TEFAL IXEO Power QT2020 Wygodne prasowanie z siłą generatora

IXEO Power QT2020 Wygodne prasowanie z siłą generatora Rewolucja w prasowaniu z siłą generatora

Tefal IXEO Power to innowacyjne rozwiązanie będące połączeniem generatora pary z innowacyjną deską do prasowania. Urządzenie wytwarza parę jak generator pary. Opatentowana deska z możliwością ustawienia w jednej z trzech wygodnych pozycji zapewnia szybkie i wygodne prasowanie nawet na ostatnią chwilę. Tefal IXEO Power przenosi pielęgnację ubrań na zupełnie nowy poziom! Krótki czas nagrzewania (70 sekund) i para wytwarzana pod wysokim ciśnieniem sprawiają, że wyprasujesz swoje koszule dwa razy szybciej niż zwykłym żelazkiem i to bez konieczności rozkładania deski do prasowania.

Numer referencyjny produktu: QT2020E0

Stacja do prasowania Tefal Ixeo Power

Tefal wprowadza na rynek prawdziwą rewolucję w prasowaniu! IXEO Power od Tefal łączy technologię High-Pressure z wygodą systemu Smart Board, przenosząc pielęgnację ubrań na zupełnie nowy poziom! Dzięki krótkiemu czasowi nagrzewania (70 sek) i wyjątkowej skuteczności porównywalnej z generatorem pary teraz 2 razy szybciej wyprasujesz swoje ubrania. 3-pozycyjna deska Smart Board umożliwia wygodne prasowanie w pionie, w poziomie i pod kątem 30 stopni. Wyjątkowa, 2 razy lżejsza niż standardowa, głowica żelazka sprawia, że prasowanie nie wymaga żadnego wysiłku. Technologia Smart Protect zapewnia bezpieczny poziom temperatury dla każdej tkaniny. Z IXEO Power prasowanie jest szybkie i wygodne. To prawdziwa rewolucja w prasowaniu!

*Wirusy: testy zewnętrzne: wrzesień 2020 na norowirusy na materiale bawełnianym. Bakterie i zarazki: testy zewnętrzne kwiecień 2019: na gronkowcu złocistym oraz Klebsiella pneumoniae, Escherichia coli. Zachować ostrożność podczas użytkowania. Wykonać 3 ruchy do przodu i do tyłu.

Podstawowe informacje
 • Wygoda i łatwość użytkowania

  Wbudowana deska Smart Board

  Niezwykle wygodna deska o zwiększonej ergonomii umożliwia łatwiejsze i skuteczniejsze prasowanie w trzech różnych pozycjach: poziomej, pionowej oraz pod kątem 30 stopni. Jej rozmiar sprawia, że idealnie pasuje do różnych rodzajów prasowanej odzieży.

 • Zawsze perfekcyjne rezultaty

  Technologia High Pressure

  Ta innowacyjna technologia gwarantuje parę o ciśnieniu nawet 5,8 bara, stały wyrzut pary o mocy do 90 g/min oraz potężne uderzenie pary o mocy do 200 g/min. Wszystko to, aby uzyskać perfekcyjne rezultaty prasowania.

 • Lekkie i proste użytkowanie

  Nowa głowica prasująca

  Dzięki dwukrotnie niższej wadze w porównaniu z tradycyjnym żelazkiem parowym oraz precyzyjnej końcówce docierającej do trudno dostępnych miejsc, nowa głowica ułatwia codzienne prasowanie kieszonek, zakładek, okolic guzików itp.

 • Bezpieczne prasowanie

  Technologia Smart Protect

  Inteligentny system zapewnia optymalne ustawienie pracy żelazka - bezpieczne dla wszystkich tkanin, nawet tych jedwabnych. Wszystko to bez konieczności regulacji.  

 • Elastyczność i komfort

  Wygodna wyjmowalna baza

  Przenośna i lekka baza umożliwia odświeżanie tkanin w dowolnym czasie i miejscu. Można jej używać do zasłon, mebli i wielu innych elementów wyposażenia wnętrz.

 • Szybkie efekty

   Krótki czas nagrzewania

  Dzięki szybkiemu nagrzewaniu urządzenie jest gotowe do pracy w zaledwie 70 sekund - to idealne rozwiązanie do codziennego prasowania i poprawek na ostatnią chwilę.

 • Odświeżanie i oczyszczanie

  Działanie antybakteryjne

  Para pod ciśnieniem zabija do 99,9% zarazków i bakterii. Usuwa z ubrań, zasłon i tapicerek nieprzyjemne zapachy pozwalając cieszyć się ich wyjątkową świeżością.

 • Łatwy transport

  Kółka w podstawie

  Możesz łatwo przestawić urządzenie dzięki kółkom w podstawie. Teraz bez problemu możesz prasować tkaniny, zasłony i odświeżać tapicerkę w całym domu.

 • Długa żywotność

  System płukania

  Urządzenie wyposażono w proste rozwiązanie antywapienne, które przedłuża żywotność żelazka oraz gwarantuje zawsze równie mocną parę. 

 • Wygoda napełniania

  Duży zbiornik na wodę

  Pojemny 1,1-litrowy zbiornik zapewnia zapas wody na długie sesje prasowania. Uzupełnianie wyjmowalnego zbiornika jest bardzo proste.

 • Wszechstronne zastosowanie

  Dodatkowe akcesoria

  Tefal IXEO Power wyposażono w poręczne akcesoria, takie jak szczotka do grubych tkanin oraz zdejmowany zaczep na wieszak.

Akcesoria
Właściwości
Komfort użytkowania
Pojemność zbiornika na wodę 1,1  L
Zbiornik wody Wyjmowany  
Czujnik wody w zbiorniku    
Automatyczne wyłączanie Tak  
Długość przewodu zasilającego 1,90  m
Długość przewodu parowego 1.70  m
Regulowany drążek Podwójny  
Włącznik/wyłącznik Ręczny  
Regulacja pary 3  
Wskaźnik gotowości pary    
Zaczep na wieszak    
Odłączana podstawa    
Kółka    
Akcesoria
Zintegrowana deska do prasowania 3-pozycyjna deska Smart Board  
Akcesoria Fabric Brush  
Wytrzymałość
Ostrzeżenie o kamieniu    
Dodatkowe cechy
Typ wtyczki EUR  
Wskazówki i instrukcja obsługi
Często zadawane pytania
Aby używać deski Smart Board, należy chwycić rękoma za jej boczne krawędzie, unieść ją w pionie i pochylić, dopasowując do swoich preferencji:

Zbiornik urządzenia IXEO jest wyjmowany, co zapewnia maksymalny komfort użytkowania.
Pojemność zbiornika wynosi 1 litr, co umożliwia krótkie lub długie prasowanie.

Prosta, elegancka konstrukcja sprawia, że stację IXEO można przechowywać w dowolnym miejscu w domu.
Stacja bazowa została wyposażona w małe kółka, dzięki którym można ją bez wysiłku przesuwać.
W celu przygotowania stacji do przechowywania można ją złożyć do wysokości zaledwie 105 cm.
Po złożeniu stacja łatwo zmieści się w garderobie lub szafie.

Aby złożyć urządzenie IXEO, należy postępować zgodnie z instrukcjami przedstawionymi w tym wideo:

Naciskaj przycisk „Steam” (para), aż do wybrania odpowiedniego trybu.
• Tryb Normal: zielona lampka jest wyłączona.
• Tryb Max: zielona lampka miga.
• Tryb Min: zielona lampka świeci się na stałe.


Dodatkowe uderzenie pary:
Szybkie trzykrotne naciśnięcie spustu parowego uruchamia kilka dodatkowych bardzo mocnych uderzeń pary. Funkcja ta jest przydatna do prasowania silnych zagnieceń.
Woda z kranu:
Urządzenie jest przystosowane do wody z kranu. Jeżeli woda odznacza się bardzo dużą twardością (tj. powyżej 30°f, 17°dH lub 21°e), należy wymieszać ją z wodą z wodą destylowaną (dostępną w sklepach) w stosunku 1:1.
W regionach nadmorskich woda może odznaczać się dużym stężeniem soli. W takich przypadkach należy używać wyłącznie wody destylowanej.

Środki zmiękczające:
Na rynku dostępnych jest wiele typów środków zmiękczających. Większość z nich nadaje się do użycia w generatorze pary. Niemniej niektóre środki zmiękczające, zwłaszcza te, w których zastosowano substancje chemiczne, np. sól, mogą wywoływać powstawanie białego lub brązowego osadu. Dotyczy to zwłaszcza dzbanków filtrujących.
W razie wystąpienia tego typu problemu zalecamy użycie wody z kranu lub butelkowanej.

Warto pamiętać:
nie wolno używać wody deszczowej, demineralizowanej ani destylowanej dostępnej w sklepach, jak również wody zwierającej dodatki (np. skrobię lub perfumy) ani wody pochodzącej z urządzeń domowych. Takie dodatki mogą wpływać na właściwości pary i powodować gromadzenie się osadu w zbiorniku generatora pary przy wysokich temperaturach. Może to powodować poplamienie odzieży osadem oraz zbyt skracać okres eksploatacji urządzenia.
Czynność tę należy wykonywać po upływie co najmniej dwóch godzin od odłączenia urządzenia od zasilania.
Zdejmowanie zaślepki zbiornika na kamień może być niebezpieczne, jeśli urządzenie nie jest odpowiednio schłodzone. Wraz z bojlerem wysokociśnieniowym część ta pomaga wytwarzać silny strumień pary o stałej mocy. Bardzo ważne jest, aby zdejmować zaślepkę zbiornika na kamień dopiero po upływie co najmniej dwóch godzin od wyłączenia urządzenia. Po upływie tego czasu ciśnienie bojlera spada do bezpiecznego poziomu umożliwiającego zwolnienie kamienia/osadu wapiennego.

Aby usunąć kamień z urządzenia, należy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami:
Twój produkt nie jest podłączony do zasilania lub jest wyłączony ==> Sprawdź, czy produkt został prawidłowo podłączony do gniazda zasilania i czy jest włączony (pozycja „I”).
Poziom wody w zbiorniku jest zbyt niski ==> Odłącz urządzenie i napełnij zbiornik.
Pompa nie jest napełniona ==>Naciśnij i przytrzymaj przez kilka sekund przycisk pary w celu napełnienia pompy.
Wyjmowany zbiornik nie został włożony prawidłowo ==> Sprawdź prawidłowe umiejscowienie zbiornika w produkcie.
Produkt działa w trybie czuwania (Stand-by) ==> Naciśnij przycisk „On-Off” i poczekaj, aż przestanie migać.
Twój produkt nie jest podłączony do zasilania lub jest wyłączony ==> Sprawdź, czy produkt został prawidłowo podłączony do gniazda zasilania i czy jest włączony (pozycja „I”).
Produkt działa w trybie czuwania (Stand-by) ==> Press the "On-Off" button and wait until it stops flashing.
Zbiornik na wodę nie jest włożony prawidłowo lub jego zawór blokujący nie został prawidłowo zamknięty ==> Sprawdź, czy zawór jest zamknięty i czy zbiornik jest prawidłowo umieszczony w produkcie.
W urządzeniu jest kamienny osad, sprawdź rozdział „Odkamienianie” w instrukcji.
Do wody dodano chemikaliów odkamieniających lub dodatków.
Nigdy nie należy dodawać takich produktów do zbiornika wody. Zawierają one odpady organiczne lub minerały, które skraplają się pod wpływem ciepła i powodują zjawisko pryskania wodą, kapanie brązowymi kroplami lub zbyt szybkie zużywanie się urządzenia.
Do wody dodano chemikaliów odkamieniających lub dodatków.
Nigdy nie należy dodawać takich produktów do zbiornika wody. Zawierają one odpady organiczne lub minerały, które skraplają się pod wpływem ciepła i powodują zjawisko pryskania wodą, kapanie brązowymi kroplami lub zbyt szybkie zużywanie się urządzenia.
Po wykonaniu instrukcji dotyczących włączania urządzenia sprawdzić działanie gniazdka elektrycznego poprzez podłączenie do niego innego urządzenia. Jeżeli urządzenie jest niesprawne, nie należy podejmować prób jego otwarcia ani naprawy. Należy oddać je do autoryzowanego serwisu.
Należy zaprzestać korzystania z urządzenia. W celu uniknięcia niebezpieczeństw naprawę należy powierzyć autoryzowanemu serwisowi.
Należy upewnić się, że metalowe rurki są prawidłowo ustawione:

Po umyciu zbiornika podgrzewającego należy nacisnąć i przytrzymać przez około 3 sekundy przycisk ponownego uruchomienia, aby wyłączyć pulsowanie lampki.
Spust pary został naciśnięty trzykrotnie przez chwilę i po kolei, po czym uruchomiono tryb „Boost”. Para jest automatycznie aktywowana przez kilka sekund.
Urządzenie to zbudowane jest z licznych materiałów nadających się do powtórnego wykorzystania lub recyklingu. Urządzenie należy zostawić w lokalnym punkcie zbiórki odpadów.
Należy przejść do zakładki „Akcesoria” na stronie internetowej, gdzie można łatwo znaleźć wszystko, co potrzebne do danego produktu.
Dodatkowe informacje dostępne są w niniejszej witrynie w sekcji poświęconej umowie gwarancyjnej.
Jeśli uważasz, że brakuje jakiejś części, prosimy skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta. Razem znajdziemy odpowiednie rozwiązanie problemu.