Skuteczne sposoby na odświeżenie szmacianych zabawek.

Szmaciane zabawki to najbardziej popularni towarzysze niemowlęcego snu. Maluszki lubią podczas zasypiania czy na spacerze w wózku przytulić się do czegoś miękkiego i dającego poczucie bezpieczeństwa. Często tzw. szmacianki stają się ulubionymi przyjaciółmi na długie lata i towarzyszą dzieciom w każdej sytuacji, gdyż maluszki nie tylko je przytulają, ale też niekiedy zamieniają je w swój smoczek.

Pranie i czyszczenie szmacianych zabawek

Kiedy dziecko niemal nie rozstaje się ze swoją szmacianką, trudno zadbać o jej higienę. Nie można jednak jej zaniedbać, gdyż zabawka przez cały dzień jest nieustannie narażona na zabrudzenie i wymaga odświeżenia, a nawet odkażenia. Ekspresowe pranie podczas snu dziecka to jedno z rozwiązań. Jednak, jeśli chcemy w pełni zadbać o dokładnie czyszczenie szmacianych zabawek, warto posłużyć się generatorem pary Tefal. Woda podgrzewana w nich do 230 stopni Celsjusza dociera w głąb tkaniny w postaci pary o ciśnieniu do 8 barów i skutecznie oczyszcza ją z brzydkich zapachów, alergenów czy bakterii. W ten sposób szmaciana zabawka zostaje odświeżona i bezpieczna dla naszego dziecka, gdyż została oczyszczona z 99,9% mikroorganizmów. Co ważne, ulubione szmacianki swojego dziecka możesz skutecznie dezynfekować w kilka chwil, bez konieczności prania i suszenia przez całą noc.

Tajemnica delikatnego czyszczenia szmacianych zabawek

Siła gorącej pary to jedno, lecz aby efekt był w pełni zadowalający, a szmacianka służyła jak najdłużej bez uszkodzenia tkaniny, warto odświeżać ją w nieinwazyjny sposób. Generatory pary Tefal pozwalają prasować w pionie oraz zapewniają osiągnięcie czystości nawet wtedy, kiedy stopa żelazka nie dotyka materiału. Wystarczy kilka wyrzutów gorącej pary skierowanych w kierunku szmacianej przytulanki, a efekt będzie widoczny i wyczuwalny już po chwili. Bezpośrednie prasowanie powierzchni szmacianek także nie powinno negatywnie wpływać na strukturę tkaniny, gdyż urządzenie posiada powłokę ceramiczną Durilium AirGlide, która nie powoduje żadnych uszkodzeń, zaciągnięć i przebarwień nawet na delikatnych materiałach.

Coś więcej niż odświeżanie – pozytywna ocena ekspertów

Instytut Matki i Dziecka regularnie testuje i sprawdza różnego rodzaju produkty pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności ich stosowania już od pierwszych dni maluchów. Wszystkie modele generatorów pary Tefal uzyskały pozytywne opinie w badaniach prowadzonych przez Instytut jako sprzęt umożliwiający zachowanie najwyższego stopnia higieny w najbliższym otoczeniu małych dzieci.