TEFAL Eco Respect BL46E W trosce o planetę

Eco Respect BL46E W trosce o planetę Lepszy dla planety, tak samo dobry w kuchni!

Eco Respect to pierwsza linia produktów do przygotowywania posiłków zaprojektowana z myślą o ograniczeniu wpływu na środowisko naturalne. Blender kielichowy Eco Respect został wykonany, aż w 65% z plastiku pochodzącego z recyklingu (tworzywo sztuczne to 22% całkowitej masy produktu), nie zawiera BPA i jest dostępny w eko-opakowaniu. Produkt powstał we Francji, a jego części zamienne są dostępnę przez 10 lat, aby umożliwić bezproblemową naprawę. Co ważne, po okresie użytkowania aż 50% produktu można poddać recyklingowi, chroniąc planetę przed ekośmieciami. Mocny silnik (800 W) i odporny na temperaturę szklany kielich sprawiają, że z łatwością zblendujesz wszystkie składniki na swoje ulubione dania i napoje!

Numer referencyjny produktu: BL46EN38

Z myślą o ograniczeniu wpływu na środowisko naturalne 

Odkryj super łatwy sposób na przygotowanie idealnego smoothie! Blender Eco Respect zaprojektowano z myślą o ograniczeniu wpływu na środowisko naturalne, ale przede wszystkim z myślą o przygotowaniu różnorodnych dań i napojów na ciepło i na zimno. Mocny silnik o mocy 800 W w połączeniu z 4 ostrzami ze stali nierdzewnej szybko i wydajnie rozdrabnia wszystkie składniki. Proste pokrętło z 2 ustawieniami prędkości oraz funkcja pulsacyjna ułatwiają uzyskanie odpowiedniej konsystencji, a szklany kielich odporny na zmiany temperatury umożliwia płynne przejście od miksowania gorących składników (do 80°C) do kruszenia lodu. System Smart Lock ułatwia zablokowanie kielicha, automatycznie zabezpiecza ostrza przed uruchomieniem oraz umożliwia bezpieczny i łatwy dostęp do ostrzy w celu ich czyszczenia. Dzięki czterem przyssawkom w podstawie blender zachowuje stabilność, bez względu na to, jak twarde składniki właśnie rozdrabniasz.
Podstawowe informacje
 • W trosce o planetę

  Ekologiczne rozwiązania 

  Produkt wykonano w 65% z plastiku pochodzącego z recyklingu. Plastik: 22% całkowitej wagi produktu. Eko-opakowanie: nadaje się do recyklingu, 90% włókien z recyklingu, tusz na bazie wody, brak plastiku. Produkt w 50% nadaje się do recyklingu i należy go zutylizować we właściwy sposób.

 • Skuteczne blendowanie

  Moc 600 W

  Twoje potrawy będą szybko i dokładnie zblendowane. Gwarantuje to moc 600 W, 2 prędkości blendowania oraz funkcja pulsacyjna.

 • default

  Skuteczna praca i łatwe czyszczenie

  Stalowe ostrza

  4 ostrza ze stali szlachetnej zapewniają najwyższą skuteczność blendowania, w tym umożliwiają kruszenie lodu. Ostrza można łatwo zdemotować w celu umycia.

 • Gorące i zimne składniki

  Duży kielich z termoodpornego szkła

  Skorzystaj z 1,75 litrowego kielicha (pojemność funkcjonalna: 1,25 l), aby przygotować jednocześnie wiele porcji. Blenduj zmrożone i gorące składniki jeden po drugim bez ryzyka pęknięcia, dzięki termoodpornemu szkłu (do 80°C).

 • Wysoka jakość  

  Wyprodukowano we Francji

  Ciesz się jakością wyrobów marki Tefal zaprojektowanych i wyprodukowanych we Francji.

 • Ochrona silnika przed przegrzaniem

  Air Cooling System

  Sprawne korzystanie z blendera zapewnia system chłodzenia powietrzem, który zapobiega przegrzewaniu silnika. Dzięki temu możesz korzystać z blendera przez długi czas.   

 • Bezpieczny w użyciu 

  Technologia Smart Lock

  Rozwiązanie Smart Lock 3 w 1 zapewnia o 40% łatwiejsze zamontowanie dzbanka, automatyczną blokadę ostrzy przed uruchomieniem oraz bezpieczny i łatwy dostęp do ostrzy w celu ich umycia.

 • Produkt naprawialny - 10 lat 

  Łatwa naprawa produktu

  Szybka i niedroga dostawa części zamiennych przez co najmniej 10 lat 6500 punktów serwisowych na całym świecie

Akcesoria
Właściwości
Main features
Moc 800  W
Other features
Liczba ostrzy 4  
Zdejmowane ostrza    
Inne cechy Funkcja pulsacyjna, Air Cooling system  
Kolory Czarny  
Wskazówki i instrukcja obsługi
Często zadawane pytania
W czasie pracy urządzenia pokrywa powinna przez cały czas pozostawać założona. Aby dodać składniki w czasie mieszania, należy zdjąć zaślepkę podajnika, przez który składniki mogą być wprowadzane do misy urządzenia.
Umożliwia pozwala na przygotowywanie kruszonego lodu lub mrożonych napojów z wykorzystaniem możliwości pulsacyjnego trybu pracy silnika.
Najpierw umieść w misce składniki w postaci stałej. Dopiero następnie wlej składniki w postaci płynnej. Pamiętaj, aby nie przekroczyć wskaźnika MAX na dzbanku.
W celu uzyskania najlepszych rezultatów składniki należy pokroić w kostkę o wielkości od 2 do 3 cm.
Nie, misy do blendowania nie należy umieszczać w kuchence mikrofalowej.
Przed pierwszym użyciem zalecamy umycie wszystkich akcesoriów blendera w gorącej wodzie z mydłem, zwracając uwagę, by nie skaleczyć się ostrzami. Przed rozpoczęciem użytkowania nie jest konieczne umycie korpusu blendera.
Rozdrabniacz może być używany do natki, czosnku, cebuli, chleba, orzechów itp.
Używaj funkcji „pulsowanie” przez 2 sekundy, powtarzając czynność maksymalnie przez 3 minuty.
Zatrzymaj blender i odstaw na 15 minut przed ponownym włączeniem.
Aby oczyścić korpus urządzenia, należy najpierw odłączyć je od źródła zasilania, a następnie przetrzeć wilgotną ściereczką.
Do czyszczenia misy należy użyć wody z mydłem lub płynem do naczyń.
Niektóre misy nadają się do mycia w zmywarce do naczyń. Szczegółów należy szukać w instrukcji użytkowania.
Włożono za dużo jedzenia lub niektóre kawałki są za duże lub za twarde. Zmniejsz wielkość lub ilość składników lub wlej trochę płynów.

Zawsze używaj blendera z założoną pokrywką lub osłoną, jak wskazano w instrukcji.
Nie wkładaj ręki do dzbanka blendera, gdy jest on umieszczony na zespole silnika. Jeśli musisz docisnąć jedzenie, użyj odpowiedniego narzędzia, na przykład szpatułki.
Urządzenie mogło nie zostać ustawione na płaskiej, stabilnej powierzchni albo stoi niestabilnie.
Użyto zbyt dużej ilości składników – należy ograniczyć objętość produktów.
Jeżeli wibracje nie ustępują, należy skontaktować się z autoryzowanym serwisem.
Przeciek przez przykrywkę (przepełnienie):
• W misie umieszczono zbyt dużą ilość składników. Nie wolno przekraczać podanego w instrukcji użytkowania maksymalnego poziomu napełnienia misy.
• Przykrywka została założona nieprawidłowo. Należy odpowiednio zamocować przykrywkę na misie blendera.
Jeżeli przykrywka posiada uszczelkę, należy sprawdzić jej stan, a w razie konieczności wymienić.


Przeciek w dolnej części misy:
• Jeżeli urządzenie nie jest wyposażone w zdejmowalny zespół ostrza, mogło dojść do uszkodzenia uszczelnienia zespołu ostrza. Należy zlecić przegląd autoryzowanemu serwisowi.
• Jeżeli urządzenie jest wyposażone w zdejmowalny zespół ostrza, należy sprawdzić jego położenie w misie. Zespół ostrza powinien być prawidłowo umieszczony w misie (nie powinno być prześwitu między zespołem ostrza i dnem misy).

• Należy sprawdzić, czy uszczelnienie znajduje się w prawidłowym położeniu na zespole ostrza. Trzy fałdy uszczelki powinny być widoczne po zamontowaniu uszczelnienia. Jeśli uszczelka została zamontowana odwrotnie, zamocowanie zespołu ostrza do misy będzie niemożliwe.

• Należy sprawdzić stan uszczelnienia i w razie konieczności wymienić je.
• Sprawdzić, czy misa nie jest pęknięta lub nie została uszkodzona w wyniku uderzenia.

Jeżeli wyciek się utrzymuje, należy oddać urządzenie do autoryzowanego serwisu.
Po wykonaniu instrukcji dotyczących włączania urządzenia sprawdzić działanie gniazdka elektrycznego poprzez podłączenie do niego innego urządzenia. Jeżeli urządzenie jest niesprawne, nie należy podejmować prób jego otwarcia ani naprawy. Należy oddać je do autoryzowanego serwisu.
Należy zaprzestać korzystania z urządzenia. W celu uniknięcia niebezpieczeństw naprawę należy powierzyć autoryzowanemu serwisowi.
Urządzenie to zbudowane jest z licznych materiałów nadających się do powtórnego wykorzystania lub recyklingu. Urządzenie należy zostawić w lokalnym punkcie zbiórki odpadów.
Należy przejść do zakładki „Akcesoria” na stronie internetowej, gdzie można łatwo znaleźć wszystko, co potrzebne do danego produktu.
Dodatkowe informacje dostępne są w niniejszej witrynie w sekcji poświęconej umowie gwarancyjnej.
Jeśli uważasz, że brakuje jakiejś części, prosimy skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta. Razem znajdziemy odpowiednie rozwiązanie problemu.