Jak odświeżyć ręczniki w kilka minut, nawet po praniu w niskiej temperaturze? To prostsze, niż myślisz!

Kiedy wyjmujesz swoje dziecko z wanny lub pomagasz mu wyjść spod prysznica i owijasz je w miękki, pachnący ręcznik, na jego twarzy pojawia się błogi uśmiech. Uczucie czystości daje przyjemność, a dotyk miękkiej tkaniny na skórze tylko ją wzmaga.

Jak odświeżyć ręczniki i zadbać o ich higienę?

Świeżość ręczników kąpielowych utrzymujemy dzięki ich praniu i regularnej wymianie. Pomaga też zarówno suszenie, jak i wietrzenie – w ten sposób nie pozwalamy rozwijać się lubiącym wilgoć bakteriom. Jak dodatkowo możemy zadbać o czystość ręczników? To istotne pytanie, zwłaszcza gdy producent nie zaleca ich prania w temperaturach wyższych niż 30 czy 40 stopni Celsjusza.

Aby ręczniki zachowały świeżość, wystarczy zaufać sile gorącej pary wodnej. W generatorach pary Tefal wysoka temperatura, sięgająca nawet 230 stopni Celsjusza i siła uderzenia o ciśnieniu 8 barów skutecznie przenikają w głąb tkanin i likwidują 99,9% bakterii, alergenów oraz nieprzyjemnych zapachów. Wystarczy kilka razy przeciągnąć stopą żelazka po wypranych ręcznikach, by mieć gwarancję perfekcyjnej czystości, i to nawet po praniu w niskich temperaturach. To przepis na utrzymanie higieny wszystkich tekstyliów w łazience.

Dodatkowo możliwość prasowania i odświeżania bez przykładania stopy żelazka bezpośrednio do tkaniny pozwala zachować puszystość ręczników, a nawet ją zwiększyć. Gorąca para wnikająca w głąb włókien sprawia, że stają się miękkie i przyjemne w dotyku. Docenią to szczególnie dzieci, ponieważ ich delikatna skóra źle znosi szorstkie, sztywne materiały.

Dezynfekcja ręczników

Co więcej, po zastosowaniu generatorów pary Tefal ręczniki będą nie tylko odświeżone, ale również pozbawione drobnoustrojów. Wszystko to za sprawą dezynfekujących właściwości pary wodnej. Jej temperatura (do 230 stopni Celsjusza) oraz silny strumień z łatwością zabijają nawet do 99,99% wszystkich mikroorganizmów.

Skuteczność generatorów pary w walce z bakteriami i alergenami została potwierdzona przez Instytut Matki i Dziecka. Oznacza to, że można je bezpiecznie stosować, by zadbać o czystość bielizny i ręczników noworodków oraz niemowlaków. Efektywność urządzeń zapewni ci wsparcie w codziennych czynnościach i oszczędzi czas.