TEFAL Actifry Express FZ750030

Actifry Express FZ750030 Nowoczesne i niepowtarzalne urządzenie wielofunkcyjne.
 • Gotuj z minimalną ilością tłuszczu. Wystarczy tylko 1 łyżeczka oleju, aby uzyskać 1 kg pysznych, chrupiących frytek o zawartości jedynie 3% tłuszczu
 • Udoskonalona unikalna, opatentowana technologia gorącego powietrza gwarantuje równomierne efekty gotowania.
 • Komfort użytkowania. Wygodna obsługa - łatwe programowanie urządzenia.

Nowoczesne i niepowtarzalne – urządzenie wielofunkcyjne Actifry Express FZ7500 pozwalające na przygotowanie 1 kg frytek przy użyciu tylko 1 łyżki oleju. Frytki przygotowane w ten sposób zawierają tylko 3% tłuszczu.

 • Wyposażone w unikalne mieszadło i unikalną, udoskonaloną technologię rozprowadzania gorącego powietrza (gwarantująca równomierne efekty gotowania) oferuje przepyszne, chrupiące frytki oraz inne smaczne i zdrowe dania dla każdego, teraz nawet do 25% szybciej.
 • 3 programy z automatycznym czasem gotowania: do frytek (30 min), warzyw (15 min) oraz kurczaka (20 min).
 • Pokrywa z okienkiem pozwala na pełną kontrolę smażenia. Pokrywa jest otwierana automatycznie.
 • Wygodna obsługa i łatwe programowanie urządzenia zapewniają komfort użytkowania. Wygodne wyjmowanie misy z powłoką nieprzywierającą ułatwia czyszczenie. Wszystkie odłączane elementy można myć w zmywarce.
 • Wysoka moc 1400 W oraz wielofunkcyjność zapewniają bardzo łatwe przyrządzanie zdrowych i smacznych potraw.

W urządzeniu można przygotować nie tylko frytki, ale inne zdrowe i smaczne dania – pomysłów na nie dostarczy książka z przepisami w zestawie. Nowoczesny design sprawi, że urządzenie będzie się świetnie prezentować w każdej kuchni.

Podstawowe informacje
 • essentials-2.jpg

  Up to 30% faster! (Compared to cooking 1kg of chips in the original ActiFry 1kg)

 • essentials-3.jpg

  Home-made crispy chips with only 3% fat for all the family

 • default

 • default

 • default

Często zadawane pytania
W przypadku urządzeń Actifry Mini konieczne jest dodanie jedynie 8,5 ml oleju (dołączono łyżkę). Dla urządzeń Actifry o standardowej pojemności 1 kg oraz urządzeń Actifry Plus o pojemności 1,2 kg dołączono łyżkę o pojemności 14 ml. Urządzenie Family Actifry o pojemności 1,5 kg jest wyposażone w łyżkę umożliwiającą odmierzenie 20 ml oleju. Większość przepisów podaje 1 łyżkę oleju, jednak nie musi to być reguła. Niektóre potrawy nie wymagają użycia całej łyżki oleju. Mrożone frytki są już pokryte na zewnątrz olejem, a produkty z dużą zawartością tłuszczu, np. kiełbasy, często nie wymagają aż całej łyżki oleju.
Urządzenie Actifry pozwala na użycie wielu rodzajów oleju, np. oliwy z oliwek lub olejów roślinnych, w tym słonecznikowego i rzepakowego.
Przed rozpoczęciem przyrządzania pocięte paski ziemniaków należy umyć dwa razy w wodzie, aby usunąć z nich nadmiar skrobi. Bardzo ważne jest wcześniejsze dokładne osuszenie ziemniaków ściereczką i usunięcie pozostałości wody ręcznikiem papierowym. W przypadku przygotowywania frytek mrożonych, które są już pokryte olejem, nie należy dodawać oleju, ponieważ spowoduje to ich rozmiękanie. W przypadku korzystania z wersji 2 w 1 (misa + taca) po przygotowaniu i wyjęciu potrawy na tacy należy pozostawić jeszcze frytki w naczyniu przez około 2 do 5 minut, aby były bardziej chrupiące.
Nie ma potrzeby używania oleju, ponieważ frytki mrożone już go zawierają.
W przypadku modeli o pojemności 1 kg oraz 1,2 kg użycie łopatki jest konieczne, aby zapobiec wpadaniu składników do silnika.
Rondel jest przepełniony.
Przestrzegaj maksymalnych ilości podanych w tabelach gotowania.
Powodów może być kilka:
• Nie użyto odpowiedniego gatunku ziemniaków.
• Ziemniaki nie zostały dostatecznie umyte i wysuszone przed smażeniem i wciąż zawierają zbyt wiele skrobi.
• Frytki są zbyt grube. Pokrój frytki na cieńsze kawałki.
• Nie użyto dostatecznej ilości oleju. Zwiększ ilość oleju.
• Filtr jest zanieczyszczony. Wyczyść filtr.
Powodów może być kilka:
• Nie zainstalowano łopatki. Umieszczaj łopatkę przy każdym użyciu.
• Składniki nie zostały pokrojone na równe części. Krój składniki na kawałki o tej samej wielkości, aby osiągnąć lepsze wyniki gotowania.
Od wielkości frytki zależy, jak bardzo jest chrupiąca lub miękka.
Im cieńsze frytki, tym bardzie są chrupiące i odwrotnie, im grubsze frytki, tym bardziej miękkie są w środku.
W zależności od preferencji można zmienić czas przygotowywania oraz grubość frytek: cienkie: 8 x 8 mm/Standard: 10 x 10 mm/Grube: 13 x 13 mm.
Aby osiągnąć lepsze wyniki, umyć całe ziemniaki, a następnie włożyć pokrojone ziemniaki do naczynia z wodą, aby je opłukać.
W ten sposób można usunąć możliwie jak najwięcej skrobi, aby frytki nie sklejały się.
Osuszyć za pomocą chłonnego ręcznika papierowego.
Frytki powinny być całkowicie suche przed rozpoczęciem przygotowywania.
• Przed czyszczeniem pozostawić urządzenie do całkowitego ostygnięcia.
• Otworzyć pokrywę i podnieść blokadę, aby zdjąć pokrywę.
• Wyjąć łopatkę, rondel do gotowania i wyjmowany filtr.
• Wszystkie wyjmowane części można myć w zmywarce do naczyń lub miękką gąbka z płynem do mycia naczyń.
• Osuszyć ostrożnie wszystkie części przed włożeniem na miejsce.
W przypadku przygotowywania frytek mrożonych, które są już pokryte olejem, nie należy dodawać oleju.
Jeżeli zawartość jest zbyt gęsta, może przypalać się u góry. Należy zmniejszyć gęstość zawartości. Niektóre potrawy nie nadają się do gotowania na tacy, np. produkty w panierce, która wysycha i przypala się.
Temperatura robocza frytkownicy Actifry pod koniec smażenia wynosi około 180°C (160°C wewnątrz potrawy).
Zalecamy używanie odmian, które nadają się do przygotowywania frytek. Niemniej w przypadku dowolnej odmiany ziemniaków rezultat zależy również od pory roku oraz sposobu przechowywania. Jeżeli rezultat jest niezadowalający, należy spróbować innej odmiany.
Ze względu na obrót mieszadła odradzamy przygotowywanie w urządzeniu Actifry ryb, gdyż mogą się one łatwo rozpaść. Aby tego uniknąć zalecamy stosowanie górnej tacki do przygotowywania ryb (wyłącznie model 2in1).
Obecność wąskiej szczeliny między pokrywą a korpusem urządzenia jest zjawiskiem normalnym. Wnętrze urządzenia nie powinno być szczelnie zamknięte.
Zawsze zamykać pokrywę zdecydowanym ruchem, lecz delikatnie. Zamykając pokrywę, nie uderzać nią, lecz używać uchwytu na palec z przodu pokrywy, aby delikatnie docisnąć pokrywę na miejsce. W zmywarce zawsze umieszczać pokrywę w górnej części (najchłodniejsza strefa) i używać chłodniejszych ustawień – sprawdzić w instrukcji obsługi zmywarki
Tak, to prawdziwie wielofunkcyjne urządzenie, które można wykorzystać do przygotowywania różnych potraw.
Urządzenie można wykorzystać do różnych przepisów, od przystawek pod desery.
Można również przygotować chrupiące frytki, delikatnego kurczaka lub nawet ciasto owocowe...
Płyta ActiFry 2 w 1 nie może być używana we wcześniejszych modelac Actifry ani Actifry Family.
Otwieranie pokrywy podczas gotowania nie jest niebezpieczne, lecz nie jest zalecane, nawet w celu zgarniania składników ze ścianek.
W ten sposób obniża się temperatura w środku, a przetestowane ustawienia gotowania, aby zagwarantować doskonałe wyniki, mogą ulec deregulacji w przypadku „inteligentnych” przepisów.