about-tefal-commitments-section-banner.png

Mówimy, co robimy, robimy, co mówimy!

Każdego dnia Tefal wraz z partnerami dąży do innowacji. Szanujemy wspólne wartości: zrównoważony rozwój, równe szanse, zbilansowane odżywianie dla każdego i odpowiedzialną konsumpcję. Dlatego, aby sprostać nowym wyzwaniom, określiliśmy pięć filarów zrównoważonego rozwoju:

1. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty, zarówno te wytwarzane w zakładach firmy, jak i u partnerów, były wykonane zgodnie z zasadami etycznymi.

2. Opracowaliśmy odpowiedzialną politykę zasobów ludzkich opartą na wzajemnym szacunku i braku dyskryminacji. Tefal przykłada duże znaczenie do bezpieczeństwa pracowników w miejscu pracy, również w tym względzie.

3. Wspomaganie społeczności. W regionach, w których prowadzimy działalność, jesteśmy odpowiedzialnym podmiotem gospodarczym. Pomagamy lokalnym przedsiębiorcom w rozwoju, wspieramy stowarzyszenia w walce z wykluczeniem, a także uczestniczymy w debatach publicznych dotyczących odżywania i zdrowia.

4. W odpowiedzi na Wasze potrzeby dostarczamy zdrowe i bezpieczne produkty. Dla Tefal oznacza to produkowanie wysokiej jakości towarów, które są trwałe i umożliwiają smaczne i zdrowe gotowanie.

5. Tefal kieruje się również troską o dobro Planety. Na każdym etapie cyklu życia produktu - od wstępnych badań po utylizację, przez produkcję, transport i użytkowanie - uwzględniamy wpływ naszych towarów na środowisko.

Chcemy być liderem w wytwarzaniu artykułów gospodarstwa domowego, jednocześnie koncentrując się na ważnych wartościach, takich jak zasady gospodarcze i środowisko, które stanowią trzon naszej działalności.


Oto kilka przykładów tego, co robimy:

Tefal Zero waste
W ramach akcji „Zrób więcej, marnuj mniej” pokazujemy jak wiele produktów spożywczych można wykorzystać całkowicie, bez zbędnych resztek. https://www.tefal.pl/zerowaste

Tefal Resource
Stworzyliśmy ekologiczne patelnie. Naczynia z serii Resource oraz Ingenio Resource powstały w 100% z odzyskanych materiałów i całkowicie nadają się do ponownego recyklingu.

Tefal Planet Heroes
Tefal przekazuje użytkownikom platformy planetheroes.pl 20 zł, za każdy worek śmieci zebrany na terenie Polski, w ramach współpracy z Planet Heroes.

Tefal Trash Run
Razem z Marcinem Jaskółką i jego programem Trashrun, przygotowaliśmy ciekawe inicjatywy oraz konkurs, aby wesprzeć tych, którym środowisko naturalne nie jest obojętne.

Tefal 30 dni testowania
Wierzymy, że przemyślane i sprawdzone zakupy to podstawa. Dołączcie do naszego klubu, aby przetestować produkty przez 30 dni! Jeśli się nie sprawdzą, po prostu zwrócimy Wam pieniądze.

10 lat naprawialności
Ułatwimy konserwację ulubionych urządzeń. Części zamienne są dostępne przez 10 lat od momentu wprowadzenia produktu na rynek. W razie awarii możecie zgłosić problem, a my udostępnimy potrzebną część.

Tefal Elektrośmieci
Jeśli Waszego urządzenia nie da się już naprawić lub macie elektrośmieci, przynieście sprzęt do sklepu Tefal, zostawcie go w wyznaczonym miejscu i odbierzcie voucher na kolejne zakupy.

Bezpieczne i sprawdzone produkty

Wszystkie zakłady firmy Groupe SEB, w tym zakłady Tefal, spełniają wymogi środowiskowe normy ISO 14001.


W każdym nowym zakładzie przemysłowym lub logistycznym wykonuje się specjalne analizy w celu potwierdzenia lub osiągnięcia takiego stanu.


Największy zakład produkcyjny Tefal znajduje się w Rumilly, we Francji. Wytwarza się w nim 45 mln części rocznie.


Celem naszej kampanii udoskonalania jest coraz większe ograniczenie oddziaływania na środowisko z roku na rok.


Nasza strategia odpowiedzialności ekologicznej obejmuje ocenę cyklu życia patelni, którą przeprowadza ENSAM (Krajowa Szkoła Wyższa Sztuki i Rzemiosła), a zatwierdza QUANTIS.


W ten sposób udało nam się na przykład dowieść, że jeżeli uwzględnimy trwałość produktu, rzeczywiste oddziaływanie na środowisko patelni Tefal z powłoką zapobiegającą przywieraniu jest znacznie mniejsze niż patelni z powłoką ceramiczną, w sytuacji, gdy oba produkty zostaną wyprodukowane w tych samych warunkach.


Naszym celem jest wytwarzanie trwałych produktów, które będą towarzyszyć Ci przez bardzo długi czas, zapewniając przyjemne i smaczne momenty z najbliższymi przy jednoczesnej ochronie zdrowia planety.

 

 

Pobierz plik

 

Odkryj nasze produkty ECODESIGN

Firma Tefal chce opracowywać produkty, które pomagają w przygotowywaniu doskonałych posiłków dla najbliższych.
Chcemy również przyczyniać się do ochrony naszej planety, dlatego oferujemy szeroką gamę produktów podlegających pełnemu recyklingowi.

W 2010 r. rozpoczęliśmy realizację polityki odpowiedzialności środowiskowej, która łączy ekologię z gastronomią.
Wprowadziliśmy na rynek linie Natura wykonaną w 100% z aluminium pochodzącego z recyklingu oraz linię Enjoy, łopatki wykonane w 95% z materiałów z recyklingu.
Obecnie zamierzamy wprowadzić produkty eko-odpowiedzialne i z dumą zapowiadamy naszą pierwszą gamę artykułów do pieczenia wykonanych w 100% z aluminium z recyklingu.

Trzy główne zalety aluminium pochodzącego w 100% z recyklingu:

  • Oszczędność energii: ponieważ jego wytworzenie wymaga o 95% mniej energii niż wytworzenie klasycznego aluminium.
  • Ochrona światowych zasobów aluminium: 1 tona aluminium z recyklingu pozwala zaoszczędzić 4 tony boksytu*. Zasoby naturalne planety zostają zachowane, a ilość spalanych odpadów ulega zmniejszeniu.
    Jeden mały krok dla naszych kuchni to gigantyczny skok dla planety.
  • Doskonałe wyniki: przy jednolitym rozprowadzaniu ciepła i szybkim wzroście temperatury aluminium z recyklingu gwarantuje te same wyniki co klasyczne aluminium.

Firma Tefal postanowiła opowiedzieć się za naszą planetą i chronić jej naturalne zasoby. Jesteśmy przekonani, że dzięki aluminium z recyklingu przyczyniamy się do ochrony naszego globu!

Zobacz więcej