TEFAL ACTIFRY GENIUS XL AH9608 Technologia ActiFry Dual Motion

ACTIFRY GENIUS XL AH9608 Technologia ActiFry Dual Motion Zdrowy i prosty sposób, aby cieszyć się ulubionymi smażonymi potrawami

Niezrównana jakość codziennego gotowania z ActiFry! Uniwersalne i pomysłowe podejście ActiFry Genius XL zapewnione jest przez 9 automatycznych programów dla różnych potraw, z wykorzystaniem minimalnej ilości oleju. Wszystko dla zdrowych i pysznych posiłków. Unikatowa technologia ActiFry Dual Motion gwarantuje bezproblemowe gotowanie, bez konieczności ręcznego mieszania i kontroli.
 

Uniwersalna, inteligentna, zdrowa frytkownica niskotłuszczowa ActiFry Genius XL

ActiFry Genius XL zapewnia wyjątkową wszechstronność podczas gotowania zdrowych smażonych potraw niezależnie od ilości. Za pomocą frytkownicy o objętości 1.7 kg, można przygotować 5 dań głównych lub 8 przystawek - idealnie na każdą okazję, od rodzinnych obiadów, po spotkania z przyjaciółmi. Z pomocą 9 inteligentnych programów i ponad 300 przepisów dostępnych za pośrednictwem aplikacji mobilnej My ActiFry nigdy nie wyczerpiesz pomysłów na obiad! Ta zdrowa frytkownica zapewnia całkowitą kontrolę i wygodę, dzięki wyjątkowej technologii ActiFry Dual Motion, która umożliwia równomierne gotowanie poprzez kombinację gorącego powietrza i automatycznego mieszania. Wszystko to bez ręcznego mieszania czy monitorowania, dla doskonale chrupiących rezultatów za każdym razem.

*Wiele przepisów nie wymaga użycia oleju.

Podstawowe informacje
 • Technologia ActiFry Dual Motion

  Unikatowa kombinacja gorącego powietrza i delikatnego mieszania daje perfekcyjne rezultaty gotowania bez potrzeby ręcznego mieszania i monitorowania.

 • Gotowanie z minimalną ilością oleju*  *Często dodawanie oleju nie jest w ogóle potrzebne

  Przy gotowaniu zarówno świeżych, jak i mrożonych składników, ActiFry Genius XL zachowuje wartości odżywcze i zapobiega przypalaniu lub wysychaniu dla uzyskania zdrowszych rezultatów.

 • 9 automatycznych programów

  Frytki, Potrawy panierowane, Potrawy w cieście, Przystawki zawijane, Mięso, Kulki warzywne, Kurczak, Desery, jak również dwa innowacyjne ustawienia do potraw jednogarnkowych: Wok i Kuchnia świata.

 • default

  Ekstra duży rozmiar idealny na każdą okazję

  Pojemność 1.7 kg pozwala na przygotowanie 5 dań głównych lub 8 przystawek - idealne na codzienne obiady rodzinne, jak również na spotkania z przyjaciółmi

 • Wygodne gotowanie

  Podgląd poszczególnych składników pozwala na bardzo wygodne gotowanie za jednym zamachem, z pomocą gotowania różnych składników w tym samym czasie, dobierając odpowiednią temperaturę i czas gotowania dla każdego z nich z osobna.

 • Łatwy w użyciu panel dotykowy

  Duży wyświetlacz pokazuje ikony dla wszystkich programów, jak również posiada funkcje opóźnienia startu i trzymania ciepła, pozwalając na całkowitą kontrolę na wyciągnięcie ręki
   

 • Bogactwo różnorodnych przepisów

  Inspiracji dostarczy książka z przepisami w zestawie, a za pośrednictwem aplikacji mobilnej otrzymasz dostęp do ponad 300 przepisów, w tym 150 dla 9 programów.

 • Łatwa w czyszczeniu

  Pokrywka, misa i mieszadło są wyjmowalne i mogą być myte w zmywarce.

 • Bez zapachu oleju

  Dzięki technologii gotowania gorącym powietrzem, ActiFry Genius nie wytwarza nieprzyjemnych zapachów oleju.

 • Dostosowywanie temperatury

  Ciesz się perfekcyjnie chrupiącymi rezultatami w trybie manualnym dzięki precyzyjnemu termostatowi ActiFry Genius, który pozwala ustawić temperaturę od 70°C do 220°C.

 • 60-minutowy timer

  Możesz własnoręcznie ustawić czas gotowania w trybie manualnym, do 60 minut.

 • Przezroczysta pokrywka

  Ciesz się optymalną widocznością podczas gotowania dzięki przezroczystej szklanej pokrywce ActiFry Genius.

Akcesoria
Właściwości
Przepisy w zestawie    
Przycisk chłodzenia    
Pojemność 1.7  kg
Pokrywa Dwa rodzaje materiału  
Wyświetlacz LCD    
Minutnik    
Zdejmowana pokrywa Materiał ceramiczny  
Włącznik/Wyłącznik    
Automatyczne wyłączanie    
Można przygotowywać dania płynne    
Możliwość mycia w zmywarce    

Wskazówki i instrukcja obsługi
Często zadawane pytania
Przed rozpoczęciem przyrządzania pocięte paski ziemniaków należy umyć dwa razy w wodzie, aby usunąć z nich nadmiar skrobi. Bardzo ważne jest wcześniejsze dokładne osuszenie ziemniaków ściereczką i usunięcie pozostałości wody ręcznikiem papierowym. W przypadku przygotowywania frytek mrożonych, które są już pokryte olejem, nie należy dodawać oleju, ponieważ spowoduje to ich rozmiękanie. W przypadku korzystania z wersji 2 w 1 (misa + taca) po przygotowaniu i wyjęciu potrawy na tacy należy pozostawić jeszcze frytki w naczyniu przez około 2 do 5 minut, aby były bardziej chrupiące.
Nie ma potrzeby używania oleju, ponieważ frytki mrożone już go zawierają.
W przypadku modeli o pojemności 1 kg oraz 1,2 kg użycie łopatki jest konieczne, aby zapobiec wpadaniu składników do silnika.
Powodów może być kilka:
• Nie użyto odpowiedniego gatunku ziemniaków.
• Ziemniaki nie zostały dostatecznie umyte i wysuszone przed smażeniem i wciąż zawierają zbyt wiele skrobi.
• Frytki są zbyt grube. Pokrój frytki na cieńsze kawałki.
• Nie użyto dostatecznej ilości oleju. Zwiększ ilość oleju.
• Filtr jest zanieczyszczony. Wyczyść filtr.
Od wielkości frytki zależy, jak bardzo jest chrupiąca lub miękka.
Im cieńsze frytki, tym bardzie są chrupiące i odwrotnie, im grubsze frytki, tym bardziej miękkie są w środku.
W zależności od preferencji można zmienić czas przygotowywania oraz grubość frytek: cienkie: 8 x 8 mm/Standard: 10 x 10 mm/Grube: 13 x 13 mm.
Aby osiągnąć lepsze wyniki, umyć całe ziemniaki, a następnie włożyć pokrojone ziemniaki do naczynia z wodą, aby je opłukać.
W ten sposób można usunąć możliwie jak najwięcej skrobi, aby frytki nie sklejały się.
Osuszyć za pomocą chłonnego ręcznika papierowego.
Frytki powinny być całkowicie suche przed rozpoczęciem przygotowywania.
W przypadku przygotowywania frytek mrożonych, które są już pokryte olejem, nie należy dodawać oleju.
Jeżeli zawartość jest zbyt gęsta, może przypalać się u góry. Należy zmniejszyć gęstość zawartości. Niektóre potrawy nie nadają się do gotowania na tacy, np. produkty w panierce, która wysycha i przypala się.
Po wykonaniu instrukcji dotyczących włączania urządzenia sprawdzić działanie gniazdka elektrycznego poprzez podłączenie do niego innego urządzenia. Jeżeli urządzenie jest niesprawne, nie należy podejmować prób jego otwarcia ani naprawy. Należy oddać je do autoryzowanego serwisu.
Należy zaprzestać korzystania z urządzenia. W celu uniknięcia niebezpieczeństw naprawę należy powierzyć autoryzowanemu serwisowi.
Temperatura robocza frytkownicy Actifry pod koniec smażenia wynosi około 180°C (160°C wewnątrz potrawy).
Zalecamy używanie odmian, które nadają się do przygotowywania frytek. Niemniej w przypadku dowolnej odmiany ziemniaków rezultat zależy również od pory roku oraz sposobu przechowywania. Jeżeli rezultat jest niezadowalający, należy spróbować innej odmiany.
Ze względu na obrót mieszadła odradzamy przygotowywanie w urządzeniu Actifry ryb, gdyż mogą się one łatwo rozpaść. Aby tego uniknąć zalecamy stosowanie górnej tacki do przygotowywania ryb (wyłącznie model 2in1).
Obecność wąskiej szczeliny między pokrywą a korpusem urządzenia jest zjawiskiem normalnym. Wnętrze urządzenia nie powinno być szczelnie zamknięte.
Zawsze zamykać pokrywę zdecydowanym ruchem, lecz delikatnie. Zamykając pokrywę, nie uderzać nią, lecz używać uchwytu na palec z przodu pokrywy, aby delikatnie docisnąć pokrywę na miejsce. W zmywarce zawsze umieszczać pokrywę w górnej części (najchłodniejsza strefa) i używać chłodniejszych ustawień – sprawdzić w instrukcji obsługi zmywarki
Tak, to prawdziwie wielofunkcyjne urządzenie, które można wykorzystać do przygotowywania różnych potraw.
Urządzenie można wykorzystać do różnych przepisów, od przystawek pod desery.
Można również przygotować chrupiące frytki, delikatnego kurczaka lub nawet ciasto owocowe...
Płyta ActiFry 2 w 1 nie może być używana we wcześniejszych modelac Actifry ani Actifry Family.
Otwieranie pokrywy podczas gotowania nie jest niebezpieczne, lecz nie jest zalecane, nawet w celu zgarniania składników ze ścianek.
W ten sposób obniża się temperatura w środku, a przetestowane ustawienia gotowania, aby zagwarantować doskonałe wyniki, mogą ulec deregulacji w przypadku „inteligentnych” przepisów.
Urządzenie to zbudowane jest z licznych materiałów nadających się do powtórnego wykorzystania lub recyklingu. Urządzenie należy zostawić w lokalnym punkcie zbiórki odpadów.
Należy przejść do zakładki „Akcesoria” na stronie internetowej, gdzie można łatwo znaleźć wszystko, co potrzebne do danego produktu.
Dodatkowe informacje dostępne są w niniejszej witrynie w sekcji poświęconej umowie gwarancyjnej.