Góra prasowania rośnie razem z dzieckiem? Podpowiadamy, jak prasować ubranka dla noworodka i oszczędzić czas.

Mówi się: małe dzieci – mały problem, duże dzieci – duży problem. Jakże łatwo przełożyć je na stwierdzenie dotyczące prasowania dziecięcych ubranek. Noworodki, a później niemowlęta, potrzebują bardzo dużo ubranek. Po pierwsze dlatego, że błyskawicznie z nich wyrastają, po drugie – jeszcze szybciej je brudzą. To sprawia, że kiedy przychodzi do prania i prasowania ubranek niemowlęcych, robi się z tego bardzo poważne zadanie.

Jak długo prasować ubranka niemowlęce, czyli o efektywności

Wydajność prasowania znacząco wzrasta dzięki żelazkom z generatorem pary. Tefal ma w swojej ofercie modele, z których każdy może wybrać coś dla siebie. Generatory pary Tefal uzyskały też pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, a więc wybieramy sprzęt nie tylko skuteczny, ale też bezpieczny.

Siła gorącej pary, wyrzucana w ilości od 100 do 650 g/min z ciśnieniem od 5,5 bara do 8 barów, pozwala na znacznie szybsze i bardziej skuteczne prasowanie ubranek niemowlęcych i dziecięcych. Wystarczy jedno przeciągnięcie po ubrankach, by uzyskać zadowalający efekt.

Dzieje się tak za sprawą gorącej pary wyrzucanej pod wysokim ciśnieniem, która wnika błyskawicznie wewnątrz tkanin, a tym samym szybko wygładza ubranka.

Co więcej, dogłębne przenikanie pary wodnej powoduje, że dziecięce ubranka są nie tylko idealnie uprasowane, ale również bardziej miękkie.

Jak prasować ubranka dla noworodka, czyli o bezpieczeństwie niemowlęcia

Żelazka z generatorem pary Tefal osiągają temperaturę nawet do 230 stopni Celsjusza, przy której niemal wszystkie bakterie, grzyby i alergeny są skutecznie niszczone. Ma to znaczenie w szczególności, gdy mowa o odzieży dla niemowlaka, u którego łatwo o uczulenia.

Prasowanie ubranek z użyciem generatora pary przy utrzymaniu wysokiej temperatury gwarantuje całkowitą sterylność tkanin, a co za tym idzie – bezpieczeństwo dziecka.

Dodatkowo z urządzenia można korzystać bez konieczności kontaktu stopy żelazka z ubrankami, co dodatkowo chroni je przed przenoszeniem cząstek kurzu, brudu czy bakterii.

Jak prasować ubranka, czyli wygoda pracy

Generatory pary Tefal zostały stworzone nie tylko z myślą o bezpieczeństwie maluszków, lecz także komforcie rodziców. Wygodne uchwyty, lekkość żelazka czy odpowiedniej długości kabel oraz pojemny zbiornik na wodę sprawiają, że prasowanie idzie gładko. W dodatku stopy żelazek Tefal klasy premium posiadają nową trwałą powłokę ceramiczną Autoclean Durilium AirGlide, dzięki której nawet delikatne ruchy pozwalają na szybkie i skuteczne prasowanie najgrubszych tkanin. Dodatkowo wyrzut gorącej pary pozwala uniknąć prasowania dziecięcych ubranek przez lnianą szmatkę czy przekładania ich na drugą stronę. Ponadto część dziecięcych ubrań można odświeżyć gorącą parą w pozycji pionowej, po umieszczeniu na wieszakach, co oszczędza czas i umożliwia zachowanie ich świeżości i schludnego wyglądu.

Jeśli chcesz prasować szybciej i skuteczniej lub tylko odświeżać ubrania dziecka po praniu, a przy tym zawsze mieć pewność, że będą dla niego bezpieczne, zakup żelazka z generatorem pary jest dobrym pomysłem. Pozwoli ograniczyć czas spędzany na prasowaniu i jednocześnie wykonać pracę znacznie dokładniej niż w przypadku klasycznych żelazek. A mniej godzin poświęcanych obowiązkom to więcej chwil na kontakt i zabawę z dzieckiem.