TEFAL Express Power SV8062 Najwyższa moc pary

Express Power SV8062 Najwyższa moc pary Niezwykle skuteczny i łatwy w użyciu

Dzięki generatorowi pary Express Power szybko i skutecznie usuniesz zagniecenia z każdej tkaniny. Z pomocą przychodzi mocny wyrzut pary oraz wyjmowana szufladka na kamień Calc Collector, która ułatwia obsługę urządzenia, zapewniając skuteczne wytwarzanie pary przez długi czas. To wydajne urządzenie wyposażono w system No-Setting, który dobiera optymalną kombinację pary i temperatury dla bezpiecznego prasowania wszystkich tkanin. Dodatkowo, stopa z technologią Durilium Airglide ułatwia ślizg żelazka po tkaninie.

Numer referencyjny produktu: SV8062E0

Mocny i trwały generator pary

Generator pary Express Power to połączenie prostej obsługi z wyjątkową mocą pary, które poradzi sobie z każdym rodzajem zagnieceń. Dzięki nowej wyjmowanej szufladce na kamień Calc Collector urządzenie zachowuje maksymalną wydajność pracy przez długi czas. Generator wytwarza stały wyrzut pary o mocy do 130 g/min pod ciśnieniem 6,8 bara oraz dodatkowe uderzenie pary o mocy do 450 g/min, dzięki któremu z łatwością usuniesz nawet najtrudniejsze zagniecenia. Zaawansowana technologia pompy sprawi, że urządzenie będzie pracować wyjątkowo cicho. Docenisz także wyjątkowy ślizg i trwałość stopy Durilium AirGlide Autoclean oraz szereg zaawansowanych funkcji, stworzonych dla Twojej wygody.
Podstawowe informacje
 • Najwyższa moc pary

  Szufladka na kamień Calc Collector

  Łatwo usuniesz nawet najmniejsze cząsteczki kamienia, dzięki wyjmowalnej szufladce na kamień Calc Collector. Zapewnia to mocny wyrzut pary za każdym razem, dla łatwego usuwania zagnieceń.

 • Pozbądź się wszystkich zagnieceń

  Duża moc pary

  Generator wytwarza stały wyrzut pary o mocy do 130 g/min pod ciśnieniem aż 6,8 bara oraz dodatkowe mocne uderzenie pary o mocy do 450 g/min, dzięki czemu z łatwością usuniesz nawet najtrudniejsze zagniecenia.

 • Łatwe prasowanie i najlepsze prowadzenie

  Technologie Durilium AirGlide i Autoclean

  Stopa Durilium AirGlide sprawia, że żelazko wręcz ślizga się po tkaninie, zapewniając łatwiejsze prowadzenie. Co więcej, powłoka Autoclean dba o czystość żelazka, zapewniając zawsze lekkie prasowanie.

 • 100% bezpieczeństwa

  System No-Setting

  Jedna optymalna kombinacja pary i temperatury sprawia, że możesz bezpiecznie prasować wszystkie tkaniny, nawet te najdelikatniejsze.

 • Wygodne odświeżanie ubrań

  Prasowanie w pionie

  Idealne rozwiązanie do poprawek na ostatnią chwilę, a także do prasowania marynarek, delikatnych tkanin i zasłon. Funkcja jest dostępna już po 30 sek. nagrzewania  urządzenia.

 • Cicha praca

  Zaawansowana pompa

  Prasowanie staje się jeszcze bardziej komfortowe dzięki cichej pracy generatora. 

 • Bezpieczeństwo i wygoda

  Blokada i wyjmowany zbiornik

  Blokada Lock System zapewnia pełne bezpieczeństwo przy przenoszeniu i przechowywaniu żelazka, podczas gdy wyjmowany zbiornik na wodę ułatwia napełnianie w trakcie sesji prasowania. 

 • Produkt naprawialny - 10 lat

  • Łatwa naprawa produktu
   • Szybka i niedroga dostawa części zamiennych przez co najmniej 10 lat
      • 6500 punktów serwisowych na całym świecie

 • Sanitize your garments

Akcesoria
Właściwości
Wydajność i moc
Moc 2800  W
Wytwarzanie pary 130  g/min
Dodatkowe uderzenie pary 450  g/min
Pompa wody 6,8  bar
Prasowanie w pionie    
Czas nagrzewania 2  min
Długość przewodu parowego 1.60  m
Wydajność stopy
Rodzaj stopy Durilium Airglide Autoclean  
Właściwości ślizgu stopy *****  
Trwałość stopy/odporność na zarysowania *****  
Stałe rozprowadzanie pary Końcówka, bok i środek  
Komfort użytkowania
Wygodny uchwyt    
Cicha praca    
Funkcja zapobiegająca kapaniu Anti-drip    
Automatyczne wyłączanie    
Funkcja Eko    
Długość przewodu zasilającego 1,7  m
System blokowania    
Pojemność zbiornika na wodę 1.8  L
Zbiornik wody Wyjmowany  
Czujnik wody w zbiorniku    
Ciągłe napełnianie    
Schowek na przewód Przewód zasilania i przewód parowy  
Trwałość
Zbiornik na kamień    
Funkcja oczyszczania z kamienia Wyjmowany kolektor antywapienny  
Ostrzeżenie o kamieniu    
Wskazówki i instrukcja obsługi
Często zadawane pytania
Deska powinna być jak najlepiej dostosowana do wzrostu użytkownika. Powinna być stabilna i sztywna, tak aby można było na niej postawić generator pary.
Deska powinna posiadać perforacje, tak aby para mogła przenikać przez włókna, rozmiękczając je i czyniąc prasowanie łatwiejszym. Również pokrowiec deski do prasowania powinien być przepuszczalny dla pary.
Aby uniknąć uszkodzenia stopy, stosuj się do następujących zaleceń: - Zawsze odstawiaj żelazko pionowo lub na podstawie (w zależności od modelu), - Unikaj prasowania szorstkich przedmiotów (guzików, zamków błyskawicznych itp.), - Nigdy nie czyść stopy ściernymi lub metalowymi zmywakami.
Świecące ślady mogą pojawić się na niektórych tkaninach, dotyczy to zwłaszcza ciemnych materiałów. Zalecamy prasowanie ciemnych ubrań po lewej stronie przy użyciu odpowiedniej temperatury.
Podczas prasowania mieszanych tkanin, dopasuj temperaturę do najdelikatniejszych włókien.
UWAGA: studzenie żelazka zajmuje więcej czasu niż jego nagrzewanie. Zalecamy rozpoczęcia prasowania od tkanin, które muszą być prasowane w niskiej temperaturze.
Para ma mniejsze lub większe znaczenie w zależności od ustawienia temperatury żelazka. Zalecamy, by od czasu do czasu używać pary, gdy temperatura ustawiona na żelazku jest niska, gdyż w przeciwnym razie na praniu mogą pojawić się krople wody.
Przed przystąpieniem do czyszczenia należy upewnić się, że urządzenie zostało odłączone od zasilania sieciowego, a podstawa żelazka wystygła.
Do czyszczenia stopy oraz podstawy nie używać detergentów ani środków odkamieniających. Nie umieszczać żelazka ani podstawy pod wodą z kranu.

• Czyszczenie podstawy:
Od czasu do czasu wyczyścić plastikowe części miękką wilgotną ściereczką.

• Czyszczenie zbiornika na kamień:
Wyłączyć urządzenie na co najmniej 1 godzinę.
Zdjąć zbiornik na kamień przez podniesienie i obrócenie zaworu o ćwierć obrotu.
Przepłukać zbiornik na kamień pod wodą z kranu i umieścić z powrotem w żelazku.

• Samoczyszczenie stopy (w zależności od modelu):
Gdy wskaźnik funkcji odkamieniania miga, wykonać czynności opisane na tym filmie.
Jest to zjawisko normalne. Żelazko wytwarza duże ilości pary, która ulega kondensacji na desce. Krople mogą pojawiać się pod deską i kapać na podłogę.
• W zbiorniku urządzenia znajduje się środek odkamieniający lub inny dodatek do wody. Nie należy wprowadzać takich produktów do zbiornika wody. W takiej sytuacji należy skontaktować się z autoryzowanym centrum serwisowym.
• Pranie nie zostało dostatecznie wypłukane lub żelazko zostało użyte do prasowania nowego ubrania przed upraniem. Upewnij się, że ubrania zostały dobrze wypłukane, by usunąć pozostałości mydła i środków z nowych ubrań, które mogłyby przywierać do żelazka.
• Żelazko jest zbyt gorące, należy stosować się do zaleceń temperatury w instrukcji użytkowania.
• Używany jest krochmal. Krochmalem należy spryskiwać zawsze odwrotną stronę tkaniny, która ma być prasowana.
Niektóre środki ochrony tkanin i włókna syntetyczne mogą przywierać do powierzchni żelazka. Wyczyść powierzchnię żelazka.
Wewnętrzne elementy mogą wytwarzać metaliczne dźwięki podczas zmian temperatury. Jest to normalne.
Po wykonaniu instrukcji dotyczących włączania urządzenia sprawdzić działanie gniazdka elektrycznego poprzez podłączenie do niego innego urządzenia. Jeżeli urządzenie jest niesprawne, nie należy podejmować prób jego otwarcia ani naprawy. Należy oddać je do autoryzowanego serwisu.
Należy zaprzestać korzystania z urządzenia. W celu uniknięcia niebezpieczeństw naprawę należy powierzyć autoryzowanemu serwisowi.
Nie, hałas i wibracje są normalnym zjawiskiem, gdy funkcja pary jest aktywna. Użycie pary wodnej powoduje uruchomienie pompy elektrycznej.
Jeżeli temperatura żelazka jest regulowana (w zależności od modelu), należy od czasu do czasu używać pary, gdy temperatura ustawiona na żelazku jest niska.
Temperatura żelazka jest ustawiona na zbyt niską, co nie pozwala na korzystanie z funkcji pary.
Tak, jest to zjawisko normalne. Przepływ wody umożliwia czyszczenie wnętrza stopy.
Musi zostać wykonana operacja samoczyszczenia stopy. Zobacz rozdział „Konserwacja i czyszczenie”, „Jak oczyścić generator pary z kamienia?”.
Tak, jest to zjawisko normalne. Operacja samoczyszczenia powoduje, że pompa elektryczna pracuje.
Nie. Przewód i kabel są oddzielnie zaizolowane. Zapewniają pełną ochronę, co zostało potwierdzone w drodze prób. Jeżeli jednak przewód lub kabel uległ uszkodzeniu, należy zlecić jego naprawę w autoryzowanym serwisie.
System zapobiega przywieraniu stopy. Jej aktywna powłoka eliminuje włókna i nieczystości, które często przywierały do stopy i ostatecznie ograniczały ślizg.
Urządzenie to zbudowane jest z licznych materiałów nadających się do powtórnego wykorzystania lub recyklingu. Urządzenie należy zostawić w lokalnym punkcie zbiórki odpadów.
Należy przejść do zakładki „Akcesoria” na stronie internetowej, gdzie można łatwo znaleźć wszystko, co potrzebne do danego produktu.
Dodatkowe informacje dostępne są w niniejszej witrynie w sekcji poświęconej umowie gwarancyjnej.
Jeśli uważasz, że brakuje jakiejś części, prosimy skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta. Razem znajdziemy odpowiednie rozwiązanie problemu.