TEFAL Cake Factory KD8018 Idealny dla całej rodziny

Cake Factory KD8018 Idealny dla całej rodziny Udane i kreatywne pieczenie każdego dnia!

Odkryj nowy wymiar kreatywności w kuchni dzięki Cake Factory! Urządzenie posiada 5 automatycznych inteligentnych programów z kontrolą temperatury i 1 tryb manualny, co sprawia, że rodzinne przygotowywanie wypieków jest wyjątkowo proste! W zasięgu ręki masz wszystko czego potrzebujesz, aby zacząć piec: dwie silikonowe formy PROFLEX, książkę kucharską i przewodnik szybkiego startu. Cake Factory to łatwe i perfekcyjne rezultaty pieczenia za każdym razem!

Numer referencyjny produktu: KD801812

Cake Factory: Udane i kreatywne pieczenie każdego dnia!

Cake Factory sprawia, że pieczenie staje się kreatywne i niezwykle proste! To  idealna okazja do spędzania wspólnych chwil z rodziną. Dzięki 5 automatycznym programom i 1 trybowi manualnemu z elektroniczną kontrolą temperatury przygotowanie pysznych wypieków jest niezwykle proste. Inteligentny i intuicyjny panel sterowania pozwala korzystać z urządzenia bez trudu, nawet podczas pieczenia z dziećmi. W zasięgu ręki masz wszystko czego potrzebujesz, aby zacząć piec: dwie silikonowe formy PROFLEX, tacę do pieczenia, ruszt, książkę kucharską i przewodnik szybkiego startu. Dzięki wygodnej aplikacji mobilnej możesz odkryć jeszcze więcej kulinarnych inspiracji i pomysłów! Ciekawy design urządzenia przywodzi na myśl kształt ciasta, a kompaktowy rozmiar ułatwia przechowywanie.
Podstawowe informacje
 • Idealny dla całej rodziny 

  Łatwość użytkowania

  Odkryj nowy wymiar kreatywności w kuchni! Cake Factory sprawia, że ​​pyszne wypieki stają się niezwykle łatwe, a Ty możesz spędzać czas z rodziną.

 • Perfekcyjne rezultaty

  6 trybów pracy

  5 automatycznych programów oraz 1 tryb manualny z elektroniczną kontrolą temperatury sprawiają, że perfekcyjne wypieki są w zasięgu Twojej ręki.

 • Łatwy w obsłudze

  Panel sterowania

  Inteligentny i intuicyjny panel sterowania pozwala korzystać z urządzenia bez trudu, nawet podczas pieczenia z dziećmi.

 • Wszystko, czego potrzebujesz

  Dodatkowe akcesoria

  2 formy silikonowe PROFLEX, 1 taca do pieczenia i 1 ruszt. Wszystko po to, by z łatwością przygotować różnorodne ciasta i ciasteczka.

 • Zainspiruj się

  Książka i przewodnik

  Przewodnik ułatwia poznanie urządzenia, a dołączona książka pozwala odkryć nowe przepisy. Więcej kulinarnych inspiracji znajdziesz w aplikacji mobilnej.

 • default

  Zabawa w kompaktowym wydaniu

  Funkcjonalny design

  Kształt urządzenia przypomina ciasto, a kompaktowy rozmiar ułatwia przechowywanie.

Akcesoria
Właściwości
Podstawowe cechy
Formy Metalowe  
Liczba sztuk 6 w jednej partii  
Wskazówki i instrukcja obsługi
Często zadawane pytania
W aplikacji znajduje się 175 przepisów na ciasta w dołączonych formach oraz 30 przepisów do wykorzystania wraz z dodatkowymi formami, które można kupić na stronie akcesoriów w witrynie internetowej. Z czasem będą dodawane kolejne przepisy.
Aplikacja nie jest kompatybilna z systemem Android w wersjach 4.4.4 lub niższych ze względu na wzmocnione bezpieczeństwo danych.

W miarę możliwości zalecamy zaktualizowanie urządzenia do wyższej wersji systemu Android lub korzystanie z innego kompatybilnego urządzenia.

Aktualizacje nie tylko dają dostęp do nowych funkcji i obsługi najnowszych technologii, ale i chronią przed potencjalnymi lukami zabezpieczeń, które w najnowszych wersjach zostały wyeliminowane.
Urządzenie ma ustawione programy do wszystkich rodzajów przepisów. W zależności od wybranego programu zostanie wskazany domyślny czas pieczenia. Do każdego programu oferujemy szereg przepisów. Ze względu na zróżnicowanie przepisów może być konieczne indywidualne dopasowanie czasu pieczenia do każdego z nich. Wstępne nagrzewanie nie jest wymagane. Pieczenie rozpoczyna się po włączeniu programu, zamknięciu urządzenia i naciśnięciu przycisku „Start”.

Uwaga: aby uzyskać idealny wypiek, należy postępować według instrukcji podanych w przepisie i zachować zalecane proporcje.

Jeśli nie masz pewności, który z trybów wybrać, skorzystaj z poniższej instrukcji pieczenia:
Cake Factory cooking times
Tak, można otworzyć pokrywkę w trakcie pieczenia. Nie będzie to miało wpływu na proces pieczenia, o ile pokrywka nie będzie otwarta dłużej niż 30 sekund.
NIE. W razie potrzeby np. roztopienia czekolady można użyć miseczki ceramicznej, ze stali nierdzewnej lub silikonu o wymiarach nieprzekraczających: 19 cm(średnica) x 19 cm (średnica) x 6 cm (wysokość). Nie wolno używać plastikowych naczyń ze względu na ryzyko stopienia i uwalniania toksycznych związków chemicznych.
Po przygotowaniu masy, przełożeniu jej do formy i zamknięciu pokrywki:
- Przewinąć przez programy pieczenia, używając przycisków „–” i „+”. Wybrany piktogram zacznie migać.
- Potwierdzić czas pieczenia.
- W celu potwierdzenia nacisnąć przycisk OK.

Tak. Można korzystać z trybu automatycznego lub ręcznego, ale konieczne będzie samodzielne ustawienie czasu pieczenia. Należy odpowiednio dostosować ilość masy, tak aby formy nie były przepełnione, zgodnie z zaleceniami podanymi w instrukcji obsługi.
Tak, można piec na słono i na słodko. Niemniej, obecnie nie oferujemy żadnych przepisów na wytrawne dania. Można wypróbowywać własne przepisy przy użyciu trybu ręcznego zgodnie z wytycznymi w instrukcji, ale należy odpowiednio dostosować ilość składników, tak aby formy nie były przepełnione.
Tak, o ile zmieści się do urządzenia. Zalecamy niekorzystanie ze szklanych naczyń. Należy odpowiednio dostosować ilość masy, tak aby formy nie były przepełnione, zgodnie z zaleceniami podanymi w instrukcji obsługi. Taca musi być dostosowana do pieczenia w temperaturze 250°C.
Nie, silikonowe formy do pieczenia nie wymagają smarowania.
Upewnić się, że urządzenie stoi na płaskiej, suchej, stabilnej powierzchni odpornej na wysoką temperaturę.
Podłączyć urządzenie i nacisnąć przycisk „On/Off”.
Zacznie migać pierwszy program, wskazując tryb wyboru programu.
• Usunąć materiały opakowaniowe, naklejki i różne akcesoria z wewnątrz oraz z zewnątrz produktu.
• Przed pierwszym użyciem dokładnie umyć 3 formy gorąca wodą i płynem do mycia naczyń, opłukać i wysuszyć.
• Wcisnąć przycisk on/off, aby wyłączyć urządzenie.
• Odłączyć urządzenie od zasilania.
• Pozostawić Cake Factory do ostygnięcia na co najmniej 2 godziny.


• Nie wolno wkładać urządzenia ani przewodu zasilającego do zmywarki; nie można także zanurzać tych elementów w wodzie.
• Pokrywę należy czyścić gąbką zmoczoną w gorącej wodzie, a następnie przetrzeć miękką, suchą ściereczką.
• Nigdy nie zanurzać urządzenia całkowicie ani częściowo w wodzie lub innych płynach.
• Przed przechowywaniem urządzenia zawsze należy upewnić się, że jest ono czyste i suche.
Akcesoria do pieczenia, kratka i nieprzywierająca aluminiowa miska nadają się do mycia w zmywarce.


Nie zaleca się wkładania do zmywarki silikonowych form. Silikonowe formy należy umyć gorącą wodą i płynem do mycia naczyń, a następnie dokładnie opłukać. Formy należy całkowicie wysuszyć. Do mycia nieprzywierającej formy nie należy używać proszków do szorowania metalu, druciaków ani innych czyszczących produktów ściernych. Należy stosować tylko niemetalowe zmywaki.
Nieprzywierające tace nadają się do mycia w zmywarce, ale zalecamy ich późniejsze przygotowanie przed pieczeniem.
Zalecamy mycie silikonowych form gorącą wodą i płynem do mycia naczyń, ale można je także myć zmywarce na górnej półce.
Silikonowe formy są nieprzywierające, ponieważ nie absorbują tłuszczu osadzającego się na ściankach, dzięki czemu można łatwo wyjąć potrawę. Po umyciu należy wytrzeć formę do sucha miękką ściereczką.
Po wykonaniu instrukcji dotyczących włączania urządzenia sprawdzić działanie gniazdka elektrycznego poprzez podłączenie do niego innego urządzenia. Jeżeli urządzenie jest niesprawne, nie należy podejmować prób jego otwarcia ani naprawy. Należy oddać je do autoryzowanego serwisu.
Należy zaprzestać korzystania z urządzenia. W celu uniknięcia niebezpieczeństw naprawę należy powierzyć autoryzowanemu serwisowi.
Należy zajrzeć do Przewodnika rozwiązywania problemów poniżej:

Cake Factory troubleshooting guide
Programy w Fabryce cista zostały tak zaprojektowane, by wypieki były miękkie, dlatego, nawet jeżeli niektóre ciasta nie są zbyt ciemne, są na pewno dobrze wypieczone i pyszne. Można regulować czas pieczenia.
Urządzenie to zbudowane jest z licznych materiałów nadających się do powtórnego wykorzystania lub recyklingu. Urządzenie należy zostawić w lokalnym punkcie zbiórki odpadów.
Należy przejść do zakładki „Akcesoria” na stronie internetowej, gdzie można łatwo znaleźć wszystko, co potrzebne do danego produktu.
Dodatkowe informacje dostępne są w niniejszej witrynie w sekcji poświęconej umowie gwarancyjnej.
Jeśli uważasz, że brakuje jakiejś części, prosimy skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta. Razem znajdziemy odpowiednie rozwiązanie problemu.
Urządzenie nie nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur podczas pracy, dlatego nie istnieje ryzyko poparzenia na skutek jego dotknięcia. Należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności podczas wyjmowania form po upieczeniu ciasta. Zaleca się używanie rękawic kuchennych.
Nie należy dotykać gorących części sprzętu podczas pieczenia. Nie należy zbliżać twarzy ani rąk do pary uchodzącej z tyłu urządzenia.
Może tak być, ale nie musi i zależy to od przepisu.
Niemniej, piekarnik trzeba rozgrzać przed użyciem, co może trochę potrwać, natomiast Cake Factory rozpoczyna pracę od razu po włączeniu programu.
Ponadto, ze względu na to, że nie trzeba monitorować procesu pieczenia ani samodzielnie ustawiać temperatury, podczas pieczenia można spokojnie zająć się czymś innym: zyskujesz dodatkowy czas na zabawę z dziećmi i gwarancję udanego wypieku.
To zależy od wybranej formy. W przypadku osobnych ciastek, porcji jest tyle, ile upieczonych ciastek. Duże ciasto upieczone w aluminiowej, nieprzywierającej formie można podzielić na maksymalnie 8 porcji.