Blender ręczny czy blender kielichowy – różnice. Jaki blender wybrać?

undefined

Praktyczne porównanie

Blender ręczny czy blender kielichowy? To pytanie często zadają sobie poszukujący odpowiedniego urządzenia do swojej kuchni. Wszystko zależy od potrzeb. Odpowiednie ich zdefiniowanie pozwala podjąć świadomą i racjonalną decyzję w kontekście kupna blendera idealnie dopasowanego. Na co więc zwrócić uwagę i jakie są różnice między blenderami ręcznymi i blenderami kielichowymi? Odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście.

Spis treści

W tym artykule znajdziesz:

  1. Blender ręczny - zastosowanie
  2. Zalety blendera ręcznego
  3. Do czego służy blender kielichowy?
  4. Największe zalety blendera kielichowego
  5. Blender ręczny czy blender kielichowy? Który wybrać i na co zwrócić uwagę?

Blender ręczny - zastosowanie

undefined

Do czego służy blender ręczny?

Blendery ręczne charakteryzują się z reguły niewielkimi rozmiarami. Jednak na przykładzie urządzeń z tej kategorii marki Tefal można powiedzieć, że posiadają one mnóstwo funkcji ze względu na dodatkowe akcesoria. Blendery te mogą nie tylko mielić, ale też siekać, rozdrabniać, wyrabiać ciasto czy służyć za trzepaczkę i wiele, wiele więcej. Gdzie znajdą zastosowanie blendery ręczne?

Wszędzie tam, gdzie nie ma za dużo miejsca. Akcesoria do blenderów Tefal są tak zaprojektowane, by można było je przechowywać jedno w drugim. Blender ręczny będzie też dobrym rozwiązaniem jeśli zamierzasz używać tego urządzenia przede wszystkim do przygotowywania sosów czy zup krem. Dzięki odpowiedniej mocy mogą dość szybko zblendować składniki na gładką, jednolitą masę.

Blendery ręczne charakteryzują się ergonomicznym kształtem, który pozwala nawet na dłuższe sesje podczas przygotowywania pysznych posiłków w kuchni.

Blender ręczny TEFAL QUICKCHEF HB65KD38

Blender ręczny TEFAL QUICKCHEF HB65KD38

Blender ręczny TEFAL QUICKCHEF HB659838

Blender ręczny TEFAL QUICKCHEF HB659838

Blender ręczny TEFAL QUICKCHEF HB658838

Blender ręczny TEFAL QUICKCHEF HB658838

Blender ręczny TEFAL INFINI FORCE PRO HB95LD38

Blender ręczny TEFAL INFINI FORCE PRO HB95LD38

Blender ręczny TEFAL INFINI FORCE XL HB94L8

Blender ręczny TEFAL INFINI FORCE XL HB94L8

Zalety blendera ręcznego

Dla kogo blender ręczny?

Przyjrzyjmy się największym zaletom blenderów ręcznych. Dla większej przejrzystości wymienimy je w punktach:

  • Komfort: Urządzenia małe, poręczne o ergonomicznym kształcie. W sam raz do niewielkich kuchni.
  • Dodatkowe akcesoria: Sprawiają, że blendery ręczne są uniwersalne i z powodzeniem można je wykorzystywać do wielu różnorodnych zadań kulinarnych.
  • Proste: Obsługa blendera ręcznego nie powinna nikomu sprawić kłopotu. Większość z urządzeń posiada intuicyjnie regulowaną moc (prędkość) oraz włącznik/wyłącznik.
  • Łatwe czyszczenie: Blendery ręczne po skończonej pracy można łatwo wyczyścić. Blendery są tak zaprojektowane, by łatwo można było oddzielić poszczególne części do konserwacji.
  • Idealny w podróż: Masz małe dziecko? A może jesteś na diecie? Blendery ręczne łatwo zmieścisz do bagażu i pojedziesz z nimi w podróż. Zarówno tę małą, jak i dużą.

Do czego służy blender kielichowy?

undefined

Blender kielichowy - do zadań specjalnych

Już na pierwszy rzut oka widać, że blender kielichowy to urządzenie kuchenne zupełnie inne niż blender kielichowy. Większe rozmiary i inna budowa sprawiają, że świetnie sprawdzi się do długich, automatycznych sesji blendowania, ale nie tylko. Blendery kielichowe radzą sobie z najbardziej wymagającymi zadaniami kulinarnymi. Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest spora moc do osiągnięcia idealnych rezultatów, wykorzystasz je z powodzeniem. Wiele z blenderów kielichowych Tefal posiada możliwość kruszenia lodu, co docenią miłośnicy pysznych koktajli i nie tylko.

Blender kielichowy pozwala bez wysiłku przyrządzić szereg wymagających dań. Masz ochotę na masło orzechowe? Wsyp orzeszki i poczekaj na niezrównany efekt. Blendery kielichowe zbudowane są z kielicha (odpornego na działanie wysokich temperatur) oraz podstawy z silnikiem, będącej sercem maszyny.

Blender kielichowy TEFAL PERFECTMIX COOK BL83SD30

Blender kielichowy TEFAL PERFECTMIX COOK BL83SD30

Blender kielichowy TEFAL PERFECTMIX+ BL871D

Blender kielichowy TEFAL PERFECTMIX+ BL871D

Blender kielichowy TEFAL BLENDEO+ BL2C01

Blender kielichowy TEFAL BLENDEO+ BL2C01

Blender kielichowy TEFAL BLENDFORCE BL4358

Blender kielichowy TEFAL BLENDFORCE BL4358

Największe zalety blendera kielichowego

Odkryj korzyści blendera kielichowego

Oto największe z zalet blendera kielichowego, które sprawiają, że kupujący decydują się właśnie na urządzenie tego typu:

  • Wygląd: Choć blendery ręczne są mniejsze, to poszczególne modele blenderów kielichowych świetnie sprawdzają się jako element wyposażenia i wystroju kuchni.
  • Wszystko w jednym: Zapomnij o garnkach i gotowaniu w tradycyjny sposób. Najbardziej zaawansowane modele, jak np. Tefal Perfertmix Cook posiadają nie tylko funkcję rozdrabiania, lecz także gotowania bezpośrednio w blenderze kielichowym.
  • Moc: Z reguły blendery kielichowe przystosowane są do trudniejszy i bardziej wymagających zadań przez co mają większą moc od blenderów ręcznych.
  • Bezpieczeństwo i czystość: Zamknięta konstrukcja sprawia, że kuchnia pozostaje czysta, a ukryte wewnątrz ostrza dają większe poczucie bezpieczeństwa.

Blender ręczny czy blender kielichowy? Który wybrać i na co zwrócić uwagę?

undefined

Podsumowanie różnic

Ostateczna decyzja w kontekście wyboru rodzaju blendera zawsze zależy od potrzeb. Przyjrzyjmy się podstawowym różnicom, które decydują najczęściej o wyborze blendera ręcznego lub blendera kielichowego.

Blendery ręczne Blendery kielichowe
Zajmują mniej miejsca w kuchni ze względu na kompaktowy rozmiar. Choć są większe, to świetnie sprawdzą się w przypadku użytkowania kilka razy w tygodniu.
Łatwy dostęp do poszczególnych części ułatwia czyszczenie. Blendery kielichowe są większe, więc ich czyszczenie zajmuje nieco więcej czasu. Kielich można jednak myć w zmywarce.
Ze względu na odpowiednio wyważoną moc pozostają ciche w użytkowaniu. Głośniejsze od blenderów ręcznych, ale posiadają z reguły większą moc.
Pełna kontrola procesu blendowania - decydujemy o miejscu blendowania i kierujemy ostrza w określony sposób. Praca automatyczna - składniki należy umieścić wewnątrz kielicha i czekać aż praca zostanie zakończona.