TEFAL INTENSE PURE AIR

INTENSE PURE AIR Jedyny oczyszczacz powietrza, który filtruje 99,99% zanieczyszczeń i trwale usuwa formaldehyd!*

Intense Pure Air to wyjątkowo cichy i wydajny oczyszczacz powietrza, który za sprawą 4 poziomów filtracji eliminuje do 99,99% zanieczyszczeń powietrza. Dzięki opatentowanemu filtrowi NanoCaptur™ urządzenie trwale usuwa formaldehyd*, najbardziej szkodliwe zanieczyszczenie we wnętrzach, sprawiając, że Twoje otoczenie jest bezpieczniejsze i zdrowsze.

OCZYSZCZACZ POWIETRZA INTENSE PURE AIR: CZYSTE POWIETRZE W TWOIM DOMU

Z Intense Pure Air oddychanie czystym powietrzem we własnym domu staje się proste! Wszystko dzięki 4 poziomom filtracji, z których każdy odpowiada za usunięcie określonego rodzaju zanieczyszczeń. W efekcie urządzenie eliminuje nawet najdrobniejsze cząsteczki oraz formaldehyd - jeden z najniebezpieczniejszych związków chemicznych w domu. Inteligentny czujnik mierzy poziom zanieczyszczeń, aby dostosować prędkość filtrowania do aktualnej jakości powietrza. Dodatkowe zalety oczyszczacza to cicha praca - na poziomie zaledwie 22 dB (A) - oraz funkcja informowania o konieczności wymiany filtrów. Całość uzupełnia regulowany wylot powietrza oraz automatyczny tryb NOC.        

 *Testowany w niezależnym laboratorium i porównany z technologiami filtracyjnymi głównych konkurentów – listopad 2014

 *Testowany w niezależnym laboratorium i porównany z technologiami filtracyjnymi głównych konkurentów – listopad 2014

*Ciśnienie akustyczne mierzone w komorze częściowo bezodbiciowej w odległości 1,5 m od oczyszczacza powietrza.

Podstawowe informacje
 • NAJWYŻSZA WYDAJNOŚĆ I DŁUGOTRWAŁA SKUTECZNOŚĆ

  Technologia NanoCaptur

  Dzięki opatentowanemu filtrowi NanoCaptur™ oczyszczacz skutecznie usuwa rakotwórczy formaldehyd*. Klasyczne rozwiązania jedynie zatrzymują te związki i mogą je uwolnić nawet w całości po zapełnieniu filtra.

 • Ekstremalna skuteczność filtracji

  4 poziomy filtracji

  Dzięki czterem poziomom filtrowania, Intense Pure Air usuwa do 99,99% najdrobniejszych cząstek. Każdy poziom jest przeznaczony do specyficznego rodzaju zanieczyszczeń:
  1. Filtr wstępny zatrzymuje większe cząstki (kurz, włosy, sierść itp.). 
  2. Filtr Active Carbon wychwytuje zapachy, gaz i lotne związki organiczne.
  3. Filtr  Allergy+ HEPA wychwytuje do 99,99% najdrobniejszych cząstek (zarodniki pleśni, kurz, pyłki, drobne cząstki – pył zawieszony PM2,5, bakterie, wirusy, sierść i złuszczony naskórek zwierząt itp.)
  4. Opatentowany filtr NanoCaptur™ trwale usuwa formaldehyd*, jeden z najniebezpieczniejszych związków w powietrzu.

 • Inteligentne czyszczenie 

  Czujnik zanieczyszczeń

  Oczyszczacz Intense Pure Air wyposażono w czujnik cząsteczek, który mierzy poziom zanieczyszczeń w domu. W zależności od wykrytego poziomu zanieczyszczeń wskaźnik jakości powietrza zmienia kolor, a prędkość filtrowania jest regulowana automatycznie, aby zapewnić najlepszą jakość powietrza.

 • Spokojny sen

  Dedykowany tryb NOC

  Produkt ustawiony jest do pracy z prędkością, przy której działa najciszej (prędkość 1). Prędkość 2 to maksymalna prędkość filtrowania zanieczyszczeń gwarantująca ciszę w nocy. Dodatkowo, łagodne, przyciemnione oświetlenie nie zakłóca snu.

 • Pełna kontrola urządzenia

  Regulacja wylotu powietrza

  Intense Pure Air zapewnia optymalną wydajność i dobre samopoczucie: kierunek przepływu pod kątem 45° zapewnia optymalizację obiegu powietrza i jego równomierną czystość w pomieszczeniu. Kierunek pod kątem 90° zapewnia maksymalny komfort użytkowania.

 • Wyjątkowo cicha praca

  Natężenie dźwięku na poziomie 22 dB

  Intense Pure Air jest wydajnym, a jednocześnie wyjątkowo cichym oczyszczaczem powietrza. Emituje dźwięk na poziomie zaledwie 22 dB przy prędkości minimalnej oraz 45 dB przy prędkości maksymalnej*.

 • Łatwa konserwacja urządzenia

  Wskaźniki zużycia filtrów

  Gdy filtry wymagają wymiany, wskaźniki zapalają się. Uwzględniają one rzeczywisty czas użytkowania oczyszczacza powietrza oraz poziom zanieczyszczeń w pomieszczeniu.

Akcesoria
Właściwości
TECHNOLOGIA
Rodzaj produktów Oczyszczacz powietrza  
Kategoria Filtrowanie  
Technologia NanoCaptur    
KOMFORT UŻYTKOWANIA
Wskaźnik wymiany filtra    
Regulacja kratki    

Wskazówki i instrukcja obsługi
Często zadawane pytania
Oczyszczacz powietrza należy ustawić na płaskiej i stabilnej powierzchni w pomieszczeniu wymagającym oczyszczenia powietrza. Aby umożliwić swobodny obieg powietrza, należy unikać ustawiania urządzenia za zasłonami, pod oknem, za meblami lub regałami, lub w pobliżu innych przeszkód. Należy pozostawić co najmniej 50 cm wolnego miejsca po każdej stronie urządzenia.
• Filtr początkowy należy czyścić co 2-4 tygodnie.
• Filtr Active Carbon należy wymieniać gdy zaświeci się lampka sygnalizacyjna „zapach”, w przeciwnym razie co najmniej raz na rok.
• Filtr HEPA należy wymieniać gdy zaświeci się lampka sygnalizacyjna „HEPA”, w przeciwnym razie co najmniej raz 3 lata.
• Filtr NanoCaptur należy wymieniać zgodnie ze wskazaniem wskaźnika nasycenia (według legendy kolorów znajdującej się na filtrze); stopień nasycenia należy sprawdzać co 6 miesięcy.
Wytyczne zakładają 8 godzin eksploatacji dziennie z prędkością 2.
Po wykonaniu instrukcji dotyczących włączania urządzenia sprawdzić działanie gniazdka elektrycznego poprzez podłączenie do niego innego urządzenia. Jeżeli urządzenie jest niesprawne, nie należy podejmować prób jego otwarcia ani naprawy. Należy oddać je do autoryzowanego serwisu.
Należy zaprzestać korzystania z urządzenia. W celu uniknięcia niebezpieczeństw naprawę należy powierzyć autoryzowanemu serwisowi.
Sprawdź datę ostatniego czyszczenia i wymiany filtrów i w razie konieczności wyczyść/wymień filtr(y).
Sprawdź datę ostatniego czyszczenia i wymiany filtrów i w razie konieczności wyczyść/wymień filtr(y).
Urządzenie to zbudowane jest z licznych materiałów nadających się do powtórnego wykorzystania lub recyklingu. Urządzenie należy zostawić w lokalnym punkcie zbiórki odpadów.
Należy przejść do zakładki „Akcesoria” na stronie internetowej, gdzie można łatwo znaleźć wszystko, co potrzebne do danego produktu.
Dodatkowe informacje dostępne są w niniejszej witrynie w sekcji poświęconej umowie gwarancyjnej.

Oczyszczacz powietrza Intense Pure Air oczyszcza nawet 99,95% powietrza w Twoim domu i chroni Twoje zdrowie dzięki czterem opisanym poniżej poziomom filtracji:
• Poziom 1: FILTR WSTĘPNY zatrzymuje kurz, włosy, sierść
• Poziom 2: FILTR ACTIVE CARBON wychwytuje lotne związki organiczne oraz zapachy/gazy
• Poziom 3: FILTR HEPA wychwytuje drobne cząstki (PM2,5), pyłki, roztocza, alergeny zwierzęce, pleśń, bakterie/wirusy
• Poziom 4: FILTR NANOCAPTUR usuwa formaldehyd