szczotki boczne 2  
Typ silnika Napęd uniwersalny  
Tryby czyszczenia 3 tryby: Random, Random Room, Edge  
Poziomy mocy 1  
Wydajność odkurzania 2-3  
Przeznaczenie Automatyczne i bezwysiłkowe odkurzanie  
Nawigacja
System omijania przeszkód Czujniki przednie  
System omijania schodów TAK: 3 czujniki upadku (uskoku podłoża)  
Bariera wirtualna Nie  
Rodzaj nawigacji Standardowa (Random)  
Łączność
Harmonogram pracy    
AUTONOMIA
Rodzaj baterii Litowo-jonowa  
Czas ładowania 6h  
Waga baterii 184  g
Czas pracy
Czas pracy (pozycja min.) 150 min  
Rodzaj ładowania Stacja ładująca  
Samoładowanie    
Wyposażenie
System kontroli Tak: zdalne sterowanie  
Pojemność pojemnika na kurz 0.25  L
Funkcja mowy Nie  
Inne Odkurzanie i mycie jednocześnie  
Ergonomia
Poziom hałasu 65  dB(A)
Design
Kolory Czarny  
Dodatkowe akcesoria w zestawie Zbiornik na wodę, 2 mopy  
Wskazówki i instrukcja obsługi
Często zadawane pytania
Nie należy odkurzać mokrych powierzchni, żadnych płynów, gorących substancji (niedopałki, żar), bardzo drobnych substancji (tynk, cement, pył itp.), dużych i ostrych odpadów (szkło), produktów niebezpiecznych (rozpuszczalniki, środki ścierne, itp. ), produktów żrących, (kwasy, środki czyszczące, itp.), produktów łatwopalnych i wybuchowych (na bazie oleju lub alkoholu).
Stację ładującą należy umieścić przy ścianie na płaskiej powierzchni w miejscu, w którym robot będzie mógł do niej swobodnie dotrzeć.
Miejsce to musi być wolne od jakichkolwiek przeszkód, w tym dywanów. Należy pozostawić co najmniej po 1,5 metrze wolnego miejsca po obu stronach stacji oraz minimum 2 metry wolnego miejsca z przodu stacji. Jeśli stacja zostanie ustawiona w rogu lub trudno dostępnym miejscu, robot odkurzający nie będzie mógł do niej dojechać.
Przewód stacji ładującej należy umieścić wzdłuż ściany.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć w instrukcji obsługi.
Stacja ładująca powinna być stale podłączona do zasilania (funkcja automatycznego ponownego ładowania nie zostanie aktywowana, jeśli stacja ładująca będzie wyłączona).
Tak, robot jest wyposażony w czujniki wykrywające schody i dziury.
Niemniej, w niektórych sytuacjach czujniki mogą nie być wystarczająco efektywne. Na działanie czujników mogą mieć wpływ zakrzywione krawędzie schodów, dywany leżące obok schodów, śliskie powierzchnie oraz przeszkody.
Przed włączeniem robota odkurzającego należy upewnić się, że podłoga jest wolna od przeszkód, takich jak przewody zasilające, ubrania lub inne potencjalnie niebezpieczne obiekty, które mogą spowodować uszkodzenie robota lub inne niepożądane zdarzenia.
Tak, robota można ładować w stacji dokującej, nawet gdy jego przełącznik zasilania jest wyłączony.
Należy zaprzestać korzystania z urządzenia. Aby uniknąć zagrożenia, nie należy dotykać styków. Należy odłączyć stację ładującą i zanieść do naprawy do autoryzowanego punktu serwisowego.
Należy to robić po każdym sprzątaniu. Uszczelki pojemnika na kurz należy wytrzeć szmatką.
Zaleca się czyszczenie szczotki centralnej co najmniej raz w tygodniu.
Więcej informacji można znaleźć w instrukcji obsługi.
Zaleca się czyszczenie filtra co najmniej raz w tygodniu.
Więcej informacji można znaleźć w instrukcji obsługi.
Konieczne jest regularne czyszczenie kółek w celu usunięcia zaplątanych włosów, sierści oraz nitek.
Zaleca się wycieranie czujników i złączy ładowania (robota i stacji ładującej) suchą ściereczką co tydzień.
Przed przystąpieniem do czyszczenia czujników i złączy ładowania należy wyłączyć robota.
Do czyszczenia robota odkurzającego nie wolno używać detergentów.
Niektóre części można myć wodą, inne należy przecierać tylko suchą szmatką. Więcej informacji można znaleźć w instrukcji obsługi.
Zaleca się wymianę filtra drobnego pyłu oraz filtra piankowego co 6 miesięcy.
Szczotki boczne należy wymieniać do 6 miesięcy.
Należy zaprzestać korzystania z urządzenia. Aby uniknąć zagrożenia, należy odłączyć kabel i ładowarkę i zanieść do naprawy do autoryzowanego punktu serwisowego.
Należy sprawdzić:
Czy pojemnik na kurz nie jest zapełniony.
Czystość filtrów.
Czy otwór ssący w spodniej części robota odkurzającego nie jest zablokowany.
Możliwych jest kilka przyczyn:
• Jeśli robot nie rozpoczął sprzątania od stacji dokującej, nie wróci do niej. W tym przypadku robot wróci do punktu, w którym rozpoczął sprzątanie.
• Jeśli robot odkurzał w trybie Spot, wróci do punktu, w którym rozpoczął sprzątanie.
• W przypadku podniesienia robota, a następnie opuszczenia z powrotem na podłogę robot spróbuje się przemieścić. Jeśli to się nie uda, wróci do punktu początkowego.
Sprawdzić następujące elementy:
• Stacja ładująca nie może znajdować się na dywanie.
• Stacja ładująca nie może być wystawiona na działanie promieni słonecznych ani nie może znajdować się blisko źródła ciepła.
• Należy upewnić się, że po bokach i z przodu stacji dokującej jest odpowiednio dużo wolnego miejsca (zgodnie z zaleceniami przedstawionymi w instrukcji obsługi).
• Upewnić się, że wtyczka jest prawidłowo podłączona do stacji ładującej.
• Upewnić się, że kabel ładujący jest podłączony do zasilania.
• Upewnić się, że wokół stacji ładującej nie ma żadnych przeszkód.
• Upewnić się, że w pobliżu terminali stacji ładującej nie ma żadnych obiektów.
• Upewnić się, że stacja ładująca jest włączona (wskaźnik LED ma kolor zielony).

Jeśli po sprawdzeniu tych elementów robot nadal nie może znaleźć stacji bazowej, należy skontaktować się z punktem naprawy.
Można wykonać następujące czynności:
• Wyłączyć, a następnie włączyć główny włącznik zasilania.
• Odłączyć kabel i ponownie podłączyć go do stacji ładującej.
• Upewnić się, że złącza ładowania i okienka czujników nie są zablokowane, a następnie wytrzeć korpus urządzenia i stację ładującą suchą szmatką. Przed przystąpieniem do czyszczenia należy wyłączyć robota oraz główny wyłącznik zasilania.
• Sprawdzić, czy w pobliżu stacji ładującej nie znajdują się obiekty odbijające światło, krzesła i inne przeszkody.

Jeśli po wykonaniu tych czynności automatyczne ładowanie nadal nie działa prawidłowo, należy skontaktować się z punktem naprawy.
To normalne. Można bez obaw pozostawić odkurzacz podłączony do stacji dokującej.
Uwaga: należy używać tylko ładowarek przeznaczonych do urządzenia.
Sprawdzić następujące elementy:
• Sprawdzić, czy przełącznik znajdujący się na spodniej części robota znajduje się w położeniu „ON”.
• Sprawdzić, czy wyświetlacz jest włączony. Jeśli nie, należy naładować robota w stacji dokującej.
Sprawdzić następujące elementy:
• Upewnić się, że kółka nie są zablokowane.
• Upewnić się, że robot nie jest zablokowany ze względu na różnice w poziomie podłogi.
• Upewnić się, że nie został wyświetlony komunikat o błędzie. (zob. część dotyczącą rozwiązywania problemów i kody błędów w instrukcji obsługi)
Można wykonać następujące czynności:
• Upewnić się, że w odległości 10 cm od schodów/dziur nie znajdują się żadne obiekty.
• Wyczyścić szybki czujników suchą szmatką.

Jeśli po wykonaniu tych czynności problem nadal będzie występował, należy skontaktować się z autoryzowanym punktem naprawy.
Upewnić się, że szczotka nie jest zablokowana. Oczyścić szczotkę z włosów/sierści i nitek.
Jeśli szczotka jest uszkodzona, należy ją wymienić.
Lampka miga i sygnał dźwiękowy wskazuje błąd.
Szczegółowy opis błędu i rozwiązania można znaleźć w instrukcji obsługi.
Można wykonać następujące czynności:
• Sprawdzić, czy kanał wlotowy jest drożny.
• Sprawdzić, czy pojemnik na kurz jest prawidłowo zamocowany.
• Opróżnić pojemnik na kurz, jeśli jest zapełniony.
• Wyjąć szczotkę centralną i wyczyścić.
• Sprawdzić, czy filtr nie jest nasycony.

Jeśli po wykonaniu tych czynności problem nadal będzie występował, należy skontaktować się z autoryzowanym punktem naprawy.
Gdy robot wykryje zagrożenie, funkcja zabezpieczająca wyłącza szczotkę power-brush.

Może to wynikać z dwóch przyczyn:
Szczotka jest zablokowana: robot próbuje ją odblokować i dlatego zatrzymuje odkurzanie oraz szczotkę power-brush.
Robot spróbuje odblokować szczotkę: jeśli to się nie uda, robot wyłączy się i trzeba będzie ręcznie wyczyścić szczotkę.

Jeśli szczotka power-brush zablokuje się podczas sprzątania grubego dywanu z powodu długich/grubych włókien lub robot odkurzał dywan przez długi czas, szczotka power-brush przestanie się obracać, a odkurzanie będzie kontynuowane bez niej.
Mogą wystąpić różne problemy z robotem oznaczone kodami błędów.
Szczegółowy opis kodów błędów i rozwiązania można znaleźć w instrukcji obsługi.
Być może filtr został nieprawidłowo włożony. Należy poprawnie włożyć filtr do uchwytu.
Po wykonaniu instrukcji dotyczących włączania urządzenia sprawdzić działanie gniazdka elektrycznego poprzez podłączenie do niego innego urządzenia. Jeżeli urządzenie jest niesprawne, nie należy podejmować prób jego otwarcia ani naprawy. Należy oddać je do autoryzowanego serwisu.
Nie, to urządzenie jest przeznaczone wyłącznie do użytku w pomieszczeniach.
Tak, robot jest wyposażony w czujniki, dzięki którym nie wymaga światła do prawidłowego działania.
Robot odkurzający charakteryzuje się wysoką wydajnością sprzątania twardych powierzchni, takich jak terakota, parkiety, laminaty, winyl oraz dywany o grubości maksymalnie 1,5 cm.
Tak, zaleca się używanie robota do zachowania czystości, ale w przypadku niektórych powierzchni robot jest znacznie mniej wydajny od tradycyjnych odkurzaczy.
Tak, przy użyciu aplikacji mobilnej można ustawić pojedyncze sprzątanie lub aktywować funkcję codziennego odkurzania.
W robocie można ustawić tylko jeden program dziennie, by zapewnić optymalne czyszczenie wszystkich dostępnych pomieszczeń.
Tak. Po całkowitym naładowaniu akumulatora robot przełączy się w tryb uśpienia.
Tak, gdy akumulator rozładuje się podczas sprzątania, robot automatycznie wróci do stacji ładującej.
Po naładowaniu akumulatora robot wznowi cykl sprzątania.
Ponieważ nie rozpoczął odkurzania od stacji dokującej: w trybie Spot robot wraca do punktu początkowego sprzątania.
Urządzenie to zbudowane jest z licznych materiałów nadających się do powtórnego wykorzystania lub recyklingu. Urządzenie należy zostawić w lokalnym punkcie zbiórki odpadów.
Należy przejść do zakładki „Akcesoria” na stronie internetowej, gdzie można łatwo znaleźć wszystko, co potrzebne do danego produktu.
Dodatkowe informacje dostępne są w niniejszej witrynie w sekcji poświęconej umowie gwarancyjnej.