Wszystko, co o odświeżaniu mundurków szkolnych powinni wiedzieć rodzice.

Szkolne mundurki to wizytówka szkoły i ucznia. Świadczą też o schludności i elegancji, więc warto dopilnować, by prezentowały się jak najlepiej. Zachowanie odpowiedniego wyglądu wymaga codziennego odświeżania mundurka szkolnego. Jeśli zastanawiacie się, jak sobie ułatwić to zadanie, a jednocześnie dłużej cieszyć się pozytywnym efektem, skorzystajcie z jednego z generatorów pary Tefal.

Jak szybko odświeżyć i wyprasować mundurek szkolny?

Utrzymanie świeżości i nienagannego wyglądu mundurka przy codziennym użytkowaniu to nie lada wyzwanie. Jak wiadomo, często oficjalne stroje, np. marynarki, są przeznaczone jedynie do czyszczenia chemicznego. Również codzienne pranie nie zawsze jest wykonalne, ponieważ dzieci kończą zajęcia szkolne i pozalekcyjne w późnych godzinach popołudniowych. Dlatego warto skorzystać z szybkiego odświeżenia mundurka szkolnego.

Taką możliwość daje siła gorącej pary wodnej wykorzystywana w produktach Tefal sięgająca do 8 barów. Znaczenie ma także wysoka temperatura, do której podgrzewana jest woda – 115, a nawet 230 stopni Celsjusza – w takich warunkach ginie aż do 99,9% bakterii i alergenów. W dodatku cały zabieg polega tylko na kilku ruchach żelazka.

Prasowanie mundurka – siła tkwi w delikatności

Generatory pary Tefal działają z dużą mocą, a mimo to można je bezpiecznie stosować nawet do pielęgnacji delikatnych tkanin. To zasługa stopy żelazka, której powierzchnia została pokryta powłoką ceramiczną Durilium AirGlide. Dzięki temu łatwo ślizga się po wszelkiego rodzaju materiałach, zarówno cienkich, delikatnych, jak i tych grubych. Bez trudu rozprostowuje włókna i nie powoduje przy tym uszkodzeń czy przebarwień. W dodatku gorąca para wyrzucana z żelazka z dużą mocą i możliwość prasowania w pionie pozwalają odświeżyć i wygładzić szkolne mundurki bezpośrednio na wieszaku, bez przykładania stopy żelazka do ubrania. Szybko i skutecznie!

Bezpieczeństwo w prasowaniu

Z generatorami pary Tefal odświeżanie szkolnych mundurków staje się łatwe i przyjemne. Żelazka są ergonomiczne i funkcjonalne, pracuje się z nimi lekko i sprawnie, lecz przede wszystkim – bezpiecznie! Wszystkie modele generatorów pary Tefal uzyskały pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, co potwierdza, że można z nimi skutecznie dbać o świeżość i czystość ubrań, które zakładają każdego dnia nasze starsze i młodsze pociechy.