TEFAL Czajnik elektryczny TEFAL DIGITAL 1,7l KO851830

Czajnik elektryczny TEFAL DIGITAL 1,7l KO851830 Idealnie zaparzona herbata za jednym dotknięciem.

Ciesz się doskonałym smakiem napojów zaparzonych tak jak lubisz, dzięki nowoczesnemu elektrycznymu czajnikowi Tefal. Wygodny w użyciu cyfrowy ekran pokazuje realną temperaturę wody podczas gotowania. Urządzenie zostało wyposażone w 5 ustawień, dzięki którym przygotujesz wodę o temperaturze od 40°C do 100°C, za jednym dotknięciem. Czajnik jest bezpieczny w użytkowaniu, dzięki podwójnym ściankom. Urządzenie zatrzymuje ciepło w środku, a jego powierzchnia nie nagrzewała się w czasie gotowania. Czajnik został wyposażony w funkcję 30-minutowego utrzymywania temperatury, która usprawni codzienne przygotowywanie napojów oraz automatyczną przykrywkę ułatwiającą napełnianie. Obrotowa podstawa 360° oraz funkcja automatycznego wyłączania zwiekszają wygodę użytkowania. Duża pojemnośc 1,7 l. pozwala przygotować aż 7 filiżanek idealnie zaparzonych napojów  jednocześnie. Nowoczesny czajnik Tefal ułatwia codzienne kuchenne zadania.

Numer referencyjny produktu: KO851830

Cyfrowy wyświetlacz oraz Obrotowa podstawa 360°

Prosty wyświetlacz cyfrowy pozwala bez trudu odczytać realną temperaturę wody jeszcze w trakcie gotowania. Wyświetlacz został wbudowany w urządzenie, dzięki czemu idelanie wpasowywuje sie w elegancką obudowę czajnika. Bezprzewodowy dla łatwego użycia i większej stabilności.

Ten intuicyjny czajnik łączący funkcjonalność i elegancki wygląd to idealne rozwiązanie dla twojej kuchni. Dzięki czajnikowi elektrycznemu wyposażonemu w cyfrowy wyświetlacz i pięć ustawień temperatury możesz cieszyć sie idealnie zaparzonymi napojami. Praktyczne rozwiązania i nowoczesny design sprawiają, że doskonałe gorące napoje przygotujesz za 1 dotknięciem.

Podstawowe informacje
 • Pełna kontrola temperatury gotowania

  Cyfrowy wyswietlacz

  Prosty wyświetlacz cyfrowy pozwala bez trudu odczytać realną temperaturę wody jeszcze w trakcie gotowania. Wyświetlacz został wbudowany w urządzenie, dzięki czemu idelanie wpasowywuje sie w elegancką obudowę czajnika. 

 • Idealnie zaparzone napoje

  5 ustawień temperatury

  Ciesz się smakiem idealnie zaparzonych napojów dzięki intuicyjnym ustawieniom temperatury. Dostosuj ustawienia do własnych preferencji wybierając spośród 5 opcji: 40°C/70°C/80°C/90°C/100°C.

 • Bezpieczeństwo użytkowania

  Nienagrzewająca się obudowa

  Blokująca wydostawanie się ciepła powłoka zapobiega nagrzewaniu się zewnetrznej obudowy czajnika i pozostaje chłodna nawet w czasie wrzenia wody. Od teraz, dzięki specjalnie zaprojketowym podwójnym ściankom, bez obaw przygotujesz doskonałe, gorące napoje.

 • Gorąca woda za jednym dotknięciem

  Funkcja gotowania 100°C

  Zagotuj wodę do temperatury 100° za pomocą jednego dotknięcia

 • Komfor i bezpieczeństwo

  Funkcja automatycznego wyłączania

  Zawsze wiesz, kiedy czajnik jest włączony, dzięki lampce sygnalizacyjnej. Po skończonej pracy następuje automatyczne wyłączanie.

 • Proste czyszczenie

  Wnętrze ze stali nierdzewnej

  Zaokroąglone wnętrze czajnika zostało wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest  ułatwia czyszczenie.

 • Wygoda użytkowania

  Obrotowa podstawa 360°

  Bezpiecznie i wygodnie odstawisz teraz czajnik na podstawę w każdej pozycji.

 • Łatwe napełnianie

  Automatyczna pokrywka

  Wygodne napełnianie i czyszczenie urządzenia ułatwia automatyczna pokrywka z dedykowanym przyciskiem.

 • Dodatkowe zabezpieczenie

 • Duża pojemność

  1,7 l. pojemności

  Dzięki pojemności 1,7 l. jednorazowo przygotujesz gorące napoje dla aż 7 osób.

 • default

  Zwiększona odporność na kamień

  Wymienny filtr

  Wymienny filtr przeciw kamieniowi zapewnia czystość czajnika i wody. Dzięki niemu możesz cieszyć się doskonałym smakiem ulubionych napojów.

 • Removable limescale filter for easy cleaning

Akcesoria
Właściwości
Main features
Pojemność 1.7  L
Moc 1800  W
Materiał wykonania obudowy Tworzywo  
Akcesoria Filtr stały  
Pokrywa Wspomagana pokrywa  
Obrotowa podstawa 360 stopni    
Element grzewczy Ukryty  
Schowek na przewód    
Włącznik/Wyłącznik    
Przełącznik temperatury Elektroniczny  
Bezprzewodowy    
Automatyczne wyłączanie    
Kolory Czarny  
Wskazówki i instrukcja obsługi
Często zadawane pytania
Należy sprawdzić, czy pokrywa czajnika jest prawidłowo zamknięta i czy filtr jest włożony.
Jeżeli tak jest, należy oddać czajnik do autoryzowanego serwisu.
• Nie należy dotykać czajnika mokrymi dłońmi lub z bosymi stopami.
• Nie pozostawiać przewodu zasilającego zwisającego z krawędzi blatu, tak aby uniknąć ryzyka upadku czajnika.
• Zawsze należy zachować ostrożność, gdy urządzenie działa, zwracając zwłaszcza uwagę na gorącą parę wydostającą się przez dzióbek.
• Należy także pamiętać o tym, że korpus czajnika jest bardzo gorący w czasie gotowania wody. Czajnik należy chwytać wyłącznie za uchwyt.
• Nie zezwalać dzieciom na zabawę urządzeniem.
• W celu uniknięcia zagrożenia, w przypadku gdy kabel zasilający jest uszkodzony, należy zlecić jego wymianę producentowi, autoryzowanemu serwisowi lub innej osobie o wymaganych kwalifikacjach.
W urządzeniu można używać jedynie wody. W razie używania innego płynu, może dojść do wycieków lub uszkodzeń.
Tak, można gotować wodę mineralną. W wypadku wody silnie mineralizowanej może dojść do osadzania się kamienia na stali nierdzewnej (w zależności od modelu). Zalecamy regularne czyszczenie czajnika.
Może się wydawać, że jest więcej miejsca na wodę, ale jeśli wlejesz wodę powyżej maksymalnego poziomu, woda będzie wyciekać podczas gotowania. Nie należy przepełniać czajnika.
Różni się ona w zależności od rozmiaru czajnika, ale nigdy nie można gotować wody poniżej określonego poziomu.
Aby zredukować osady i zapobiec wyciekom, zalecamy opróżnianie czajnika po każdym użyciu.
Tak. Elementu grzejnego nie należy pocierać ściereczką ani materiałami ściernymi. Jego czyszczenie polega wyłącznie na usuwaniu kamienia.
Filtr składa się z siatki, która zatrzymuje drobiny osadu. Bardzo ważne jest jego regularne czyszczenie za pomocą szczotki lub poprzez namoczenie w roztworze rozpuszczającym kamień (Nadają się do tego ocet spirytusowy i kwasek cytrynowy).
Wystarczy przetrzeć go czystą ściereczką (w razie potrzeby z dodatkiem octu spirytusowego) z zewnątrz i odkamienić wewnątrz. Nie używać szorstkich materiałów, proszków, detergentów ani innych produktów konserwacyjnych, ponieważ mogą one spowodować odbarwienie plastiku. Należy uważać, aby nie umieścić czajnika, przewodu, wtyczki ani podstawy w wodzie!
W regionach, w których woda zawiera duże ilości żelaza, w czajniku może tworzyć się brązowy lub czarny osad.
W czasie użytkowania:
Należy przestrzegać wskazówek zawartych w instrukcji użytkowania: przestrzegać poziomów napełniania i napełniać wyłącznie wodą
Po użyciu:
Zawsze opróżniać czajnik z wody
Konserwacja:
Należy regularnie usuwać kamień – co najmniej raz w miesiącu lub częściej, jeżeli woda w miejscu użytkowania jest twarda.
Przed pierwszym użyciem należy przepłukać czajnik i doprowadzić wodę do wrzenia raz lub dwukrotnie.
Jeżeli rezystor lub element grzewczy są zakamienione, produkowane ciepło tylko częściowo wykorzystywane jest do podgrzewania wody. Z drugiej strony obecność kamienia sprzyja powstawaniu rdzy.
Przyczyną tego typu problemów jest najczęściej gromadzenie się kamienia: prosimy zapoznać się dokładnie z treścią instrukcji użytkowania, aby dowiedzieć się, jak usunąć kamień z czajnika (w zależności od modelu).
Czajnik mógł zostać przypadkowo włączony bez wody lub z niewystarczającą jej ilością (element grzejny musi zawsze być przykryty wodą), co uruchomiło wyłącznik bezpieczeństwa. Aby ponownie włączyć czajnik:
Zaczekać 5 minut na ostygnięcie czajnika, a następnie napełnić go wodą.
Nacisnąć wyłącznik główny. Po upływie około 15 minut nastąpi automatyczne odblokowanie czajnika i rozpocznie się gotowanie wody.
Należy unikać umieszczania czajnika w pobliżu okna, ponieważ odbarwienia są spowodowane bezpośrednim działaniem światła słonecznego.
Czajnik musi obracać się swobodnie o 360 stopni na podstawie.
Może to być spowodowane działaniem wysokowydajnego elementu grzejnego odpowiadającego za podgrzewanie wody.
Mogło dojść do przepełnienia czajnika, co powoduje wyciekanie wody na zewnątrz w czasie gotowania lub przedostawanie się wody do wewnętrznego otworu wylotowego pary, co skutkuje pojawieniem się wody u podstawy czajnika.  Nie napełniać czajnika powyżej poziomu maksymalnego. Przyczyną obecności wody na zewnątrz może także być kondensacja wody na pokrywce.
To nie jest kabel zwijany. Wyjmij i ręcznie rozwiń element dookoła płytki.
Ze względu na wysokie zużycie prądu, może ona być nieco ciepła. Należy używać tylko wtyczki dedykowanej do czajnika. Jeśli poziom ciepła jest na tyle wysoki, że mogłoby dojść do poparzenia lub deformacji plastiku, należy zaprzestać użytkowania i dokonać naprawy.
Wewnętrzne elementy mogą wytwarzać metaliczne dźwięki podczas zmian temperatury. Jest to normalne.
Czajnik elektryczny wyłącza się automatycznie po wykryciu pary. Para może ulec kondensacji, a krople wody mogą spaść na podstawkę. Nie jest to usterka. Nie spowoduje to uszkodzenia czajnika.
Bezpośrednio po gotowaniu czujnik automatycznie wyłącza dopływ prądu i włącznik może nie działać. Odczekaj aż do ostygnięcia czujnika i spróbuj ponownie.
Po wykonaniu instrukcji dotyczących włączania urządzenia sprawdzić działanie gniazdka elektrycznego poprzez podłączenie do niego innego urządzenia. Jeżeli urządzenie jest niesprawne, nie należy podejmować prób jego otwarcia ani naprawy. Należy oddać je do autoryzowanego serwisu.
Należy zaprzestać korzystania z urządzenia. W celu uniknięcia niebezpieczeństw naprawę należy powierzyć autoryzowanemu serwisowi.
Ten problem występuje najczęściej wówczas, gdy czajnik jest nowy. Wodę zagotowaną po raz pierwszy należy wylać. Jeżeli problem występuje nadal, napełnić czajnik do poziomu maksymalnego i dodać 2 łyżeczki sody oczyszczonej. Zagotować wodę, wylać ją i wypłukać czajnik.
Zjawisko typowe w regionach, w których występuje twarda woda. Przyczyną jest obecność w wodzie wapnia i węglanu magnezu. W związku z tym konieczne jest regularne usuwanie kamienia.
Czajnik elektryczny gotuje potrzebną ilość wody w odpowiednim czasie i zwykle nie jest wyposażony w opcję podtrzymywania temperatury. Woda gotuje się bardzo szybko, więc podtrzymanie temperatury nie jest niezbędne.
Filtry i uchwyty filtrowe wykonano z polipropylenu do zastosowań spożywczych (PP).
Element grzewczy wykonano ze stali nierdzewnej do zastosowań spożywczych (SUS304).
Korpusy czajników plastikowych wykonano z polipropylenu do zastosowań spożywczych (PP).
Korpusy czajników ze stali nierdzewnej wykonano ze stali nierdzewnej do zastosowań spożywczych (SUS304).
Urządzenie to zbudowane jest z licznych materiałów nadających się do powtórnego wykorzystania lub recyklingu. Urządzenie należy zostawić w lokalnym punkcie zbiórki odpadów.
Należy przejść do zakładki „Akcesoria” na stronie internetowej, gdzie można łatwo znaleźć wszystko, co potrzebne do danego produktu.
Dodatkowe informacje dostępne są w niniejszej witrynie w sekcji poświęconej umowie gwarancyjnej.
Jeśli uważasz, że brakuje jakiejś części, prosimy skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta. Razem znajdziemy odpowiednie rozwiązanie problemu.