TEFAL ACTIFRY ORIGINAL (1,2 KG) GH806

ACTIFRY ORIGINAL (1,2 KG) GH806

Numer referencyjny produktu: GH806031

ActiFry 1,2kg, smaży dla wszystkich!

Poznaj jedną z naszych największych frytownic ActiFry: ActiFry 1,2 kg! Wyposażona w technologię ActiFry, potrzebuje tylko jednej łyżki ulubionego oleju, aby przygotować 1,2 kg smacznych, chrupiących frytek o zawartości tłuszczu mniejszej niż 3%*. Tak mało oleju, żeby przygotować smaczne i zdrowe potrawy! W frytownicy można smażyć również inne produkty takie jak mięso lub ryby.... urządzenie doskonale nadaje się nawet do deserów!

ActiFry 1,2 kg doskonale sprawdzi się podczas organizowanych przez Ciebie przyjęć! Każdy zechce spróbować chrupiących frytek!
  • Nowoczesne wzornictwo, pokrywa z duży oknem, którą można łatwo uchylić jednym przyciskiem.
  • Technologia ActiFry zapewnia równomierniejsze smażenie składników.
  • Automatyczne wyłączanie i inteligentny czasomierz to mniej czasu w kuchni i więcej czasu dla Ciebie!
  • Ceramiczna powłoka zapobiegająca przywieraniu i możliwość mycia w zmywarce (pokrywa, misa i mieszadło).
  • Wybierz ActiFry i dołącz do ponad 7 000 000 smakoszy na całym świecie!
Podstawowe informacje
Akcesoria
Wskazówki i instrukcja obsługi
Często zadawane pytania
Aplikacja nie jest kompatybilna z systemem Android w wersjach 4.4.4 lub niższych ze względu na wzmocnione bezpieczeństwo danych.

W miarę możliwości zalecamy zaktualizowanie urządzenia do wyższej wersji systemu Android lub korzystanie z innego kompatybilnego urządzenia.

Aktualizacje nie tylko dają dostęp do nowych funkcji i obsługi najnowszych technologii, ale i chronią przed potencjalnymi lukami zabezpieczeń, które w najnowszych wersjach zostały wyeliminowane.
Wystarczy dodać 1 miarkę wybranego oleju do frytkownicy ActiFry, aby uzyskać lekkie i chrupiące frytki. W zależności od upodobań można dodać jeszcze jedną miarkę oleju, aby uzyskać bardziej delikatny smak.
Przed rozpoczęciem przyrządzania pocięte paski ziemniaków należy umyć dwa razy w wodzie, aby usunąć z nich nadmiar skrobi. Bardzo ważne jest wcześniejsze dokładne osuszenie ziemniaków ściereczką i usunięcie pozostałości wody ręcznikiem papierowym. W przypadku przygotowywania frytek mrożonych, które są już pokryte olejem, nie należy dodawać oleju, ponieważ spowoduje to ich rozmiękanie. W przypadku korzystania z wersji 2 w 1 (misa + taca) po przygotowaniu i wyjęciu potrawy na tacy należy pozostawić jeszcze frytki w naczyniu przez około 2 do 5 minut, aby były bardziej chrupiące.
Nie ma potrzeby używania oleju, ponieważ frytki mrożone już go zawierają.
W przypadku przygotowywania frytek mrożonych, które są już pokryte olejem, nie należy dodawać oleju.
W przypadku modeli o pojemności 1 kg oraz 1,2 kg użycie łopatki jest konieczne, aby zapobiec wpadaniu składników do silnika.
Miska jest przepełniona. Należy przestrzegać ilości podanych w tabeli w instrukcji obsługi.
W przypadku Actifry: 1 kg świeżych frytek lub 750 gr mrożonych.
W przypadku Actifry Family: 1,5 kg świeżych frytek lub 1,2 gr mrożonych.
Powodów może być kilka:
• Nie użyto odpowiedniego gatunku ziemniaków.
• Ziemniaki nie zostały dostatecznie umyte i wysuszone przed smażeniem i wciąż zawierają zbyt wiele skrobi.
• Frytki są zbyt grube. Pokrój frytki na cieńsze kawałki.
• Nie użyto dostatecznej ilości oleju. Zwiększ ilość oleju.
• Filtr jest zanieczyszczony. Wyczyść filtr.
Powodów takiego stanu rzeczy może być kilka:
• Nie użyto mieszadła. Należy zawsze używać go podczas gotowania.
• Frytki nie są jednakowej wielkości. Aby uzyskać idealne efekty gotowania, składniki należy pokroić na kawałki o tej samej wielkości.
• Mieszadło nie obraca się: sprawdzić, czy mieszadło zostało prawidłowo ustawione.
Od wielkości frytki zależy, jak bardzo jest chrupiąca lub miękka.
Im cieńsze frytki, tym bardzie są chrupiące i odwrotnie, im grubsze frytki, tym bardziej miękkie są w środku.
W zależności od preferencji można zmienić czas przygotowywania oraz grubość frytek: cienkie: 8 x 8 mm/Standard: 10 x 10 mm/Grube: 13 x 13 mm.
Aby osiągnąć lepsze wyniki, umyć całe ziemniaki, a następnie włożyć pokrojone ziemniaki do naczynia z wodą, aby je opłukać.
W ten sposób można usunąć możliwie jak najwięcej skrobi, aby frytki nie sklejały się.
Osuszyć za pomocą chłonnego ręcznika papierowego.
Frytki powinny być całkowicie suche przed rozpoczęciem przygotowywania.
Otwieranie pokrywy podczas gotowania nie jest niebezpieczne, lecz nie jest zalecane, nawet w celu zgarniania składników ze ścianek.
W ten sposób obniża się temperatura w środku, a przetestowane ustawienia gotowania, aby zagwarantować doskonałe wyniki, mogą ulec deregulacji w przypadku „inteligentnych” przepisów.
Nie przekraczać zalecanej maksymalnej ilości ani czasu działania określonych w tabeli przepisu, gdyż wiąże się to z ryzykiem uzyskania innego niż pożądany rezultatu i uszkodzenia urządzenia.
Można zmieniać doznania i używać różnych rodzajów oleju!
Oleje zwykłe: oliwa z oliwek, olej rzepakowy*, olej z pestek winogron, olej kukurydziany, olej archaidowy, olej słonecznikowy, olej sojowy*
Oleje smakowe: z aromatycznymi ziołami, z chilli, czosnkiem, cytryną itp.
Oleje specjalne: z orzechów laskowych*, sezamowy*, z krokosza bawierskiego*, migdałowy*, z awokado*, arganowy* itp.
Odradzamy używanie oleju z orzechów włoskich, który nadaje potrawom zjełczały posmak po gotowaniu.
(* produkt oznaczony przez producenta jako olej do gotowania).
• Przed czyszczeniem pozostawić urządzenie do całkowitego ostygnięcia.
• Otworzyć pokrywę i podnieść blokadę, aby zdjąć pokrywę.
• Wyjąć mieszadło, rondel do gotowania i wyjmowany filtr.
• Wszystkie wyjmowane części można myć w zmywarce do naczyń lub miękką gąbka z płynem do mycia naczyń.
• Aby wydłużyć okres eksploatacji miski i tacki do gotowania, zalecamy ich ręczne mycie. W przypadku mycia w zmywarce zalecamy używanie delikatnych środków czyszczących w formie płynu lub żelu.
• Osuszyć ostrożnie wszystkie części przed włożeniem na miejsce.
Nie zalecamy używania detergentów innych niż płyn do mycia naczyń.
Jeżeli zawartość jest zbyt gęsta, może przypalać się u góry. Należy zmniejszyć gęstość zawartości. Niektóre potrawy nie nadają się do gotowania na tacy, np. produkty w panierce, która wysycha i przypala się.
Należy sprawdzić, czy mieszadło zostało prawidłowo ustawione. Przypominamy, że to urządzenie nie jest przeznaczone do gotowania płynnych potraw (takich jak zupy).
W razie utrzymywania się problemu należy zanieść urządzenie do autoryzowanego centrum serwisowym.
W przypadku podejrzeń, że doszło do uszkodzenia silnika należy zanieść urządzenie do autoryzowanego punktu serwisowego.
Prawdopodobnie jest to spowodowane użyciem świeżych ziemniaków. Używając świeżych ziemniaków, należy zmniejszyć ich ilość do 750 g i dostosować czas gotowania.
Jest to anomalia działania urządzenia.
W takiej sytuacji należy odłączyć zasilanie, poczekać 10 sekund, a następnie ponownie podłączyć urządzenie do prądu. Wcisnąć przycisk ON/OFF.
Jeżeli na ekranie LCD jest stale wyświetlany ten sam komunikat, należy zanieść urządzenie do autoryzowanego punktu serwisowego.
Powodów takiego stanu rzeczy może być kilka:
• Urządzenie nie zostało prawidłowo podłączone.
• Nie został wciśnięty przycisk zasilania lub został wciśnięty nieprawidłowo. Należy ponownie wcisnąć przycisk.
• Został wciśnięty przycisk zasilania, ale urządzenie nadal nie działa. Należy sprawdzić, czy pokrywka została poprawnie zamknięta.
• Silniki działają, ale urządzenie nie nagrzewa się. Należy zanieść urządzenie do autoryzowanego punktu serwisowego celem dokonania przeglądu.
• Mieszadło nie obraca się. Należy sprawdzić, czy ostrze zostało prawidłowo zamocowane. W przeciwnym razie należy zanieść urządzenie do autoryzowanego punktu serwisowego celem dokonania przeglądu.
Prawdopodobnie potrawa została posolona w trakcie gotowania. Nie należy solić potraw przed zakończeniem cyklu gotowania, aby uniknąć zarysowania miski urządzenia ActiFry.
W przypadku modeli z tacą nie należy używać żadnych metalowych akcesoriów, aby na dłużej zachować najwyższą jakość urządzenia.
Być może nie jest zablokowane. Należy je ponownie umieścić na miejscu: Podnieść dźwignię blokady, umieścić mieszadło na środku tacy, a następnie opuścić dźwignię.
Powodów takiego stanu rzeczy może być kilka:
• Podczas pierwszego użycia urządzenia może wydostawać się z niego nieszkodliwy zapach. Jest to przejściowe zjawisko, które nie ma wpływu na korzystanie z urządzenia i jego trwałość.
• Należy zdjąć wszystkie naklejki i materiały opakowaniowe. Nie wolno wkładać urządzenia do wody.
• Aby prawidłowo uruchomić urządzenie po raz pierwszy, zalecamy wlanie do niego pół litra wody i gotowanie przez co najmniej 20 minut. Od kolejnego użycia efekty gotowania w urządzeniu ActiFry powinny być satysfakcjonujące.
• Nie wolno zostawiać łyżki dozującej w urządzeniu, gdy trwa proces gotowania.
• Nie wolno gotować bez zamocowanego mieszadła. W zależności od modelu nie należy zapominać o usunięciu folii ochronnej znajdującej się pod pokrywką.
Po wykonaniu instrukcji dotyczących włączania urządzenia sprawdzić działanie gniazdka elektrycznego poprzez podłączenie do niego innego urządzenia. Jeżeli urządzenie jest niesprawne, nie należy podejmować prób jego otwarcia ani naprawy. Należy oddać je do autoryzowanego serwisu.
Należy zaprzestać korzystania z urządzenia. W celu uniknięcia niebezpieczeństw naprawę należy powierzyć autoryzowanemu serwisowi.
Temperatura robocza frytkownicy Actifry pod koniec smażenia wynosi około 180°C (160°C wewnątrz potrawy).
Ze względu na obrót mieszadła odradzamy przygotowywanie w urządzeniu Actifry ryb, gdyż mogą się one łatwo rozpaść. Aby tego uniknąć zalecamy stosowanie górnej tacki do przygotowywania ryb (wyłącznie model 2in1).
Obecność wąskiej szczeliny między pokrywą a korpusem urządzenia jest zjawiskiem normalnym. Wnętrze urządzenia nie powinno być szczelnie zamknięte.
Zawsze zamykać pokrywę zdecydowanym ruchem, lecz delikatnie. Zamykając pokrywę, nie uderzać nią, lecz używać uchwytu na palec z przodu pokrywy, aby delikatnie docisnąć pokrywę na miejsce. W zmywarce zawsze umieszczać pokrywę w górnej części (najchłodniejsza strefa) i używać chłodniejszych ustawień – sprawdzić w instrukcji obsługi zmywarki
Tak, to prawdziwie wielofunkcyjne urządzenie, które można wykorzystać do przygotowywania różnych potraw.
Urządzenie można wykorzystać do różnych przepisów, od przystawek pod desery.
Można również przygotować chrupiące frytki, delikatnego kurczaka lub nawet ciasto owocowe...
Płyta ActiFry 2 w 1 nie może być używana we wcześniejszych modelac Actifry ani Actifry Family.
Najlepszym miejscem na przechowywanie ziemniaków jest piwnica lub inne chłodne (6-8°C), ciemne miejsce.
Urządzenie to zbudowane jest z licznych materiałów nadających się do powtórnego wykorzystania lub recyklingu. Urządzenie należy zostawić w lokalnym punkcie zbiórki odpadów.
Należy przejść do zakładki „Akcesoria” na stronie internetowej, gdzie można łatwo znaleźć wszystko, co potrzebne do danego produktu.
Dodatkowe informacje dostępne są w niniejszej witrynie w sekcji poświęconej umowie gwarancyjnej.
Jeśli uważasz, że brakuje jakiejś części, prosimy skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta. Razem znajdziemy odpowiednie rozwiązanie problemu.