Jak czyścić dywan w pokoju dziecka?

Na dywanie w pokoju dziecięcym czasem dzieje się naprawdę wiele. Rozgrywają się na nim wyścigi, rosną wieże z klocków lub powstają domki dla lalek czy pluszaków, układa się puzzle, budują farmy dla miniaturowych zwierząt, a czasem tworzy się też wspaniałe dzieła malarskie. Jak zachować porządek mimo tylu aktywności?

Zacznijmy od podstaw: sprzątanie i czyszczenie dywanu

Oczywiście podstawą zachowania czystości dywanu w pokoju dziecięcym jest regularne sprzątanie po zabawie, do którego od najmłodszych lat powinniśmy zachęcać i przyzwyczajać nasze dzieci. Obejmuje to również odkurzanie, które w dziecięcych pokojach powinno odbywać się jak najczęściej, aby zbierać z podłogi i dywanu nie tylko brud, lecz także kurz. Po wyjątkowo udanej zabawie dywan może wymagać bardziej solidnego czyszczenia. Wówczas z pomocą przychodzą proste w zastosowaniu środki chemiczne – wystarczy zmieszać je z wodą. Należy jednak dopilnować, by nie stanowiły one zagrożenia dla dzieci.

Dezynfekcja dywanu

Odkurzanie i pranie nie usuwają jednak z dywanu bakterii, a także zalegających w głębi tkaniny alergenów. Jak więc sobie poradzić z zabrudzeniami, gromadzącym się kurzem, brzydkimi zapachami i bakteriami?

Żelazko z generatorem pary Tefal to świetna alternatywa dla prania na mokro oraz dopełnienie odkurzania. Pozwala oczyszczać i odświeżać dywany likwidując do 99,9% bakterii, alergenów czy brzydkich zapachów. Dzieje się to za sprawą gorącej pary wodnej, która osiąga temperaturę 230 stopni Celsjusza, wyrzucanej z żelazka pod dużym ciśnieniem, sięgającym do 8 barów, dzięki czemu dociera w głąb włókien dywanu. Co istotne, taką skuteczność można osiągnąć nawet bez konieczności przykładania stopy żelazka do tkaniny. Kilka uderzeń pary skierowanych w kierunku powierzchni dywanu przed lub po odkurzaniu zapewni nam pożądany efekt. Dzięki temu dywan w pokoju dziecięcym możesz oczyścić i odświeżyć na sucho bez większego trudu.

Skuteczność generatorów pary, zwłaszcza w bezpośrednim otoczeniu dzieci, potwierdza Instytut Matki i Dziecka, który pozytywnie zaopiniował wyniki testów przeprowadzonych przy wykorzystaniu urządzeń Tefal.

Czyszczenie dywanów w walce z alergenami

Czyszczenie dywanów w pokoju dziecięcym generatorem pary Tefal posiada jeszcze jedną zaletę: w ten sposób likwidujemy niemal wszystkie alergeny zgromadzone we włosiu. To istotne zwłaszcza dla rodziców alergików, a także posiadaczy zwierząt. W pierwszym kroku należy odkurzyć ubranie z sierści, a następnie zdezynfekować je za pomocą generatora pary. W ten sposób zyskamy pewność, że pozbędziemy się alergenów i bakterii, które mogą roznosić nasze domowe zwierzęta.

Pamiętajmy, że dywan w pokoju dziecięcym często pełni funkcję maty do zabawy, dlatego tak ważne jest, by utrzymać go w czystości i zapewnić naszym dzieciom komfortową i bezpieczną przestrzeń do zabawy, odkrywania, nauki i realizacji magicznych pomysłów.