O sposobach na odświeżanie parą chust dla dzieci.

Gdy rodzice po raz pierwszy biorą swoje dziecko na ręce, naturalnym odruchem jest przytulenie go do piersi. Z tym pięknym gestem łączy się naturalna potrzeba kontaktu. Nic więc dziwnego, że już przed laty stosowano zręcznie związane chusty, by mieć swoje maleństwa jak najbliżej. Od niedawna ten sposób noszenia niemowląt staje się coraz bardziej popularny. W tym artykule podpowiadamy, jak rozpocząć przygodę z chustą.

Czy delikatne tkaniny można odświeżać parą?

Wielu rodziców zastanawia się, co zrobić z nową chustą wyjętą z opakowania: prać ją czy nie? Zdecydowanie należy to zrobić, ponieważ nie wiadomo, jak długo materiał był przechowywany i czy nie miał kontaktu ze szkodliwymi dla dziecka tworzywami sztucznymi. Po praniu – prasowanie obowiązkowe! Tu idealnie sprawdzi się generator pary. Pozwoli on bardzo szybko odświeżyć chustę, a silny wyrzut pary pod ciśnieniem od 5,5 bara do 8 barów umożliwia pozbycie się drobnoustrojów, bakterii i grzybów, nie wspominając o kurzu. Takie zabiegi pomogą zadbać o zdrowie maluszka i jego szczególne potrzeby. Tkanina znajduje się przecież w nieustannym kontakcie ze skórą, dlatego tak ważne jest, by była odkażona.

Co dalej? Jak dbać o chustę na co dzień?

Najprościej rzecz ujmując – trzeba stosować się do zaleceń producenta umieszczonych na metce. Materiał należy prać w wyznaczonej temperaturze, najlepiej w detergentach przeznaczonych do odzieży dziecięcej. Wtedy zyskujemy pewność, że będą bezpieczne dla delikatnej skóry. Powinno się również pamiętać, by nie dodawać płynów do płukania. Niekiedy zawierają one silne substancje zapachowe, które mogą uczulać. W sytuacji awaryjnej – czyli plam na chuście – warto przestrzegać tych samych wskazówek. Pranie według instrukcji pomoże nam pozbyć się brudu.

Odświeżanie parą

Do regularnego odświeżania można również użyć pary. To przyśpiesza cały proces oraz sprawia, że nie trzeba czekać, aż chusta wyschnie, a co za tym idzie – kupować kolejnej na zapas. Generator pary, dzięki silnemu wyrzutowi gorącego powietrza z urządzenia oraz wysokiej temperaturze, usuwa z materiału wszystkie niepożądane drobinki, a także mikroorganizmy i roztocza. Mimo wysokiej temperatury stopa żelazka nie niszczy tkanin, więc prasować parą można nawet bardzo delikatne tkaniny.

Generatory pary Tefal cechuje najwyższa skuteczność i jakość potwierdzona rekomendacją Instytutu Matki i Dziecka.

Dlaczego warto używać chust? Podsumowanie:

  • Po pierwsze: pozwalają na znacznie większą bliskość z maluszkiem.
  • Po drugie: gwarantują wygodę zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Są lekkie, poręczne, można je z łatwością transportować czy spakować. W przeciwieństwie do wózków i nosidełek nie zajmują wiele miejsca.
  • Po trzecie: są zdrowe i pomagają nosić dziecko w naturalny sposób.
  • Po czwarte: są łatwe do czyszczenia. Pranie i prasowanie chusty to żaden kłopot.
  • Po piąte: są coraz bardziej popularne. A co za tym idzie, wybór modeli, wzorów, splotów i materiałów jest ogromny!