Jak prać i prasować pościel dziecka, by zapewnić mu bezpieczny sen?

Komfortowy i bezpieczny sen to podstawa zdrowego rozwoju dziecka. Jego jakość i długość znacząco wpływają również na humor malucha. Każdy rodzic, który chce zadbać o tę ważną sferę rozwoju swojego dziecka, powinien skupić się nie tylko na rytuałach ułatwiających zasypianie oraz odpowiednich, komfortowych warunkach otoczenia, ale także na łóżeczku, w którym zasypia dziecko. Mowa tu nie tylko o konstrukcji samego mebla, ale o tym, co się w nim znajduje, a mianowicie – pościeli.

Pranie pościeli: jak często?

Warto zacząć od tego, jak często należy prać dziecięcą pościel. Wpływ na to ma tkanina, z jakiej wykonana jest pościel waszego dziecka. Te z grubych, naturalnych tkanin mogą być prane znacznie częściej. Ważne, aby malec zawsze spał w czystej i świeżej pościeli. Jego układ immunologiczny nie jest jeszcze w pełni wykształcony, dlatego należy ograniczyć do minimum kontakt z bakteriami i roztoczami. A zatem przemoczoną czy przepoconą pościel należy wyprać natychmiast. W przypadku gdy nawet nie uległa zabrudzeniom, należy pamiętać, by robić to często i regularnie, np. raz na tydzień.

Pranie pościeli: jak to robić?

Pościel dziecięca wymaga sterylności, dlatego też należy prać ją w wysokich temperaturach. Z tego też powodu warto wybierać poszewki, które są stworzone z naturalnych, grubych tkanin, takich jak bawełna czy bambus.

Warto pamiętać, by do prania pościeli używać zawsze bezpiecznych środków, a najlepiej – przeznaczonych dla dzieci. Dają one gwarancję, że delikatna skóra malucha nie będzie miała kontaktu ze szkodliwymi substancjami.

Prasowanie pościeli dziecięcej: dlaczego jest tak ważne?

Można zastanawiać się, czy prasowanie pościeli dziecięcej ma uzasadnienie. Czy tak ważne jest, by pozostała bez zagnieceń? Z pewnością nie, ale nie jest to jedyny aspekt, na który należy zwrócić uwagę.

Wysokie temperatury stosowane podczas prasowania pomagają zdezynfekować pościel, co zalecają eksperci z Instytutu Matki i Dziecka w celu eliminacji alergenów i bakterii pozostałych w tkaninach po praniu. Z pomocą przychodzi generator pary Tefal, który nie tylko pozwala zadbać o czystość i bezpieczeństwo dziecięcej pościeli, lecz także oszczędza czas rodziców, ponieważ ułatwia i usprawnia prasowanie.

Żelazka z generatorem pary Tefal, dzięki wysokiej temperaturze uzyskiwanej podczas pracy, sięgającej nawet do 230 stopni Celsjusza, pozwalają usunąć z pościeli dziecięcej 99,9% bakterii i alergenów. Wbudowany w nie podgrzewacz przekształca wodę w parę pod wysokim ciśnieniem, co pozwala na wnikanie głęboko w tkaninę, by ją odświeżyć oraz szybko i skutecznie usunąć zagniecenia. Dzięki temu prasowanie pościeli staje się szybkie, łatwe i efektywne. Ponadto generator pary pozwala zachować skuteczność przy prasowaniu wielowarstwowym, co świetnie sprawdzi się w przypadku pościeli, którą dla większej wygody można złożyć przed rozpoczęciem pracy.

Sekret skuteczności stacji parowej tkwi w zwiększonej ilości pary wodnej wyrzucanej pod dużym ciśnieniem. Dzięki temu dociera ona wgłąb materiału z siłą uderzenia, która zmiękcza włókna nawet sztywnych tkanin, rozprostowując je i odświeżając. Ponadto stacje parowe Tefal uzyskały pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, co potwierdza ich skuteczność i bezpieczeństwo stosowania, co szczególnie docenią rodziny z małymi dziećmi.