TEFAL Easy Fry Grill & Steam FW2018 Wszechstronność

Easy Fry Grill & Steam FW2018 Wszechstronność Wielofunkcyjna frytownica Tefal: smaż, grilluj, gotuj na parze!     

Beztłuszczowe smażenie, grillowanie a także przygotowywanie potraw na parze - wszystko to dzięki urządzeniu Easy Fry Grill & Steam. Korzystaj z efektów zdrowego gotowania i oszczędzaj miejsce w kuchni! Urządzenie łącz w sobie zdrowy sposób smażenia z niewielką ilością oleju lub bez niego, z wygodą grillowania bez wychodzenia z domu oraz gotowaniem na parze z zachowaniem pełni witamin. Z Easy Fry Grill & Steam każdy z łatwością przygotuje swoje ulubione danie!  
 

Numer referencyjny produktu: FW201815

Urzędzenie 3 w 1: frytownica, grill i parowar
 

Przygotuj szeroką gamę smacznych i zdrowych posiłków dzięki Easy Fry Grill & Steam! Oszczędzaj miejsce w kuchni, dzięki urządzeniu, które łączy funkcje beztłuszczowej frytownicy, grilla i parowara. W trybie smażenia urządzenie wykorzystuje przepływ gorącego powietrza, dzięki czemu jedzenie jest zawsze chrupiące mimo małej ilości oleju lub jego braku. Podczas delikatnego gotowania na parze ryb czy warzyw, zachowasz maksimum witaminy i składników odżywczych. Z kolei płyta grillowa przeznaczona do przygotowywania ryb, mięs i warzyw pozwoli Ci idealnie przyrumienić skórką i zachować soczysty środek. Korzystaj z 7 programów automatycznych, ułatwiających gotowanie, i ciesz się szybkimi rezultatami i oszczędnością energii, dzięki wyeliminowaniu konieczności wstępnego nagrzewania urządzenia (w zależności od wybranego trybu). Dzięki pojemności XXL Easy Fry Grill & Steam sprawdzi się podczas przygotowywania obfitych posiłków dla całej rodziny. Ponadto dzięki przemyślanej formie, dbanie o czystość urządzenia jest wyjątkowo łatwe i bezwysiłkowe!  
Podstawowe informacje
 • Wszechstronność  

  Działanie 3 w 1 

  Beztłuszczowe smażenie, grillowanie a także przygotowywanie potraw na parze - wszystko to w jednym urządzeniu. Korzystaj z efektów zdrowego gotowania i oszczędzaj miejsce w kuchni!

 • Przepyszne chrupiące potrawy    

  Technologia Hot Air

  Urządzenie wykorzystuje górny element grzejny i zoptymalizowany przepływ gorącego powietrza. Dzięki temu jedzenie jest zawsze chrupiące na zewnątrz, mimo małej ilości oleju lub jego braku, i idealnie miękkie w środku*.

  *Wiele z przygotowywanych w urządzeniu potraw nie wymaga użycia oleju. 

 • Perfekcyjne rezultaty grillowania    

  Odlewana płyta grillowa

  Dzięki kratce do grillowania z aluminiowego odlewu z łatwością uzyskasz doskonałe efekty w przypadku grillowania ryb, mięs i warzyw.

 • Zdrowe, pełne witamin posiłki  

  Działanie pary 

  Zachowaj pełnię witamin i składników odżywczych, przygotowując potrawy takie jak delikatne ryby czy warzywa na parze. Dzięki dużej pojemności zbiornika (1,1 l) możesz gotować na parze nawet przez 85 minut bez konieczności uzupełniania wody.

 • Łatwe przygotowywanie    

  7 automatycznych programów

  Korzystaj z możliwości przygotowania różnorodnych potraw bez żadnego wysiłku dzięki automatycznym programom: 5 klasycznym (Frytki, Nuggetsy, Kurczak, Desery) i 2 łączonym  (Ryby, Pieczone mieso).

 • Mniejsze zużycie energii    

  Szybsza praca i energooszczędność

  W urządzeniu uzyskasz pożądane efekty 2 x szybciej niż w klasycznym piekarniku* i oszczędzasz energię dzięki połączonemu działaniu gorącego powietrza i pary, które nie wymaga wstępnego nagrzewania.

  *52% szybciej: test zewnętrzny 1200 g frytek w porównaniu do piekarnika z termoobiegiem Moulinex/Tefal

 • Doskonałe rezultaty kulinarne    

  Precyzyjna regulacja temperatury 

  Możesz dostosować temperaturę z dużą dokładnością w przedziale od 80°C do 200°C. Pozwala to osiągnąć perfekcyjne rezultaty za każdym razem.

 • Łatwe czyszczenie  

  Odpowiedni design

  Dzięki przemyślanej formie, dbanie o czystość urządzenia jest wyjątkowo łatwe.

 • Porcje dla całej rodziny    

  Pojemność XXL

  Duża pojemność (6,5 l) pozwala na przygotowanie za jednym razem np. 1,6 kg chrupiących frytek dla przyjaciół i rodziny.

 • Zainspiruj się    

  Cyfrowa książka z przepisami

  Korzystaj z 30 fantastycznych przepisów dostępnych online i poszerzaj swoje kulinarne horyzonty.

 • default

  Spersonalizowane gotowanie  

  3 tryby gotowania

  Dostosuj pracę urządzenia do aktualnych potrzeb: korzystaj z wybranego trybu (Beztłuszczowe smażenie, grillowanie,  gotowanie na parze) lub łącz je razem.

 • Prosta obsługa    

  Panel dotykowy

  Urządzenie zostało wyposażone w ułatwiający obsługę cyfrowy wyświetlacz dotykowy z funkcją timera i sygnałem dźwiękowym.

Akcesoria
Właściwości
Moc 1700  W
Pokrywa Dwa rodzaje materiału  
Wyświetlacz LCD    
Minutnik    
Włącznik/Wyłącznik    
Można myć w zmywarce - informacje szczegółowe door and accessories  
Kolory BLACK  
Wskazówki i instrukcja obsługi
Często zadawane pytania
Wystarczy dodać 1 miarkę wybranego oleju do frytkownicy ActiFry, aby uzyskać lekkie i chrupiące frytki. W zależności od upodobań można dodać jeszcze jedną miarkę oleju, aby uzyskać bardziej delikatny smak.
Przed rozpoczęciem przyrządzania pocięte paski ziemniaków należy umyć dwa razy w wodzie, aby usunąć z nich nadmiar skrobi. Bardzo ważne jest wcześniejsze dokładne osuszenie ziemniaków ściereczką i usunięcie pozostałości wody ręcznikiem papierowym. W przypadku przygotowywania frytek mrożonych, które są już pokryte olejem, nie należy dodawać oleju, ponieważ spowoduje to ich rozmiękanie. W przypadku korzystania z wersji 2 w 1 (misa + taca) po przygotowaniu i wyjęciu potrawy na tacy należy pozostawić jeszcze frytki w naczyniu przez około 2 do 5 minut, aby były bardziej chrupiące.
Nie ma potrzeby używania oleju, ponieważ frytki mrożone już go zawierają.
W przypadku przygotowywania frytek mrożonych, które są już pokryte olejem, nie należy dodawać oleju.
Powodów może być kilka:
• Nie użyto odpowiedniego gatunku ziemniaków.
• Ziemniaki nie zostały dostatecznie umyte i wysuszone przed smażeniem i wciąż zawierają zbyt wiele skrobi.
• Frytki są zbyt grube. Pokrój frytki na cieńsze kawałki.
• Nie użyto dostatecznej ilości oleju. Zwiększ ilość oleju.
• Filtr jest zanieczyszczony. Wyczyść filtr.
Od wielkości frytki zależy, jak bardzo jest chrupiąca lub miękka.
Im cieńsze frytki, tym bardzie są chrupiące i odwrotnie, im grubsze frytki, tym bardziej miękkie są w środku.
W zależności od preferencji można zmienić czas przygotowywania oraz grubość frytek: cienkie: 8 x 8 mm/Standard: 10 x 10 mm/Grube: 13 x 13 mm.
Aby osiągnąć lepsze wyniki, umyć całe ziemniaki, a następnie włożyć pokrojone ziemniaki do naczynia z wodą, aby je opłukać.
W ten sposób można usunąć możliwie jak najwięcej skrobi, aby frytki nie sklejały się.
Osuszyć za pomocą chłonnego ręcznika papierowego.
Frytki powinny być całkowicie suche przed rozpoczęciem przygotowywania.
Nie przekraczać zalecanej maksymalnej ilości ani czasu działania określonych w tabeli przepisu, gdyż wiąże się to z ryzykiem uzyskania innego niż pożądany rezultatu i uszkodzenia urządzenia.
Można zmieniać doznania i używać różnych rodzajów oleju!
Oleje zwykłe: oliwa z oliwek, olej rzepakowy*, olej z pestek winogron, olej kukurydziany, olej archaidowy, olej słonecznikowy, olej sojowy*
Oleje smakowe: z aromatycznymi ziołami, z chilli, czosnkiem, cytryną itp.
Oleje specjalne: z orzechów laskowych*, sezamowy*, z krokosza bawierskiego*, migdałowy*, z awokado*, arganowy* itp.
Odradzamy używanie oleju z orzechów włoskich, który nadaje potrawom zjełczały posmak po gotowaniu.
(* produkt oznaczony przez producenta jako olej do gotowania).
Frytki nie są jednakowej wielkości. Aby wszystkie frytki były gotowe w tym samym czasie, należy je pokroić na równe kawałki.
Wyjęcie koszyka przed zakończeniem gotowania nie stanowi zagrożenia, ale nie jest to zalecane.
Otworzenie urządzenia spowoduje spadek temperatury w jego wnętrzu i w przypadku przepisów „Smart” może zakłócić ustawienia zapewniające optymalne rezultaty.
Nie zalecamy używania detergentów innych niż płyn do mycia naczyń.
Urządzenie należy czyścić miękką gąbką nasączoną niewielką ilością płynu do mycia naczyń. Nie należy stosować silnie działających środków, takich jak gąbki do szorowania lub środki ścierne. Nie należy używać żadnych specjalnych środków do czyszczenia metalu. Nie należy płukać urządzenia w wodzie.
W przypadku podejrzeń, że doszło do uszkodzenia silnika należy zanieść urządzenie do autoryzowanego punktu serwisowego.
Prawdopodobnie potrawa została posolona w trakcie gotowania. Nie należy solić potraw przed zakończeniem cyklu gotowania, aby uniknąć zarysowania miski urządzenia ActiFry.
W przypadku modeli z tacą nie należy używać żadnych metalowych akcesoriów, aby na dłużej zachować najwyższą jakość urządzenia.
Po wykonaniu instrukcji dotyczących włączania urządzenia sprawdzić działanie gniazdka elektrycznego poprzez podłączenie do niego innego urządzenia. Jeżeli urządzenie jest niesprawne, nie należy podejmować prób jego otwarcia ani naprawy. Należy oddać je do autoryzowanego serwisu.
Należy zaprzestać korzystania z urządzenia. W celu uniknięcia niebezpieczeństw naprawę należy powierzyć autoryzowanemu serwisowi.
Powodów takiego stanu rzeczy może być kilka:
• Urządzenie nie zostało prawidłowo podłączone.
• Nie został wciśnięty przycisk zasilania lub został wciśnięty nieprawidłowo. Należy ponownie wcisnąć przycisk.
• Został wciśnięty przycisk zasilania, ale urządzenie nadal nie działa. Należy sprawdzić, czy pokrywka została poprawnie zamknięta.
• Silniki działają, ale urządzenie nie nagrzewa się. Należy zanieść urządzenie do autoryzowanego punktu serwisowego celem dokonania przeglądu.
Temperatura robocza frytkownicy Actifry pod koniec smażenia wynosi około 180°C (160°C wewnątrz potrawy).
Tak, to prawdziwie wielofunkcyjne urządzenie, które można wykorzystać do przygotowywania różnych potraw.
Urządzenie można wykorzystać do różnych przepisów, od przystawek pod desery.
Można również przygotować chrupiące frytki, delikatnego kurczaka lub nawet ciasto owocowe...
Najlepszym miejscem na przechowywanie ziemniaków jest piwnica lub inne chłodne (6-8°C), ciemne miejsce.
Urządzenie to zbudowane jest z licznych materiałów nadających się do powtórnego wykorzystania lub recyklingu. Urządzenie należy zostawić w lokalnym punkcie zbiórki odpadów.
Należy przejść do zakładki „Akcesoria” na stronie internetowej, gdzie można łatwo znaleźć wszystko, co potrzebne do danego produktu.
Dodatkowe informacje dostępne są w niniejszej witrynie w sekcji poświęconej umowie gwarancyjnej.
Jeśli uważasz, że brakuje jakiejś części, prosimy skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta. Razem znajdziemy odpowiednie rozwiązanie problemu.