Zestawy garnków Tefal

Wybór odpowiedniego zestawu garnków, szczególnie dla laika, może być nie lada wyzwaniem. Choć z pozoru wydaje się to czynność prozaiczna, to na rynku dostępnych jest wiele różnych garnków, co powoduje nierzadko pewne zakłopotanie dla amatorów gotowania. Jednymi z najpopularniejszych wśród decydujących się na zakup kompletu naczyń są zestawy garnków Tefal. Jak wybrać odpowiedni zestaw dla siebie i na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze? Przeczytaj poniższe informacje, a na pewno dobierzesz produkty idealnie dopasowane do potrzeb.

Zalety zestawów garnków Tefal

Dopasowane do potrzeb

Zestawy garnków Tefal są idealnie dopasowane do małych i dużych potrzeb. Niezależnie od tego czy potrzebujesz pełnego wyposażenia do gotowania, czy tylko uzupełnienia obecnej kolekcji naczyń - znajdziesz dla siebie idealne rozwiązanie.

Small-TEFAL_COOKWARE_POTS_LAME6_6.jpg

Innowacyjne rozwiązania

W kompletach garnków Tefal znajdziesz niezwykle innowacyjne rozwiązania. Dla posiadaczy mniejszych kuchni szczególnie polecamy zestawy Tefal Ingenio - z systemem odpinanej rączki. W bardziej tradycyjnych rozwiązaniach również znajdziesz udogodnienia, ograniczające m.in. nagrzewanie się uchwytów czy ułatwiające odcedzanie.

Small-TFL_L26_INGENIO-RENEW_SAUCEPAN_GREY-BASIC_HOBS-COMPATIBILITY.jpg

Tradycja i nowoczesność

W bogatej kolekcji zestawów garnków Tefal znajdują się zarówno naczynia, które wpisują się w tradycyjny kanon - eleganckie ze stali nierdzewnej czy żeliwne - jak również garnki bardziej nowoczesne, wykonane z aluminium.

Small-TEFAL_COOKWARE_POTS_LAME6_2.jpg

Do wszystkich rodzajów kuchenek

Większość zestawów garnków Tefal przystosowana jest do pracy na kuchenkach gazowych, elektrycznych, ceramicznych oraz nowoczesnych płytach indukcyjnych. Pamiętaj, żeby zawsze sprawdzić kompatybilność naczyń przed zakupem. Przy każdym zestawie znajduje się odpowiednia informacja na ten temat.

Small-TEFAL_COOKWARE_POTS_LAME6_1.jpg

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zestawu garnków?

Wygodne użytkowanie

Komplet garnków z założenia ma służyć przez lata. Dlatego też istotne jest to, by był on maksymalnie wygodny w użytkowaniu. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na uchwyty, w które wyposażone są garnki. Tutaj wyróżnia się rozwiązanie Tefal Ingenio - słynna już odpinana rączka może unieść nawet 10 kilogramów, a systemy bezpieczeństwa sprawiają, że jest pewna w użytkowaniu przez długie lata. Bezpieczeństwo i wygoda zawsze idą w parze. W przypadku tradycyjnych garnków dobrym rozwiązaniem są nitowane uchwyty, zapewniające komfortową obsługę naczyń bez obawy o ich urwanie.

Large-ingenio G6-preference-ON-23BK (2).jpg

Zapamiętaj:

Garnki są na lata

Garnki kupuje się na wiele lat. Dlatego też lepiej nie oszczędzać na komforcie ich użytkowania.

1078339.png

Bezpieczeństwo i wygoda

Te dwa pojęcia idą ze sobą w parze. Zdecyduj się na rozwiązanie, gwarantujące zarówno komfort, jak i pewność.

1962520.png

Dopasuj garnki do potrzeb

Jeśli dysponujesz małą kuchnią, to rozważ zakup kompletu Tefal Ingenio. System odpinanej rączki pozwala zaoszczędzić nawet 50% miejsca w kuchni.

7959225.png

Dno i tworzywo

Przy zakupie całego kompletu garnków istotne jest to, by sprawdzić z jakiego tworzywa zostały wykonane oraz zastosowaną w nich technologię dna. W pierwszej kwestii dominują przede wszystkim naczynia ze stali nierdzewnej, aluminium oraz żeliwne. Garnki ze stali nierdzewnej nagrzewają się powoli, ale długo utrzymują i oddają ciepło. Naczynia aluminiowe szybko osiągają optymalną temperaturę, ale również szybciej ją tracą. Garnki żeliwne są bardzo pewne, ale przy tym z reguły cięższe od innego rodzaju. W przypadku dna istotną wartością jest liczba warstw w nim zastosowana. Im więcej, tym lepiej. Garnki będą wytrzymalsze i odporne na odkształcenia. Zawsze należy również sprawdzić czy konkretny zestaw będzie kompatybilny z posiadaną kuchenką. O ile raczej wszystkie sprawdzą się na kuchenkach gazowych czy elektrycznych, o tyle wciąż można spotkać linie nieprzystosowane do pracy na płytach indukcyjnych.

Large-05052021-DSC06174.jpg

Zapamiętaj:

Wybierz odpowiednie tworzywo

Dopasuj swoje oczekiwania względem poszukiwanych garnków i skorzystaj z powyższych podpowiedzi na temat tworzywa wykonania.

4176691.png

Grube dno to podstawa

Im grubsze dno, tym lepiej. Wielowarstowe dna sprawiają, że garnki stają się ponadczasowe i odporne na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych.

9493971.png

Sprawdź oznaczenia

Szczególnie jeśli posiadasz płytę indukcyjną. Wybierz ten zestaw, który będzie w pełni kompatybilny z tym rozwiązaniem.

4228921.png

Rozmiar

W przypadku garnków rozmiar zdecydowanie ma znaczenie. O ile przy poszukiwaniach pojedynczego naczynia do gotowania z reguły wiadomo, jakiej średnicy i głębokości potrzebujesz, o tyle przy kompletach garnków warto zainwestować w pełną wszechstronność zestawu. Złożone z większej ilości elementów zapewniają pełne wyposażenie bez obawy, że przygotowywanie jakiejkolwiek potrawy okaże się zaskakujące. Warto sprawdzić przed zakupem czy w zestawie znajdują się garnki w małych rozmiarach do codziennego użytkowania, jak i te zdecydowanie większe do przygotowywania obiadów dla całej rodziny.

Large-Cook-Eat-05KS_gamme (2).jpg

Zapamiętaj:

Wszechstronność

Zestawy garnków powinny być na tyle wszechstronne pod względem rozmiarów naczyń, by spełniały wszystkie potrzeby.

3413667.png

Małe garnki są ważne

Na co dzień rzadko używa się garnków o dużych pojemnościach. Dlatego też dobrze, by w zestawie pojawiły się mniejsze naczynia, pozwalające zaoszczędzić czas i pieniądze na energię czy wodę.

4151531.png

Naczynia na specjalne okazje

Zwróć uwagę, by w pełnym zestawie były też duże garnki do okazjonalnego użytkowania na specjalne okazje.

54301.png

Dodatkowe akcesoria

Gotowanie to nie tylko garnki. Równie potrzebne w kuchennym wyposażeniu są dodatkowe akcesoria. W pełnych kompletach Tefal znajdziesz m.in. pokrywki, łopatki, szpatułki, łyżki i inne pomocne sprzęty. Z nimi zdecydowanie łatwiej, szybciej i przyjemniej będzie pracowało się z wymarzonym zestawem garnków.

Large-L9254S14-INGENIO EMOTION-23AY-51.jpg

Zapamiętaj:

Pokrywki

Pokrywki są szczególnie cenne w kuchni tradycyjnej. Wiele potraw tego typu wymaga duszenia, a tutaj pokrywki stają się niezbędne.

4295724.png

Akcesoria kuchenne

Specjalnie dobrane akcesoria kuchenne z bezpiecznych materiałów sprawiają, że garnki wytrzymują dłużej.

640234.png

Bogate zestawy

Inwestując w garnki na wiele lat warto do garnków dobrać odpowiednie akcesoria. Dzięki temu często zaoszczędzisz sporo nerwów w kuchni.

1584799.png