undefined

Nasza historia

Od ponad 60 lat tworzymy pomysłowe rozwiązania inspirowane Twoim życiem

Od eksperymentów Marca Grégoire'a w latach 50. do dziś... Od pierwszej patelni z powłoką nieprzywierającą do kompletnej gamy drobnych urządzeń AGD, Tefal nie przestaje wprowadzać innowacji, aby ułatwić Ci codzienne życie. Dzięki temu możesz nareszcie skupić się na tym, co naprawdę ważne.
Odkryj wydarzenia, które pomogły ukształtować naszą historię.

Kilka kluczowych dat

 • Lata 50.

  Wynalezienie patelni

  undefined
 • Lata 60.

  Gotowi do startu?

  undefined
 • Lata 90.

  Ingenio

  undefined
 • Lata 2000.

  Zawsze idealne rezultaty

  undefined
 • A dziś?

  Twoi nowi sprzymierzeńcy w kuchni

  undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined

1954
Wszystko zaczęło się od wędki...

Na początku francuski inżynier Marc Grégoire stawia sobie za zadanie opracowanie wędki z włókna szklanego zamiast bambusa. W ten sposób odkrywa on politetrafluoroetylen (PTFE), materiał o właściwościach nieprzywierających i opracowuje innowacyjny proces pokrywania nim aluminiowego dysku. Po dyskusji z żoną Colette na temat garnka z gotującym się mlekiem, wpada na pomysł zastosowania powłok nieprzywierających w naczyniach kuchennych. To dzięki temu możesz dziś usmażyć stek, który nie będzie przyklejał się do patelni, którą następnie możesz szybko i łatwo wyczyścić W ten sposób powstała pierwsza nieprzywierająca patelnia, której na początku używała wyłącznie pani Grégoire. 

Czy wiesz, że?

W 1954 r. Marc Grégoire zgłasza swój patent na pierwszą „nieprzywierającą patelnię”. 

undefined

1954 r.

Powstaje marka Tefal... 

undefined

Aby zrewolucjonizować świat kuchni!

Początkowo wynalazek ten nie przyciąga uwagi producentów sprzętu gospodarstwa domowego, dlatego Marc Grégoire postanawia założyć własny warsztat w Sarcelles (Francja) i w 1956 roku otwiera firmę Tefal. Jego produkty demonstruje żona Colette. Firma odnosi natychmiastowy sukces dzięki pokazom i plakatom reklamującym rewolucyjną patelnię. 

Czy wiesz, że?

W pierwszym roku działalności warsztat w Sarcelles produkował 100 patelni dziennie.

undefined

Styczeń 1961 r.

Sława dzięki jednej fotografii

undefined

Pierwsza dama Stanów Zjednoczonych, Pierwszy szum medialny

W czasie gdy Tefal rozpoczyna eksport swoich patelni do USA, następuje niezwykły zwrot akcji: w prasie ukazuje się zdjęcie Jackie Kennedy wychodzącej ze słynnego sklepu w Nowym Jorku z patelnią Tefal w dłoni. To niespodziewane ujęcie przyciąga wielkie zainteresowanie mediów i wpływa na znaczny wzrost reputacji firmy na całym świecie.

Luty 1963 r.

Wielki powrót Dnia Naleśnika

Przygotuj się na Naleśnikową Imprezę!

Tefal wpada na genialny pomysł, aby skojarzyć naleśniki z francuskim świętem „La Chandeleur”, które przestało być obchodzone. Popularny gospodarz francuskiego telewizyjnego talk-show zostaje zaproszony do poprowadzenia gigantycznej imprezy z naleśnikami. Odniosła natychmiastowy sukces wśród publiczności... W kolejnych latach Tefal staje się symbolem „bycia razem”: patelnie do naleśników, formy do ciast, gofrownice, urządzenia do raclette i fondue, grille... Dzięki jakości nieprzywierającej powłoki produkty Tefal wyróżniają się spośród innych. 

undefined

1968 r.

Groupe SEB przejmuje Tefal

Początek nowej ery

W 1968 r. SEB, który wkrótce stanie się Groupe SEB, światowy lider w dziedzinie produkcji drobnego sprzętu AGD - kupuje firmę Tefal i jej 5 europejskich oddziałów.

undefined

Czy wiesz, że?

SEB korzysta z doświadczenia Tefal w zakresie powłok wykorzystując je dla produktów Grupy, takich jak stopa Durilium w żelazkach. 

undefined

Lata 90. i 2000.

Szczęście zaczyna się w domu

Ponieważ dobre samopoczucie w domu stało się ważnym wyzwaniem dla społeczeństwa, Tefal maksymalizuje innowacje wychodzące poza naczynia kuchenne. Skupia się na szeregu kolejnych produktów, takich jak m.in.: żelazka elektryczne, czajniki, wagi, telefony, artykuły do pielęgnacji dzieci, a nawet automatyka domowa!

undefined

Proste, wszechstronne, pomysłowe...

Zrób trochę miejsca dla Ingenio!
Tefal rozumie nowe oczekiwania konsumentów dotyczące bardziej praktycznych, kompaktowych produktów. Tak właśnie kształtuje się nasza seria Ingenio z inteligentnym systemem odłączanej rączki. Mała rewolucja, która wymagała 5 lat badań i rozwoju.

undefined

Lata 2000.

Rewolucja w kuchni

Doskonała kontrola ciepła

Nowa technologia Thermo-Spot wywołuje małą rewolucję w świecie kuchni: wskaźnik ciepła wbudowany w sam środek patelni zmienia kolor na intensywnie czerwony po osiągnięciu idealnej temperatury smażenia. Innowacja, która wyjątkowo ułatwia przyrządzanie posiłków...

undefined

Czy wiesz, że?

Wprowadzając urządzenie Actifry w 2006 roku, Tefal wkracza na rynek zdrowej kuchni  dzięki pomysłowemu rozwiązaniu, które pozwala przygotować frytki i wiele innych chrupiących, złocistych przekąsek przy użyciu tylko jednej łyżki oleju lub bez tłuszczu

undefined

A dziś?

undefined

Twoi nowi sprzymierzeńcy w kuchni

Tefal nie przestaje opracowywać pomysłowych rozwiązań, aby zapewnić Ci doskonałe rezultaty. Dzięki temu możesz nareszcie skupić się na tym, co naprawdę ważne.
Odkryj również:
-    Optigrill™, przyjemność z perfekcyjnie grillowanych potraw
-    Cake Factory, aby Twoje wypieki były sukcesem

Polecamy również...

Nasze zobowiązania

Poznaj nasze konkretne inicjatywy mające na celu zmniejszenie śladu środowiskowego i zbudowanie bardziej dynamicznego społeczeństwa, w którym każdy może poświęcić czas na ważne sprawy, które nas do siebie zbliżają.  

undefined

Wszystko, co warto wiedzieć o marce Tefal

Odkryj nasze doświadczenie, zespoły, wartości... dzięki którym znajdziesz czas, aby beztrosko cieszyć się swoim pełnym życia domem.

undefined