By było zdrowo, czyli o ubraniu dziecka na spacer.

Spacer lub aktywność na świeżym powietrzu to podstawa dla zdrowego i zrównoważonego rozwoju każdego dziecka. Aby był on komfortowy i bezpieczny, należy zadbać między innymi o higienę kurtek naszych pociech.

Pranie dziecięcych ubranek to nie wszystko

O ile bieliznę i ubranka, zwłaszcza te niemowlęce, pierzemy bez przerwy, o tyle odzież wierzchnia (w tym kurtki) znacznie rzadziej trafia do prania. Czasem wręcz nie mamy możliwości wyczyszczenia wszystkich elementów garderoby samodzielnie w domu. Częste chodzenie do pralni byłoby zaś bardzo uciążliwe. Jak zadbać więc o kurtki i pozostałe ubranka dzieci, by mieć pewność, że nie tylko jest czysta, ale też pozbawiona szkodliwych mikroorganizmów i bakterii, o które nietrudno podczas spaceru? Alternatywą dla prania, i to o wiele bardziej efektywną, może okazać się odświeżanie dziecięcych ubranek za pomocą gorącej pary wodnej. Żelazka z generatorami pary Tefal będą tu doskonałym rozwiązaniem.

Jak czyścić ubranie dziecka na spacer?

Para wodna w urządzeniach Tefal jest podgrzewana nawet do 230 stopni Celsjusza. W takim środowisku ginie nawet 99,9% bakterii i alergenów. Dzięki temu okrycia wierzchnie już po kilku uderzeniach gorącej pary odzyskują czystość i są bezpieczne dla naszych pociech. Dodatkowo gorąca para wyrzucana pod ciśnieniem od 5,5 bara do 8 barów wnika wgłąb tkaniny, co zapewnia wysoką skuteczność czyszczenia, potwierdzoną przez pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Szybkie pranie dziecięcych ubranek – komfort dla rodziców

Nie da się ukryć, że możliwość skutecznego czyszczenia kurtek najmniejszych i tych trochę większych dzieci to ogromne ułatwienie. Teraz wystarczy kilka ruchów żelazka lub uderzeń gorącej pary, by uzyskać pożądane efekty. Ubranka staną się odświeżone, a co za tym idzie, pozbawione alergenów, bakterii i przykrych zapachów. Krótko mówiąc – po prostu bezpieczne i gotowe na kolejny spacer. A wszystko to szybko i wygodnie.