TEFAL OptiGrill+ Snacking&Baking GC7148 Grilluj różne składniki, w tym warzywa

OptiGrill+ Snacking&Baking GC7148 Grilluj różne składniki, w tym warzywa Perfekcyjne efekty grillowania, od delikatnie po mocno wysmażone

Osiągnij perfekcyjne rezultaty grillowania, od delikatnie po mocno wysmażone. Innowacyjny OptiGrill+ Snacking&Baking posiada w zestawie specjalną formę do pieczenia, co zapewnia nieograniczone możliwości pieczenia, podgrzewania/odgrzewania lub zarumieniania potraw. Urządzenie wykorzystuje technologię Automatic Sensor Cooking - natychmiast wykrywa liczbę produktów na grillu i ich grubość, a następnie automatycznie dostosowuje temperaturę i czas grillowania. Dzieje się to w oparciu o 6 automatycznych programów grillowania (burger, drób, kanapka, kiełbaski/wieprzowina, czerwone mięso, ryba) i tryb do mrożonej żywności. Kolorowy wskaźnik umożliwia stałe monitorowanie procesu grillowania: kolor fioletowy oznacza nagrzewanie, niebieski i zielony rozpoczęcie smażenia, żółty wskazuje na delikatne wysmażenie, pomarańczowy średnie, a czerwony mocne wysmażenie. Dzięki temu możesz wybrać idealne wysmażenie: wystarczy podnieść pokrywę, zdjąć kawałek mięsa, a reszta może się dalej smażyć! Dodatkowy tryb manualny z 4 ustawieniami temperatury umożliwia przygotowanie nnego niż mięso rodzaju żywności: świetnie nadaje się m.in. do grillowania owoców i warzyw.

Idealne rezultaty grillowania dzięki wygodnemu wskaźnikowi

Poznaj innowacyjne urządzenie OptiGrill+ Snacking&Baking z trybem manualnym i 4 ustawieniami temperatury, dzięki któremu masz nieograniczone możliwości przyrządzania grillowanych potraw. Dzięki technologii Automatic Sensor Cooking, OptiGrill+ Snacking&Baking automatycznie wykrywa ilość składników i ich grubość, dzięki czemu jest w stanie dostosować temperaturę i czas grillowania dla osiągnięcia idealnych rezultatów. Specjalny wskaźnik i system dźwiękowy pozwalają kontrolować proces przygotowania mięsa i zakończyć grillowanie w momencie, w którym osiągniesz efekt dokładnie taki, jak lubisz: krwisty, średnio lub mocno wysmażony. 6 dostępnych programów grillowania pozwoli Ci przyrządzić Twoje ulubione dania: burgery, kurczaka, panini/grillowane kanapki, kiełbasę/wieprzowinę, czerwone mięso i rybę. Więcej możliwości oferuje tryb do mrożonej żywności oraz forma do pieczenia znajdująca się w zestawie: pozwala ona piec, podgrzewać/odgrzewać lub zarumieniać potrawy. Formę można bezpiecznie myć w zmywarce. Urządzenie posiada również takie cechy jak: nieprzywierające płyty z odlewu aluminiowego nachylone pod kątem 7°, powierzchnię roboczą 600 cm2 odpowiednią do przygotowania potraw dla 2 do 4 osób, oraz dużą tackę, w której zbierają się soki i tłuszcz z grillowania. Komfortowe użytkowanie zapewniają nienagrzewające się uchwyty.
Podstawowe informacje
 • Zawsze perfekcyjne rezultaty grillowania

  Dokładny wskaźnik poziomu wysmażenia

  Specjalny wskaźnik pokazuje poziom wysmażenia i emituje sygnał dźwiękowy na każdym etapie. Dzięki temu wiesz, kiedy Twoje danie będzie przygotowane, tak jak lubisz!

 • Doskonałe rezultaty przy każdej potrawie

  6 programów automatycznych

  Przygotuj idealnie potrawy, dzięki 6 programom do grillowania:  burger, drób, kanapki, kiełbaski/wieprzowina, czerwone mięso, ryby.

 • Grilluj różne składniki, w tym warzywa

  Tryb manualy z regulacją temperatury

  Przygotuj każdy rodzaj potrawy, dzięki trybowi manualnemu z 4 ustawieniami temperatury.

 • Perfekcyjnie dobrana temperatura i czas

  Pomiar grubości mięsa podczas grillowania

  Urządzenie natychmiast wykrywa grubość produktów umieszczonych na grillu i dostosowuje automatycznie temperaturę i czas grillowania dla perfekcyjnych rezultatów.

 • Zawsze czyste i lśniące urządzenie

  Możliwość mycia w zmywarce

  Płyty i tackę ociekową możesz bezpiecznie i wygodnie myć w zmywarce. To znaczna oszczędność czasu i energii.

 • Łatwy do utrzymania w czystości

  Tacka ociekowa i nachylone płyty

  Płyty są nachylone pod kątem 7°, co pozwala wszystkim sokom i tłuszczowi spłynąć wprost do dużej tacki ociekowej.

 • Jeszcze więcej możliwości

  Forma do pieczenia

  Dzięki dodatkowemu akcesorium - formie do pieczenia, podgrzewania/odgrzewania lub zarumieniania potraw masz jeszcze więcej kulinarnych możliwości.

Akcesoria
Właściwości
Włącznik/Wyłącznik    
Kolory CZARNY  
Moc 2000  W
Możliwość mycia w zmywarce    
Można myć w zmywarce - informacje szczegółowe TALERZE ORAZ TACKA OCIEKOWA  
Przepisy w zestawie    
Regulowany termostat    
Długość przewodu zasilającego 0,8  m
Wyjmowane płyty    
Powierzchnia robocza 600  
Wyjmowana tacka na soi i tłuszcz    
Lampka sygnalizująca gotowość do gotowania    
Lampka pilota    
Automatic cooking system    
Płyty pokryte powłoką nieprzywierającą    
Wymiary płyt 30 x 20  cm
Wymiary powierzchni roboczej 30 x 20  cm
Ciało Stal nierdzewna  
Uchwyt Materiał termoplastyczny  

Często zadawane pytania
Nie, ponieważ w trybie ręcznym czujniki pozostają wyłączone.
Nie. Po skończeniu przygotowywania pierwszej partii należy otworzyć grill całkowicie i wyjąć z niego zawartość. Zamknąć grill i nacisnąć „OK”. Nie jest konieczne wcześniejsze wyłączenie grilla. Gdy zaczną ponownie pulsować lampki, można wybrać tryb pracy. Faza nagrzewania powinna zakończyć się dużo szybciej niż za pierwszym razem, ponieważ płyty są już rozgrzane. Gdy rozlegnie się sygnał informujący o gotowości urządzenia, należy otworzyć je ponownie i umieścić w nim drugą partię składników.
Przed czyszczeniem grilla należy odczekać około 45 minut aż do ostygnięcia. Aby usunąć z płyty grilla pozostałości jedzenia, zalecamy skorzystanie z drewnianej lub plastikowej łopatki. W celu wyczyszczenia grilla i jego elementów należy używać szmatki zmoczonej ciepłą wodą. Grilla nie należy zanurzać w wodzie. Nie należy używać żrących środków czyszczących lub środków na bazie alkoholu lub benzyny, ponieważ mogą one uszkodzić urządzenie.
Urządzenie nie było w pełni otwarte w czasie umieszczania w nim składników. Rozwiązanie: Aby mogło dojść do wykrycia zawartości i rozpoczęcia pracy, urządzenie musi zostać w pełni otwarte przed każdym cyklem przyrządzania zawartości. W przeciwnym razie nie uruchomi się. W pełni otworzyć, a następnie zamknąć grill i nacisnąć „OK”.
Urządzenie wykryło awarię, która musi zostać usunięta.
Pozostawienie urządzenia otwartego pomiędzy 2 cyklami przyrządzania potrawy spowoduje jego przełączenie w tryb bezpieczeństwa. Tryb ten wymaga resetowania urządzenia. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, nie należy otwierać urządzenia na dłużej niż 1 minutę w trakcie trwania cyklu przyrządzania potrawy. Resetować urządzenie poprzez odłączenie go na 2–3 minuty od zasilania i ponownie uruchomić pełny cykl przygotowywania potrawy.
Jeżeli składniki są pokrojone na paski o grubości poniżej 4 mm (np. bekon), mogą nie być wykrywane przez urządzenie. Nie jest to żaden problem – wystarczy nacisnąć przycisk „OK”, aby potwierdzić rozpoczęcie przyrządzania potrawy.
Urządzenie musi zostać oddane do naprawy.
Rozpoczęto gotowanie przed zakończeniem podgrzewania.
Aby usunąć problem: wyłączyć urządzenie, wyjąć potrawę, ponownie włączyć urządzenie, ponownie wybrać program, a następnie odczekać do zakończenia etapu podgrzewania przed rozpoczęciem gotowania.
Jeżeli problem będzie się utrzymywał pomimo zastosowania powyższej wskazówki: urządzenie może wymagać naprawy.
• Płyty do grillowania nie zostały prawidłowo umieszczone na wspornikach, w związku z czym czujniki nie wykrywają prawidłowo obecności potrawy.
Aby usunąć problem, wyłączyć urządzenie i pozostawić je do ostygnięcia. Następnie prawidłowo umieścić płyty do gotowania.
• Rozpoczęto gotowanie potrawy między płytami bez podgrzania.
Aby usunąć problem: wyłączyć urządzenie, wyjąć potrawę, zamknąć urządzenie. Ponownie włączyć urządzenie, wybrać i potwierdzić program oraz odczekać do zakończenia podgrzewania.
• Jeżeli problem będzie się utrzymywał pomimo zastosowania powyższej wskazówki: urządzenie może wymagać naprawy.
Może to być wynikiem niedoczyszczonych płyt do grillowania.
Zalecamy wstępne wymycie płyt do grillowania w poniższy sposób przed włożeniem ich do zmywarki, w celu usunięcia resztek potraw:
- zanurz płyty w mieszance gorącej wody z odtłuszczającym płynem do naczyń na około 30 minut,
- wyszoruj obie strony płyty za pomocą gąbki lub szczotki do naczyń, gorącej wody i odtłuszczającego płynu do naczyń,
- wypłukaj,
- włóż do zmywarki.
Istnieją 4 poziomy temperatury zgodnie z kolorowymi wskaźnikami:
Zielony: 110°C (od 230°F do 257°F)
Żółty: 190°C (od 356°F do 383°F)
Pomarańczowy: 225°C (od 428°F do 455°F)
Czerwony: 270°C (od 518°F do 545°F)
Nie, ponieważ w trybie ręcznym czujniki pozostają wyłączone.