TEFAL Czajnik elektryczny TEFAL DOUBLE LAYER KI583E10

Czajnik elektryczny TEFAL DOUBLE LAYER KI583E10 Codzienne napoje przygotowane w bezpieczny i komfortowy sposób

Poznaj czajnik elektryczny Tefal Glorious – sposób na doskonałą herbatę każdego dnia! Ten elegancki czajnik ze stali nierdzewnej wyposażono w podwójne ścianki, które zapobiegają nagrzewaniu się obudowy, a tym samym gwarantują w pełni bezpieczne korzystanie z urządzenia. Dodatkowo, Glorious to pełna gama praktycznych funkcji, takich jak: automatyczne otwieranie pokrywy, filtr zapobiegający osadzaniu się kamienia, łatwy w obsłudze element sterujący z automatycznym wyłączaniem czy wygodna obrotowa podstawa 360°. Optymalna pojemność 1,5 litra idealnie sprawdzi się bez względu na okazję.

Numer referencyjny produktu: KI583E10

Bezpieczny w dotyku czajnik – idealny sposób na poranną herbatę 

Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom, w tym nienagrzewającej się obudowie, czajnik elektryczny Tefal Glorious to doskonały dodatek do każdej kuchni. Urządzenie wyposażono w podwójne ścianki, funkcję automatycznego otwierania pokrywy i wyłączania oraz w wyjmowalny filtr – wszystko to zapewnia komfortowe i bezpieczne przygotowanie wody na ulubiony napój. Dodatkowo, optymalna pojemność 1,5 litra idealnie sprawdzi się bez względu na okazję.
Podstawowe informacje
 • Bezpieczny w dotyku

  Nienagrzewająca się obudowa

   Podwójne ścianki zapobiegają nagrzewaniu się czajnika od zewnątrz. Od teraz bez obaw przygotujesz doskonałe, gorące napoje.

 • Łatwe otwieranie

  Automatyczna przykrywka

  Wygodne napełnianie i czyszczenie urządzenia zapewnia automatyczna pokrywka i duży otwór czajnika.

 • Jeszcze łatwiejsze czyszczenie

  Wyjmowalny filtr

  Wymienny filtr przeciw kamieniowi zapewnia czystość czajnika i wody. Dzięki niemu możesz cieszyć się doskonałym smakiem ulubionych napojów.

 • Wygoda użytkowania

  Podstawa obrotowa 360°

  Podstawa umożliwia odłożenie czajnika bez względu na pozycję, zapewniając większy komfort użytkowania.

 • Pełne bezpieczeństwo

  Podświetlany przycisk On/Off 

  Podświetlenie jasno informuje, czy urządzenie jest włączone. Ponadto, funkcja automatycznego wyłączania zapewnia bezpieczeństwo i wygodę.

 • Proste czyszczenie

  Gładkie wnętrze ze stali

  Zaokrąglone wnętrze czajnika zostało wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest łatwe w czyszczeniu.

 • Gorące napoje dla całej rodziny

  Pojemność 1,5 l

  Duża pojemność czajnika pozwala na przygotowanie wielu napojów jednocześnie - przydatne przy spędzaniu czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Akcesoria
 • Filtr SS-7235700133
  Filtr SS-7235700133

  Zapewnia optymalną jakość napoju

  zł 4,50
   
  Produkt dostępny
 • Naprawy Czajnik Tefal
  Naprawy Czajnik Tefal

  Bez wyceny, bez niespodzianek
  przedłużenie gwarancji o 6 miesięcy!

  zł 99,00
   
Właściwości
Main features
Pojemność 1.5  L
Design & material Stainless steel finish  
Temperature control Nie  
Live temperature display No  
Keep warm selection Yes - double layer  
Moc 1680-2000  W
Materiał wykonania obudowy Podwójna warstwa  
Filtr antywapienny Wyjmowany  
Wskaźnik poziomu wody    
Pokrywa Na zawiasach  
Obrotowa podstawa 360 stopni    
Element grzewczy Ukryty  
Schowek na przewód    
Ochrona antybakteryjna Nie  
Włącznik/Wyłącznik    
Lampka sygnalizacyjna    
Przełącznik temperatury Mechaniczny  
Automatyczne wyłączanie    
Kolory Szary metalik  
Typ wtyczki EUR  
Kolor wtyczki Czarny  
Kształt wtyczki Kątowa  
Wskazówki i instrukcja obsługi
Często zadawane pytania
Należy sprawdzić, czy pokrywa czajnika jest prawidłowo zamknięta i czy filtr jest włożony.
Jeżeli tak jest, należy oddać czajnik do autoryzowanego serwisu.
• Nie należy dotykać czajnika mokrymi dłońmi lub z bosymi stopami.
• Nie pozostawiać przewodu zasilającego zwisającego z krawędzi blatu, tak aby uniknąć ryzyka upadku czajnika.
• Zawsze należy zachować ostrożność, gdy urządzenie działa, zwracając zwłaszcza uwagę na gorącą parę wydostającą się przez dzióbek.
• Należy także pamiętać o tym, że korpus czajnika jest bardzo gorący w czasie gotowania wody. Czajnik należy chwytać wyłącznie za uchwyt.
• Nie zezwalać dzieciom na zabawę urządzeniem.
• W celu uniknięcia zagrożenia, w przypadku gdy kabel zasilający jest uszkodzony, należy zlecić jego wymianę producentowi, autoryzowanemu serwisowi lub innej osobie o wymaganych kwalifikacjach.
W urządzeniu można używać jedynie wody. W razie używania innego płynu, może dojść do wycieków lub uszkodzeń.
Tak, można gotować wodę mineralną. W wypadku wody silnie mineralizowanej może dojść do osadzania się kamienia na stali nierdzewnej (w zależności od modelu). Zalecamy regularne czyszczenie czajnika.
Może się wydawać, że jest więcej miejsca na wodę, ale jeśli wlejesz wodę powyżej maksymalnego poziomu, woda będzie wyciekać podczas gotowania. Nie należy przepełniać czajnika.
Różni się ona w zależności od rozmiaru czajnika, ale nigdy nie można gotować wody poniżej określonego poziomu.
Aby zredukować osady i zapobiec wyciekom, zalecamy opróżnianie czajnika po każdym użyciu.
Tak. Elementu grzejnego nie należy pocierać ściereczką ani materiałami ściernymi. Jego czyszczenie polega wyłącznie na usuwaniu kamienia.
Filtr składa się z siatki, która zatrzymuje drobiny osadu. Bardzo ważne jest jego regularne czyszczenie za pomocą szczotki lub poprzez namoczenie w roztworze rozpuszczającym kamień (Nadają się do tego ocet spirytusowy i kwasek cytrynowy).
Wystarczy przetrzeć go czystą ściereczką (w razie potrzeby z dodatkiem octu spirytusowego) z zewnątrz i odkamienić wewnątrz. Nie używać szorstkich materiałów, proszków, detergentów ani innych produktów konserwacyjnych, ponieważ mogą one spowodować odbarwienie plastiku. Należy uważać, aby nie umieścić czajnika, przewodu, wtyczki ani podstawy w wodzie!
W regionach, w których woda zawiera duże ilości żelaza, w czajniku może tworzyć się brązowy lub czarny osad.
W czasie użytkowania:
Należy przestrzegać wskazówek zawartych w instrukcji użytkowania: przestrzegać poziomów napełniania i napełniać wyłącznie wodą
Po użyciu:
Zawsze opróżniać czajnik z wody
Konserwacja:
Należy regularnie usuwać kamień – co najmniej raz w miesiącu lub częściej, jeżeli woda w miejscu użytkowania jest twarda.
Przed pierwszym użyciem należy przepłukać czajnik i doprowadzić wodę do wrzenia raz lub dwukrotnie.
Jeżeli rezystor lub element grzewczy są zakamienione, produkowane ciepło tylko częściowo wykorzystywane jest do podgrzewania wody. Z drugiej strony obecność kamienia sprzyja powstawaniu rdzy.
Przyczyną tego typu problemów jest najczęściej gromadzenie się kamienia: prosimy zapoznać się dokładnie z treścią instrukcji użytkowania, aby dowiedzieć się, jak usunąć kamień z czajnika (w zależności od modelu).
Czajnik mógł zostać przypadkowo włączony bez wody lub z niewystarczającą jej ilością (element grzejny musi zawsze być przykryty wodą), co uruchomiło wyłącznik bezpieczeństwa. Aby ponownie włączyć czajnik:
Zaczekać 5 minut na ostygnięcie czajnika, a następnie napełnić go wodą.
Nacisnąć wyłącznik główny. Po upływie około 15 minut nastąpi automatyczne odblokowanie czajnika i rozpocznie się gotowanie wody.
Należy unikać umieszczania czajnika w pobliżu okna, ponieważ odbarwienia są spowodowane bezpośrednim działaniem światła słonecznego.
Czajnik musi obracać się swobodnie o 360 stopni na podstawie.
Może to być spowodowane działaniem wysokowydajnego elementu grzejnego odpowiadającego za podgrzewanie wody.
Mogło dojść do przepełnienia czajnika, co powoduje wyciekanie wody na zewnątrz w czasie gotowania lub przedostawanie się wody do wewnętrznego otworu wylotowego pary, co skutkuje pojawieniem się wody u podstawy czajnika.  Nie napełniać czajnika powyżej poziomu maksymalnego. Przyczyną obecności wody na zewnątrz może także być kondensacja wody na pokrywce.
To nie jest kabel zwijany. Wyjmij i ręcznie rozwiń element dookoła płytki.
Ze względu na wysokie zużycie prądu, może ona być nieco ciepła. Należy używać tylko wtyczki dedykowanej do czajnika. Jeśli poziom ciepła jest na tyle wysoki, że mogłoby dojść do poparzenia lub deformacji plastiku, należy zaprzestać użytkowania i dokonać naprawy.
Wewnętrzne elementy mogą wytwarzać metaliczne dźwięki podczas zmian temperatury. Jest to normalne.
Czajnik elektryczny wyłącza się automatycznie po wykryciu pary. Para może ulec kondensacji, a krople wody mogą spaść na podstawkę. Nie jest to usterka. Nie spowoduje to uszkodzenia czajnika.
Bezpośrednio po gotowaniu czujnik automatycznie wyłącza dopływ prądu i włącznik może nie działać. Odczekaj aż do ostygnięcia czujnika i spróbuj ponownie.
Po wykonaniu instrukcji dotyczących włączania urządzenia sprawdzić działanie gniazdka elektrycznego poprzez podłączenie do niego innego urządzenia. Jeżeli urządzenie jest niesprawne, nie należy podejmować prób jego otwarcia ani naprawy. Należy oddać je do autoryzowanego serwisu.
Należy zaprzestać korzystania z urządzenia. W celu uniknięcia niebezpieczeństw naprawę należy powierzyć autoryzowanemu serwisowi.
Ten problem występuje najczęściej wówczas, gdy czajnik jest nowy. Wodę zagotowaną po raz pierwszy należy wylać. Jeżeli problem występuje nadal, napełnić czajnik do poziomu maksymalnego i dodać 2 łyżeczki sody oczyszczonej. Zagotować wodę, wylać ją i wypłukać czajnik.
Zjawisko typowe w regionach, w których występuje twarda woda. Przyczyną jest obecność w wodzie wapnia i węglanu magnezu. W związku z tym konieczne jest regularne usuwanie kamienia.
Czajnik elektryczny gotuje potrzebną ilość wody w odpowiednim czasie i zwykle nie jest wyposażony w opcję podtrzymywania temperatury. Woda gotuje się bardzo szybko, więc podtrzymanie temperatury nie jest niezbędne.
Filtry i uchwyty filtrowe wykonano z polipropylenu do zastosowań spożywczych (PP).
Element grzewczy wykonano ze stali nierdzewnej do zastosowań spożywczych (SUS304).
Korpusy czajników plastikowych wykonano z polipropylenu do zastosowań spożywczych (PP).
Korpusy czajników ze stali nierdzewnej wykonano ze stali nierdzewnej do zastosowań spożywczych (SUS304).
Urządzenie to zbudowane jest z licznych materiałów nadających się do powtórnego wykorzystania lub recyklingu. Urządzenie należy zostawić w lokalnym punkcie zbiórki odpadów.
Jeśli uważasz, że brakuje jakiejś części, prosimy skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta. Razem znajdziemy odpowiednie rozwiązanie problemu.
Należy przejść do zakładki „Akcesoria” na stronie internetowej, gdzie można łatwo znaleźć wszystko, co potrzebne do danego produktu.
Dodatkowe informacje dostępne są w niniejszej witrynie w sekcji poświęconej umowie gwarancyjnej.