Święta z dziećmi, czyli jak bezpiecznie odświeżyć maskotki na choinkę?

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas zarówno dla rodziców, jak i maluszka, którego z pewnością oczaruje magia kolorów i tekstur dekoracji choinkowych. Co zrobić zatem, aby spędzić go bezpiecznie, szczególnie gdy dziecko nie może doczekać się ubierania drzewka lub po prostu uwielbia przy nim przebywać?

Bezpieczne ozdoby choinkowe, czyli na co zwracać uwagę?

Zanim przyjdzie czas na ubieranie choinki, warto przemyśleć, czy ozdoby, które masz już w domu, są bezpieczne dla twojej pociechy. Upewnij się, czy tworzywa zastosowane do ich produkcji są trwałe oraz nietoksyczne. Zostaw tylko te, które nie niosą ze sobą zagrożenia. Jak je dobrze ocenić?

Po pierwsze: wybieraj przedmioty, które się nie tłuką. W tej chwili możesz wybierać spośród szerokiej oferty zawieszek z drewna, papieru czy też filcu. Często pojawiają się one również w formie małych pluszowych maskotek.

Po drugie: oświetlenie. Żadna choinka nie obędzie się bez pięknych lampek, tworzących klimat. Ten rodzaj ozdób choinkowych będzie dla twojego dziecka całkowicie bezpieczny, jeśli pamiętasz o kilku zasadach. Unikaj łańcuchów świetlnych, które posiadają żarówki. Nie tylko mogą się one stłuc, lecz także dość mocno się nagrzewają. Dotknięcie ich przez maluszka może skończyć się oparzeniem. Ważne jest również, by sprawdzić klasę szczelności i odporności na wilgoć światełek. Te informacje powinny znaleźć się na opakowaniu. Aby ozdoby choinkowe były bezpieczne, koniecznie należy je instalować zgodnie z instrukcją i zaleceniami producenta.

Bezpieczeństwo ozdób choinkowych niejedno ma imię: o odświeżaniu maskotek na choinkę

Jeśli wybrałaś już ozdoby choinkowe i zdecydowałaś się na te wykonane z miękkich tworzyw, musisz pamiętać, że zarówno bombki, jak i maskotki należy najpierw odświeżyć. Bez względu na to, czy miały one opakowanie, czy też kupowane były luzem, dobrze jest pozbyć się z nich fabrycznego kurzu i zanieczyszczeń. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzi generator pary Tefal. Dlaczego?

Żelazka z generatorem pary Tefal pozwalają usunąć z zabawek 99,9% bakterii i alergenów dzięki wysokiej temperaturze uzyskiwanej podczas pracy, sięgającej nawet do 230 stopni Celsjusza. Silny wyrzut pary (nawet do 8 barów) sprawia, że może ona przeniknąć wgłąb tkanin, a więc tekstylne ozdoby choinkowe oraz maskotki na choinkę są odświeżone bardzo dokładnie. Skuteczność urządzeń potwierdza Instytut Matki i Dziecka, w którym generatory pary Tefal poddawane były testom. Ich użycie gwarantuje więc całkowite bezpieczeństwo twojemu maluchowi.

Bezpieczeństwo w święta: czy kończy się na ozdobach choinkowych?

Odświeżanie ozdób na choinkę to jedno, ale nie wolno zapominać również o odświeżeniu samego drzewka. Mowa oczywiście o takim, które wykonano z tworzyw sztucznych. Warto to zrobić zwłaszcza wtedy, gdy przez rok przechowywano je w piwnicy, a więc zgromadził się na nim kurz. Wystarczy je umyć i wytrzeć do sucha szmatką.

Po wszystkich zabiegach odświeżających można zacząć bezpiecznie ubierać choinkę w piękne ozdoby i cieszyć się świąteczną atmosferą.