Blender jest łatwy do utrzymania w czystości, ponieważ jest wyposażony w dzbanek, który można myć w zmywarce i zdejmowane ostrza ze stali nierdzewnej. Blendforce wygląda stylowo na każdym blacie, zajmując przy tym bardzo mało miejsca, a zarazem oferując pojemny dzbanek 1,75 l, dzięki czemu przygotujesz zarówno małe, jak i duże ilości, w zależności od potrzeb.
W czasie pracy urządzenia pokrywa powinna przez cały czas pozostawać założona.
Aby dodać składniki w czasie mieszania, należy zdjąć zaślepkę podajnika, przez który składniki mogą być wprowadzane do misy urządzenia.
Dostępny w wybranych urządzeniach tryb kruszenia lodu pozwala na przygotowywanie kruszonego lodu, koktajli owocowo-warzywnych lub mrożonych napojów z wykorzystaniem możliwości pulsacyjnego trybu pracy silnika.
Przed pierwszym użyciem zalecamy umycie wszystkich akcesoriów blendera w gorącej wodzie z mydłem, zwracając uwagę, by nie skaleczyć się ostrzami. Przed rozpoczęciem użytkowania nie jest konieczne umycie korpusu blendera.
Używaj funkcji „pulsowanie” przez 2 sekundy, powtarzając czynność maksymalnie przez 3 minuty. Zatrzymaj blender i odstaw na 15 minut przed ponownym włączeniem.
Aby oczyścić korpus urządzenia, należy najpierw odłączyć je od źródła zasilania, a następnie przetrzeć wilgotną ściereczką. Do czyszczenia misy należy użyć wody z mydłem lub płynem do naczyń. Niektóre misy nadają się do mycia w zmywarce do naczyń. Szczegółów należy szukać w instrukcji użytkowania.
Przyczyną takiego stanu rzeczy może być zbyt duża ilość składników lub zbyt duże bądź zbyt twarde kawałki. Aby temu zaradzić, należy zmniejszyć wielkość lub ilość składników bądź dodać więcej płynu.
Urządzenie mogło nie zostać ustawione na płaskiej, stabilnej powierzchni albo stoi niestabilnie (brak nóżki itp.).
Użyto zbyt dużej ilości składników – należy ograniczyć objętość produktów.
Jeżeli wibracje nie ustępują, należy skontaktować się z autoryzowanym serwisem.
Przeciek przez przykrywkę (przepełnienie): • W misie umieszczono zbyt dużą ilość składników. Nie wolno przekraczać podanego w instrukcji użytkowania maksymalnego poziomu napełnienia misy. • Przykrywka została założona nieprawidłowo. Należy odpowiednio zamocować przykrywkę na misie blendera. Jeżeli przykrywka posiada uszczelkę, należy sprawdzić jej stan, a w razie konieczności wymienić.
Przeciek w dolnej części misy: • Jeżeli urządzenie nie jest wyposażone w zdejmowalny zespół ostrza, mogło dojść do uszkodzenia uszczelnienia zespołu ostrza. Należy zlecić przegląd autoryzowanemu serwisowi. • Jeżeli urządzenie jest wyposażone w zdejmowalny zespół ostrza, należy sprawdzić jego położenie w misie. Zespół ostrza powinien być prawidłowo umieszczony w misie (nie powinno być prześwitu między zespołem ostrza i dnem misy). • Należy sprawdzić, czy uszczelnienie znajduje się w prawidłowym położeniu na zespole ostrza. Trzy fałdy uszczelki powinny być widoczne po zamontowaniu uszczelnienia. Jeśli uszczelka została zamontowana odwrotnie, zamocowanie zespołu ostrza do misy będzie niemożliwe. • Należy sprawdzić stan uszczelnienia i w razie konieczności wymienić je. • Sprawdzić, czy misa nie jest pęknięta lub nie została uszkodzona w wyniku uderzenia.
Jeżeli wyciek się utrzymuje, należy oddać urządzenie do autoryzowanego serwisu.
Po wykonaniu instrukcji dotyczących włączania urządzenia sprawdzić działanie gniazdka elektrycznego poprzez podłączenie do niego innego urządzenia. Jeżeli urządzenie jest niesprawne, nie należy podejmować prób jego otwarcia ani naprawy. Należy oddać je do autoryzowanego serwisu.
Urządzenie to zbudowane jest z licznych materiałów nadających się do powtórnego wykorzystania lub recyklingu. Urządzenie należy zostawić w lokalnym punkcie zbiórki odpadów.