TEFAL Czajnik elektryczny TEFAL LOFT 1,7l KO251430

Czajnik elektryczny TEFAL LOFT 1,7l KO251430 Zacznij dzień w dobrym stylu!  

Rozpocznij poranek w dobrym stylu z czajnikeim Loft, który wprowadzi powiew klasyki do Twojej kuchni. Karbowania zdobiące czajnik zostały zainspirowane tradycyjną ceramiką brytyjską, a nowoczesne, miedziane elementy idealnie komponują się z klasycznym wzornictwem. Dzięki temu połączeniu czajnik stanowi doskonałą ozdobę każdej kuchni! Dzięki pojemności 1,7 l możesz przygotować aż 7 filiżanek ulubionych napojów, a moc 2400 W sprawia, że zagotowanie wody trwa wyjątkowo krótko. To idealne urządzenie do przygotowania gorących napojów podczas chwil z rodziną, czy przyjaciółmi. Zdejmowana pokrywa dopełnia stylu retro, a przy tym jest niezwykle wygodna w użytkowaniu. Ukryty element grzewczy umożliwia szybszą pracę urządzenia i łatwe czyszczenie wnętrza. Ten designerski czajnik jest również wyposażony w praktyczny wskaźnik poziomu wody i wyjmowalny filtr odkamieniający, który oczyszcza wodę dla jak najlepszego smaku przygotowywanych napojów. Dzięki precyzyjnemu kształtowi dziubka z łatwością nalejesz wodę nie roniąc ani jednej kropli. Dopełnieniem całości jest podświetlany włącznik wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania oraz obrotowa podstawa 360°, która zapewnia łatwą obsługę i stabilizację urządzenia.

Numer referencyjny produktu: KO251430

Połączenie tradycji i nowoczesności oraz Pokrywka w stylu retro

 

Czajnik jest inspirowany klasyczną brytyjską ceramiką, zdobiony karbowanymi liniami i polerowanymi chromowanymi elementami. To połączenie klasyki i nowoczesności stanowi doskonałą ozdobę każdej kuchni. Zdejmowana pokrywka dodaje klasycznego wyglądu i zapewnia wygodę użytkowania.

Inspirowany klasyczną brytyjską porcelaną śniadaniową, czajnik elektryczny Loft jest ozdobą każdej kuchni. Jego ponadczasowy design nawiązujący do tradycyjnych wyrobów ceramicznych, został uzupełniony o współczesne akcenty i wyrafinowane miedziane elementy. Szereg praktycznych funkcji umożliwia przygotowanie doskonałych gorących napojów dla całej rodziny.

Podstawowe informacje
 • Design, który cieszy oko  

  Połączenie tradycji i nowoczesności

  Czajnik jest inspirowany tradycyjną brytyjską ceramiką, zdobiony karbowanymi i miedzianymi elementami. To połączenie klasyki i nowoczesności stanowi doskonałą ozdobę każdej kuchni.

 • Pyszne gorące napoje dla całej rodziny  

  Duża pojemność - 1,7 litra

  Teraz możesz za jednym razem przygotować aż do 7 filiżanek gorącego napoju, aby cieszyć się wspólnymi chwilami z rodziną lub znajomymi.

 • default

  Gorąca herbata w jednej chwili!  

  Duża moc 2400 W

  Czajnik błyskawicznie podgrzewa wodę, dzięki czemu możesz przygotować pyszne gorące napoje w mgnieniu oka.

 • Elegancja i funkcjonalność  

  Pokrywka w stylu retro

  Zdejmowana pokrywka dodaje klasycznego wyglądu i zapewnia wygodę użytkowania.

 • Bezproblemowe gotowanie i czyszczenie!  

  Wbudowana grzałka

  Ukryty w obudowie element grzewczy zapewnia szybsze nagrzewanie, a gładka powierzchnia ułatwia czyszczenie wnętrza czajnika.

 • Pełna kontrola  

  Wygodny wskaźnik poziomu wody

  Masz zawsze pod kontrolą ilość wody w czajniku, dzięki wygodnemu wskaźnikowi.

 • Jeszcze łatwiejsze czyszczenie  

  Wyjmowalny filtr odkamieniający

  Utrzymaj w czystości wnętrze czajnika dzięki wyjmowalnemu filtrowi. Oczyszcza on także wodę, aby przygotowana kawa czy herbata zachowała najlepszy smak.

 • Precyzja bez rozlewania  

  Precyzyjny dzióbek

  Od teraz nie uronisz nawet kropli podczas przygotowywania gorących napojów dzięki precyzyjnej końcówce do nalewania.

 • Pełne bezpieczeństwo użytkowania  

  Funkcja automatycznego wyłączania

  Podświetlenie jasno informuje, czy urządzenie jest włączone. Ponadto, funkcja automatycznego wyłączania zapewnia bezpieczeństwo i wygodę.

 • default

  Stabilność   

  Podstawa 360°

  Obrotowa podstawa 360° zapewnia łatwą obsługę i stabilizację czajnika.

 • Więcej klasyki w Twojej kuchni  

  Zestaw śniadaniowy Loft

  Czajnik jest elementem kolekcji Loft, w skład kórej wchodzi również toster. Zestaw jest inspirowany klasyczną brytyjską porcelaną śniadaniową.

Akcesoria
Właściwości
Main features
Pojemność 1.7  L
Moc 2400  W
Materiał wykonania obudowy Tworzywo  
Filtr antywapienny Wyjmowany  
Pokrywa Zdejmowana pokrywa  
Obrotowa podstawa 360 stopni    
Element grzewczy Ukryty  
Schowek na przewód    
Dziubek    
Włącznik/Wyłącznik    
Lampka sygnalizacyjna    
Przełącznik temperatury Mechaniczny  
Bezprzewodowy    
Automatyczne wyłączanie    
Kolory Granatowy  
Wskazówki i instrukcja obsługi
Często zadawane pytania
Należy sprawdzić, czy pokrywa czajnika jest prawidłowo zamknięta i czy filtr jest włożony.
Jeżeli tak jest, należy oddać czajnik do autoryzowanego serwisu.
• Nie należy dotykać czajnika mokrymi dłońmi lub z bosymi stopami.
• Nie pozostawiać przewodu zasilającego zwisającego z krawędzi blatu, tak aby uniknąć ryzyka upadku czajnika.
• Zawsze należy zachować ostrożność, gdy urządzenie działa, zwracając zwłaszcza uwagę na gorącą parę wydostającą się przez dzióbek.
• Należy także pamiętać o tym, że korpus czajnika jest bardzo gorący w czasie gotowania wody. Czajnik należy chwytać wyłącznie za uchwyt.
• Nie zezwalać dzieciom na zabawę urządzeniem.
• W celu uniknięcia zagrożenia, w przypadku gdy kabel zasilający jest uszkodzony, należy zlecić jego wymianę producentowi, autoryzowanemu serwisowi lub innej osobie o wymaganych kwalifikacjach.
W urządzeniu można używać jedynie wody. W razie używania innego płynu, może dojść do wycieków lub uszkodzeń.
Tak, można gotować wodę mineralną. W wypadku wody silnie mineralizowanej może dojść do osadzania się kamienia na stali nierdzewnej (w zależności od modelu). Zalecamy regularne czyszczenie czajnika.
Może się wydawać, że jest więcej miejsca na wodę, ale jeśli wlejesz wodę powyżej maksymalnego poziomu, woda będzie wyciekać podczas gotowania. Nie należy przepełniać czajnika.
Różni się ona w zależności od rozmiaru czajnika, ale nigdy nie można gotować wody poniżej określonego poziomu.
Aby zredukować osady i zapobiec wyciekom, zalecamy opróżnianie czajnika po każdym użyciu.
Tak. Elementu grzejnego nie należy pocierać ściereczką ani materiałami ściernymi. Jego czyszczenie polega wyłącznie na usuwaniu kamienia.
Filtr składa się z siatki, która zatrzymuje drobiny osadu. Bardzo ważne jest jego regularne czyszczenie za pomocą szczotki lub poprzez namoczenie w roztworze rozpuszczającym kamień (Nadają się do tego ocet spirytusowy i kwasek cytrynowy).
Wystarczy przetrzeć go czystą ściereczką (w razie potrzeby z dodatkiem octu spirytusowego) z zewnątrz i odkamienić wewnątrz. Nie używać szorstkich materiałów, proszków, detergentów ani innych produktów konserwacyjnych, ponieważ mogą one spowodować odbarwienie plastiku. Należy uważać, aby nie umieścić czajnika, przewodu, wtyczki ani podstawy w wodzie!
W regionach, w których woda zawiera duże ilości żelaza, w czajniku może tworzyć się brązowy lub czarny osad.
W czasie użytkowania:
Należy przestrzegać wskazówek zawartych w instrukcji użytkowania: przestrzegać poziomów napełniania i napełniać wyłącznie wodą
Po użyciu:
Zawsze opróżniać czajnik z wody
Konserwacja:
Należy regularnie usuwać kamień – co najmniej raz w miesiącu lub częściej, jeżeli woda w miejscu użytkowania jest twarda.
Przed pierwszym użyciem należy przepłukać czajnik i doprowadzić wodę do wrzenia raz lub dwukrotnie.
Jeżeli rezystor lub element grzewczy są zakamienione, produkowane ciepło tylko częściowo wykorzystywane jest do podgrzewania wody. Z drugiej strony obecność kamienia sprzyja powstawaniu rdzy.
Przyczyną tego typu problemów jest najczęściej gromadzenie się kamienia: prosimy zapoznać się dokładnie z treścią instrukcji użytkowania, aby dowiedzieć się, jak usunąć kamień z czajnika (w zależności od modelu).
Czajnik mógł zostać przypadkowo włączony bez wody lub z niewystarczającą jej ilością (element grzejny musi zawsze być przykryty wodą), co uruchomiło wyłącznik bezpieczeństwa. Aby ponownie włączyć czajnik:
Zaczekać 5 minut na ostygnięcie czajnika, a następnie napełnić go wodą.
Nacisnąć wyłącznik główny. Po upływie około 15 minut nastąpi automatyczne odblokowanie czajnika i rozpocznie się gotowanie wody.
Należy unikać umieszczania czajnika w pobliżu okna, ponieważ odbarwienia są spowodowane bezpośrednim działaniem światła słonecznego.
Czajnik musi obracać się swobodnie o 360 stopni na podstawie.
Może to być spowodowane działaniem wysokowydajnego elementu grzejnego odpowiadającego za podgrzewanie wody.
Mogło dojść do przepełnienia czajnika, co powoduje wyciekanie wody na zewnątrz w czasie gotowania lub przedostawanie się wody do wewnętrznego otworu wylotowego pary, co skutkuje pojawieniem się wody u podstawy czajnika.  Nie napełniać czajnika powyżej poziomu maksymalnego. Przyczyną obecności wody na zewnątrz może także być kondensacja wody na pokrywce.
To nie jest kabel zwijany. Wyjmij i ręcznie rozwiń element dookoła płytki.
Ze względu na wysokie zużycie prądu, może ona być nieco ciepła. Należy używać tylko wtyczki dedykowanej do czajnika. Jeśli poziom ciepła jest na tyle wysoki, że mogłoby dojść do poparzenia lub deformacji plastiku, należy zaprzestać użytkowania i dokonać naprawy.
Wewnętrzne elementy mogą wytwarzać metaliczne dźwięki podczas zmian temperatury. Jest to normalne.
Czajnik elektryczny wyłącza się automatycznie po wykryciu pary. Para może ulec kondensacji, a krople wody mogą spaść na podstawkę. Nie jest to usterka. Nie spowoduje to uszkodzenia czajnika.
Bezpośrednio po gotowaniu czujnik automatycznie wyłącza dopływ prądu i włącznik może nie działać. Odczekaj aż do ostygnięcia czujnika i spróbuj ponownie.
Po wykonaniu instrukcji dotyczących włączania urządzenia sprawdzić działanie gniazdka elektrycznego poprzez podłączenie do niego innego urządzenia. Jeżeli urządzenie jest niesprawne, nie należy podejmować prób jego otwarcia ani naprawy. Należy oddać je do autoryzowanego serwisu.
Należy zaprzestać korzystania z urządzenia. W celu uniknięcia niebezpieczeństw naprawę należy powierzyć autoryzowanemu serwisowi.
Ten problem występuje najczęściej wówczas, gdy czajnik jest nowy. Wodę zagotowaną po raz pierwszy należy wylać. Jeżeli problem występuje nadal, napełnić czajnik do poziomu maksymalnego i dodać 2 łyżeczki sody oczyszczonej. Zagotować wodę, wylać ją i wypłukać czajnik.
Zjawisko typowe w regionach, w których występuje twarda woda. Przyczyną jest obecność w wodzie wapnia i węglanu magnezu. W związku z tym konieczne jest regularne usuwanie kamienia.
Czajnik elektryczny gotuje potrzebną ilość wody w odpowiednim czasie i zwykle nie jest wyposażony w opcję podtrzymywania temperatury. Woda gotuje się bardzo szybko, więc podtrzymanie temperatury nie jest niezbędne.
Filtry i uchwyty filtrowe wykonano z polipropylenu do zastosowań spożywczych (PP).
Element grzewczy wykonano ze stali nierdzewnej do zastosowań spożywczych (SUS304).
Korpusy czajników plastikowych wykonano z polipropylenu do zastosowań spożywczych (PP).
Korpusy czajników ze stali nierdzewnej wykonano ze stali nierdzewnej do zastosowań spożywczych (SUS304).
Urządzenie to zbudowane jest z licznych materiałów nadających się do powtórnego wykorzystania lub recyklingu. Urządzenie należy zostawić w lokalnym punkcie zbiórki odpadów.
Należy przejść do zakładki „Akcesoria” na stronie internetowej, gdzie można łatwo znaleźć wszystko, co potrzebne do danego produktu.
Dodatkowe informacje dostępne są w niniejszej witrynie w sekcji poświęconej umowie gwarancyjnej.
Jeśli uważasz, że brakuje jakiejś części, prosimy skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta. Razem znajdziemy odpowiednie rozwiązanie problemu.