TEFAL Digital KO854 Pełna kontrola temperatury gotowania

Digital KO854 Pełna kontrola temperatury gotowania Idealnie zaparzona herbata za jednym dotknięciem  

Ten intuicyjny czajnik łączący funkcjonalność i elegancki wygląd to rozwiązanie do każdej kuchni! Dzięki czajnikowi elektrycznemu firmy Tefal wyposażonemu w cyfrowy wyświetlacz i 5 ustawień temperatury możesz cieszyć się idealnie zaparzonymi napojami. Praktyczne rozwiązania i nowoczesny design sprawiają, że swoje ulubione gorące napoje przygotujesz za jednym dotknięciem. 
 

Numer referencyjny produktu: KO854830

Czajnik marki Tefal: zaawansowana kontrola temperatury 
 

Ciesz się doskonałym smakiem napojów zaparzonych tak, jak lubisz dzięki nowoczesnemu elektrycznemu czajnikowi marki Tefal. Wygodny w użyciu cyfrowy ekran pokazuje aktualną temperaturę wody w trakcie gotowania. Urządzenie zostało wyposażone w 5 ustawień, dzięki którym przygotujesz wodę o temperaturze od 40°C do 100°C, za jednym dotknięciem. Czajnik jest bezpieczny w użytkowaniu dzięki podwójnym ściankom obudowy. Urządzenie zatrzymuje ciepło w środku, a jego powierzchnia nie nagrzewa się w czasie gotowania. Czajnik został wyposażony w funkcję utrzymania temperatury przez 30 minut, która usprawni codzienne przygotowywanie napojów oraz automatyczną przykrywkę ułatwiającą napełnianie. Obrotowa podstawa 360° oraz funkcja automatycznego wyłączania zwiększają wygodę użytkowania. Wyjmowalny filtr antywapienny jest łatwy w czyszczeniu. Nowoczesny czajnik marki Tefal ułatwia codzienne kuchenne zadania.  

Ten intuicyjny czajnik łączący funkcjonalność i elegancki wygląd to rozwiązanie do każdej kuchni! Dzięki czajnikowi elektrycznemu firmy Tefal wyposażonemu w cyfrowy wyświetlacz i 5 ustawień temperatury możesz cieszyć się idealnie zaparzonymi napojami. Praktyczne rozwiązania i nowoczesny design sprawiają, że swoje ulubione gorące napoje przygotujesz za jednym dotknięciem. 
 

Podstawowe informacje
 • Pełna kontrola temperatury gotowania  

  Cyfrowy wyświetlacz

  Prosty wyświetlacz cyfrowy pozwala bez trudu odczytać aktualną temperaturę wody w trakcie gotowania. Wyświetlacz został wbudowany w urządzenie, dzięki czemu idealnie wpasowywuje się w elegancką obudowę czajnika.

 • Idealnie zaparzone napoje  

  5 ustawień temperatury

  Ciesz się smakiem idealnie zaparzonych napojów dzięki zapamiętanym ustawieniom temperatury. Dostosuj ustawienia do własnych preferencji wybierając spośród 5 opcji: 40°C/70°C/80°C/90°C/100°C.

 • Chłodny w dotyku  

  Nienagrzewająca się obudowa

  Blokująca wydostawanie się ciepła powłoka zapobiega nagrzewaniu się zewnetrznej obudowy czajnika, zapewniając bezpieczne użytkowanie. 

 • Gorąca woda za jednym dotknięciem  

  Funkcja gotowania do 100°C

  Dzięki predefiniowanej funkcji szybko zagotujesz wodę do temperatury 100° - wystarczy jedno dotknięcie!

 • Wygoda i oszczędność  

  Funkcja podtrzymania temperatury

  Dzięki funkcji podtrzymania temperatury woda pozostaje gorąca przez kolejne 30 minut od momentu zagotowania.

 • Niezrównana wygoda  

  Obrotowa podstawa 360°

  Bezpiecznie i wygodnie odstawisz czajnik na podstawę w każdej pozycji. 

 • Łatwe napełnianie  

  Automatyczna pokrywka

  Automatyczna pokrywka z dedykowanym przyciskiem ułatwia napełnianie i czyszczenie urządzenia.

 • default

  W trosce o bezpieczeństwo   

  Automatyczne wyłączanie

  Dzięki funkcji automatycznego wyłączenia urządzenie samoczynnie przechodzi w stan spoczynku po 30 minutowym cyklu podtrzymania temperatury.

 • default

  Zawsze świeży smak  

  Wyjmowalny filtr 

  Wyjmowalny filtr antywapienny zapewnia czystość czajnika i wody. Dzięki niemu możesz cieszyć się doskonałym smakiem ulubionych napojów.

 • Removable limescale filter for easy cleaning

Akcesoria
Właściwości
Materiał wykonania obudowy Podwójna warstwa  
Filtr antywapienny Wyjmowany  
Wskaźnik poziomu wody    
Pokrywa Assisted open lid  
Obrotowa podstawa 360 stopni    
Element grzewczy Ukryty  
Schowek na przewód    
Przełącznik temperatury Elektroniczny  
Automatyczne wyłączanie    
Kolory Black  
Typ wtyczki EUR  
Wskazówki i instrukcja obsługi
Często zadawane pytania
Należy sprawdzić, czy pokrywa czajnika jest prawidłowo zamknięta i czy filtr jest włożony.
Jeżeli tak jest, należy oddać czajnik do autoryzowanego serwisu.
• Nie należy dotykać czajnika mokrymi dłońmi lub z bosymi stopami.
• Nie pozostawiać przewodu zasilającego zwisającego z krawędzi blatu, tak aby uniknąć ryzyka upadku czajnika.
• Zawsze należy zachować ostrożność, gdy urządzenie działa, zwracając zwłaszcza uwagę na gorącą parę wydostającą się przez dzióbek.
• Należy także pamiętać o tym, że korpus czajnika jest bardzo gorący w czasie gotowania wody. Czajnik należy chwytać wyłącznie za uchwyt.
• Nie zezwalać dzieciom na zabawę urządzeniem.
• W celu uniknięcia zagrożenia, w przypadku gdy kabel zasilający jest uszkodzony, należy zlecić jego wymianę producentowi, autoryzowanemu serwisowi lub innej osobie o wymaganych kwalifikacjach.
W urządzeniu można używać jedynie wody. W razie używania innego płynu, może dojść do wycieków lub uszkodzeń.
Tak, można gotować wodę mineralną. W wypadku wody silnie mineralizowanej może dojść do osadzania się kamienia na stali nierdzewnej (w zależności od modelu). Zalecamy regularne czyszczenie czajnika.
Może się wydawać, że jest więcej miejsca na wodę, ale jeśli wlejesz wodę powyżej maksymalnego poziomu, woda będzie wyciekać podczas gotowania. Nie należy przepełniać czajnika.
Różni się ona w zależności od rozmiaru czajnika, ale nigdy nie można gotować wody poniżej określonego poziomu.
Aby zredukować osady i zapobiec wyciekom, zalecamy opróżnianie czajnika po każdym użyciu.
Tak. Elementu grzejnego nie należy pocierać ściereczką ani materiałami ściernymi. Jego czyszczenie polega wyłącznie na usuwaniu kamienia.
Filtr składa się z siatki, która zatrzymuje drobiny osadu. Bardzo ważne jest jego regularne czyszczenie za pomocą szczotki lub poprzez namoczenie w roztworze rozpuszczającym kamień (Nadają się do tego ocet spirytusowy i kwasek cytrynowy).
Wystarczy przetrzeć go czystą ściereczką (w razie potrzeby z dodatkiem octu spirytusowego) z zewnątrz i odkamienić wewnątrz. Nie używać szorstkich materiałów, proszków, detergentów ani innych produktów konserwacyjnych, ponieważ mogą one spowodować odbarwienie plastiku. Należy uważać, aby nie umieścić czajnika, przewodu, wtyczki ani podstawy w wodzie!
W regionach, w których woda zawiera duże ilości żelaza, w czajniku może tworzyć się brązowy lub czarny osad.
W czasie użytkowania:
Należy przestrzegać wskazówek zawartych w instrukcji użytkowania: przestrzegać poziomów napełniania i napełniać wyłącznie wodą
Po użyciu:
Zawsze opróżniać czajnik z wody
Konserwacja:
Należy regularnie usuwać kamień – co najmniej raz w miesiącu lub częściej, jeżeli woda w miejscu użytkowania jest twarda.
Przed pierwszym użyciem należy przepłukać czajnik i doprowadzić wodę do wrzenia raz lub dwukrotnie.
Jeżeli rezystor lub element grzewczy są zakamienione, produkowane ciepło tylko częściowo wykorzystywane jest do podgrzewania wody. Z drugiej strony obecność kamienia sprzyja powstawaniu rdzy.
Przyczyną tego typu problemów jest najczęściej gromadzenie się kamienia: prosimy zapoznać się dokładnie z treścią instrukcji użytkowania, aby dowiedzieć się, jak usunąć kamień z czajnika (w zależności od modelu).
Czajnik mógł zostać przypadkowo włączony bez wody lub z niewystarczającą jej ilością (element grzejny musi zawsze być przykryty wodą), co uruchomiło wyłącznik bezpieczeństwa. Aby ponownie włączyć czajnik:
Zaczekać 5 minut na ostygnięcie czajnika, a następnie napełnić go wodą.
Nacisnąć wyłącznik główny. Po upływie około 15 minut nastąpi automatyczne odblokowanie czajnika i rozpocznie się gotowanie wody.
Należy unikać umieszczania czajnika w pobliżu okna, ponieważ odbarwienia są spowodowane bezpośrednim działaniem światła słonecznego.
Czajnik musi obracać się swobodnie o 360 stopni na podstawie.
Może to być spowodowane działaniem wysokowydajnego elementu grzejnego odpowiadającego za podgrzewanie wody.
Mogło dojść do przepełnienia czajnika, co powoduje wyciekanie wody na zewnątrz w czasie gotowania lub przedostawanie się wody do wewnętrznego otworu wylotowego pary, co skutkuje pojawieniem się wody u podstawy czajnika.  Nie napełniać czajnika powyżej poziomu maksymalnego. Przyczyną obecności wody na zewnątrz może także być kondensacja wody na pokrywce.
To nie jest kabel zwijany. Wyjmij i ręcznie rozwiń element dookoła płytki.
Ze względu na wysokie zużycie prądu, może ona być nieco ciepła. Należy używać tylko wtyczki dedykowanej do czajnika. Jeśli poziom ciepła jest na tyle wysoki, że mogłoby dojść do poparzenia lub deformacji plastiku, należy zaprzestać użytkowania i dokonać naprawy.
Wewnętrzne elementy mogą wytwarzać metaliczne dźwięki podczas zmian temperatury. Jest to normalne.
Czajnik elektryczny wyłącza się automatycznie po wykryciu pary. Para może ulec kondensacji, a krople wody mogą spaść na podstawkę. Nie jest to usterka. Nie spowoduje to uszkodzenia czajnika.
Bezpośrednio po gotowaniu czujnik automatycznie wyłącza dopływ prądu i włącznik może nie działać. Odczekaj aż do ostygnięcia czujnika i spróbuj ponownie.
Po wykonaniu instrukcji dotyczących włączania urządzenia sprawdzić działanie gniazdka elektrycznego poprzez podłączenie do niego innego urządzenia. Jeżeli urządzenie jest niesprawne, nie należy podejmować prób jego otwarcia ani naprawy. Należy oddać je do autoryzowanego serwisu.
Należy zaprzestać korzystania z urządzenia. W celu uniknięcia niebezpieczeństw naprawę należy powierzyć autoryzowanemu serwisowi.
Ten problem występuje najczęściej wówczas, gdy czajnik jest nowy. Wodę zagotowaną po raz pierwszy należy wylać. Jeżeli problem występuje nadal, napełnić czajnik do poziomu maksymalnego i dodać 2 łyżeczki sody oczyszczonej. Zagotować wodę, wylać ją i wypłukać czajnik.
Zjawisko typowe w regionach, w których występuje twarda woda. Przyczyną jest obecność w wodzie wapnia i węglanu magnezu. W związku z tym konieczne jest regularne usuwanie kamienia.
Czajnik elektryczny gotuje potrzebną ilość wody w odpowiednim czasie i zwykle nie jest wyposażony w opcję podtrzymywania temperatury. Woda gotuje się bardzo szybko, więc podtrzymanie temperatury nie jest niezbędne.
Filtry i uchwyty filtrowe wykonano z polipropylenu do zastosowań spożywczych (PP).
Element grzewczy wykonano ze stali nierdzewnej do zastosowań spożywczych (SUS304).
Korpusy czajników plastikowych wykonano z polipropylenu do zastosowań spożywczych (PP).
Korpusy czajników ze stali nierdzewnej wykonano ze stali nierdzewnej do zastosowań spożywczych (SUS304).
Urządzenie to zbudowane jest z licznych materiałów nadających się do powtórnego wykorzystania lub recyklingu. Urządzenie należy zostawić w lokalnym punkcie zbiórki odpadów.
Należy przejść do zakładki „Akcesoria” na stronie internetowej, gdzie można łatwo znaleźć wszystko, co potrzebne do danego produktu.
Dodatkowe informacje dostępne są w niniejszej witrynie w sekcji poświęconej umowie gwarancyjnej.
Jeśli uważasz, że brakuje jakiejś części, prosimy skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta. Razem znajdziemy odpowiednie rozwiązanie problemu.