TEFAL Essential + Anti-mosquito VF4420 Niezawodna ochrona przed komarami

Essential + Anti-mosquito VF4420 Niezawodna ochrona przed komarami Wentylator chroniący przed komarami   

Wentylator stojący Essential + Anti-mosquito to orzeźwienie i skuteczna ochrona przed komarami w jednym. Przepływ powietrza na poziomie do 55 m³/min przy maks. prędkości gwarantuje uczucie natychmiastowego ochłodzenia i jednocześnie rozpyla preparat odstraszający komary 2 razy skuteczniej niż dyfuzor bez wentylacji (testy zewnętrzne przeprowdzone w sierpniu 2016). Poczuj przyjemne ochłodzenie i zapomnij o komarach!  
 

Numer referencyjny produktu: VF4420F0

Wentylator stojący Essential + Anti-mosquito: najlepsza ochrona przed komarami
 

Dzięki wentylatorowi Essential + Anti-mosquito możesz cieszyć się orzeźwiającym powietrzem i jednocześnie w prosty sposób walczyć z komarami. Urządzenie skutecznie odstrasza insekty  na dużej powierzchni dzięki połączeniu działania płynnego środka przeciw komarom oraz mocnego nawiewu na poziomie do 55 m³/min przy maks. prędkości. Środek przeciw komarom rozpylany przez wentylator działa aż do 60 dni, o 15 dni dłużej niż w przypadku urządzeń przeznaczonych do kontaktów (przy maksymalnych obrotach przez 8 godzin, testy wewnętrzne). Co ważne, wentylator jest kompatybilny z większością środków odstraszających dostępnych na rynku. Pracę urządzenia możesz dostosować do swoich potrzeb, dzięki 3-stopniowej regulacji prędkości, funkcji automatycznej oscylacji i możliwości ustawienia stałego kierunku nawiewu. Wygodę korzystania zwiększa teleskopowy drążek z regulowaną wysokością i długi przewód zasilający, dzięki któremu można ustawić urządzenie w każdym pomieszczeniu.    

*Airflow an vary +/-10% depending on the products

Podstawowe informacje
 • 2 razy skuteczniejszy w walce z komarami    

  Połączenie nawiewu i środka przeciw komarom

  Urządzenie 2 razy skuteczniej odstrasza komary w całym pomieszczeniu w porównaniu z dyfuzorami bez wentylacji (testy zewnetrzne przeprowdzone w sierpniu 2016).

 • Długotrwała ochrona  

  Do 60 dni działania

  Środek przeciwkomarowy zamontowany w wentylatorze działa o 15 dni dłużej niż w przypadku urządzeń przeznaczonych do kontaktów*.  *Maksymalne obroty przez 8 godzin, testy wewnętrzne.

 • Łatwa obsługa  

  Przemyślane rozwiązanie 

  Montaż i wymiana preparatu odstraszającego komary jest wyjątkowo prosta i w pełni bezpieczna. Wentylator jest kompatybilny z większością środków odstraszających dostępnych na rynku. W przypadku nietypowego kształtu pojemnika można użyć dołączonego do urządzenia adaptera.

 • Natychmiastowe orzeźwienie   

  Silny przepływ powietrza

  Poczuj natychmiastowe orzeźwienie dzięki przepływowi powietrza na poziomie do 55 m³/min przy maksymalnej prędkości. Przepływ powietrza może się różnić +/- 10% w zależności od produktu.

 • Dostosowany przepływ powietrza  

  3-stopniowa regulacja

  Wybierz pożądaną prędkość pracy wentylatora dostosowaną do Twoich potrzeb.

 • Komfortowa cisza  

  Cicha praca

  Urządzenie wytwarza dźwięk o natężeniu 54 db(A) przy minimalnej prędkości, umożliwiając komfortowy relaks, oglądanie telewizji czy pracę.

 • Trwałość  

  Miedziany silnik

  Wykonany w 100% z miedzi silnik Tropical zapewnia skuteczne i długotrwałe działanie. Silnik jest odporny na wysoką temperaturę otoczenia. 

 • Duży zasięg  

  Automatyczna oscylacja i zmienny kierunek

  Automatyczna oscylacja sprawia, że powietrze rozprowadzane jest na szerokiej płaszczyźnie. Można również ustawić stały kierunek nawiewu.

 • Komfort i design   

  Regulowana wysokość

  Wentylator wyposażono w drążek umożliwiający ustawienie pożądanej wysokości (maksymalna wysokość to 1,30 m).

 • Komfort użytkowania  

  Długi przewód zasilający 

  Dzięki długiemu przewodowi (1,8 m) można z łatwością korzystać z urządzenia w każdym pomieszczeniu.

 • Łatwy transport i przenoszenie  

  Kompaktowa forma

  Niewielka konstrukcja urządzenia (średnica 40 cm) sprawia, że jego przenoszenie i przechowywanie jest wyjątkowo proste.

Akcesoria
Właściwości
Rodzaj produktu
Typ Klasyczny  
Model Na stojaku  
Średnica 40  cm
Średnica (cale) 16  
Maksymalna wysokość 1.3  m
Wydajność
Maks. przepływ powietrza (m3/min) 55  
Kierunek    
Liczba śmigieł 3  
Komfort użytkowania
Panel sterowania Mechaniczny  
Liczba ustawień 3  
Ekran NIE  
Typ wtyczki EUR  
Cicha praca
Min. poziom dźwięku 54  dB(A)
Wskazówki i instrukcja obsługi
Często zadawane pytania
Sprawdź stan urządzenia, gniazdka elektrycznego oraz przewodu zasilania. Urządzenie powinno znajdować się co najmniej 50 cm od jakichkolwiek przedmiotów (zasłon, ścian, aerozoli itd.). Nie pozwól, by woda dostała się do urządzenia. Nie dotykaj urządzenia mokrymi dłońmi. Przed uruchomieniem upewnij się, że: montaż urządzenia został wykonany zgodnie z zaleceniami producenta, urządzenie znajduje się na stabilnym, pewnym podłożu oraz jest ustawione w pozycji umożliwiającej działanie (urządzenie powinno być ustawione pionowo na nogach). Upewnij się, że napięcie sieci elektrycznej jest zgodne z napięciem określonym na plakietce znamionowej urządzenia. Sprawdź, czy urządzenie może być wykorzystywane wyłącznie z wtyczką z uziemieniem.
Przed przeniesieniem wyłącz wentylator oraz odłącz go od sieci elektrycznej.
Wentylator powinien zazwyczaj znajdować się w miejscu, w którym chcemy zapewnić orzeźwiającą atmosferę. Urządzenie należy umieścić w odległości co najmniej 50 cm od wszelkich przedmiotów (ścian, zasłon, aerozoli…). Pamiętaj, że dostępne są wersje horyzontalne i wertykalne wentylatorów, a większość z nich pozwala na wprowadzenie indywidualnych ustawień – możesz wybrać wentylator odpowiedni dla danego miejsca użytkowania oraz aranżacji wnętrza.
Tak, system pozwala na zastosowanie każdego środka owadobójczego.
Przed przystąpieniem do przeprowadzenia jakichkolwiek czynności konserwacyjnych należy odłączyć wentylator od sieci elektrycznej. Urządzenie możesz wyczyścić lekko zwilżoną ściereczką. Nie pozwól, by do urządzenia dostała się woda. Frontową kratkę wyczyść za pomocą odkurzacza. Do czyszczenia nigdy nie stosuj ściernych środków czyszczących, które mogą wpłynąć na wygląd twojego urządzenia.
Po wykonaniu instrukcji dotyczących włączania urządzenia sprawdzić działanie gniazdka elektrycznego poprzez podłączenie do niego innego urządzenia. Jeżeli urządzenie jest niesprawne, nie należy podejmować prób jego otwarcia ani naprawy. Należy oddać je do autoryzowanego serwisu.
Należy zaprzestać korzystania z urządzenia. W celu uniknięcia niebezpieczeństw naprawę należy powierzyć autoryzowanemu serwisowi.
W czasie trybu automatycznej oscylacji, wentylator automatycznie porusza się płynnym ruchem od lewej do prawej, rozdmuchując powietrze w całym pomieszczeniu. Jeżeli nadmuch powietrza ma być nakierowany na jedno miejsce, funkcję tę należy wyłączyć.
System wykorzystuje nadmuch powietrza do rozprzestrzeniania środka przeciw komarom.
Urządzenie to zbudowane jest z licznych materiałów nadających się do powtórnego wykorzystania lub recyklingu. Urządzenie należy zostawić w lokalnym punkcie zbiórki odpadów.
Należy przejść do zakładki „Akcesoria” na stronie internetowej, gdzie można łatwo znaleźć wszystko, co potrzebne do danego produktu.
Dodatkowe informacje dostępne są w niniejszej witrynie w sekcji poświęconej umowie gwarancyjnej.
Jeśli uważasz, że brakuje jakiejś części, prosimy skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta. Razem znajdziemy odpowiednie rozwiązanie problemu.