Maty dla dzieci: jak je czyścić, by nic nie popsuło zabawy?

Bawią, stymulują i rozwijają, pozwalają odpoczywać. To zalety popularnych w ostatnich latach mat dla dzieci do zabawy. Ich wybór wydaje się nieograniczony. Można znaleźć takie dla niemowlaków, dla starszych dzieci, a także dla tych kilkuletnich, dla których mogą być alternatywą dla dywanu w pokoju. Bez względu na to, na jakim etapie rozwoju naszych dzieci będą im służyć, musimy zadbać o ich bezpieczeństwo i higienę.

Najpierw czyszczenie maty do zabawy, potem – gra bez ograniczeń!

Dziecięce maty do zabawy są zazwyczaj mocno eksploatowane, zwłaszcza te edukacyjne, które pozwalają maluchom chwytać, rozciągać, grzechotać czy gryźć. Przy tak intensywnym użytkowaniu na szczególną uwagę zasługuje zachowanie higieny. Jak o nią zadbać?

Pranie, zwłaszcza w niskich temperaturach, które jest zazwyczaj zalecane przy tego typu tekstyliach, nie pozwoli zlikwidować alergenów i bakterii. Dlatego warto skorzystać z generatorów pary Tefal, które pozytywnie zaopiniował ceniony przez rodziców Instytut Matki i Dziecka. Czyszczenie maty za pomocą uderzeń gorącej pary pozwala nam zyskać pewność, że tkanina, na której bawi się nasze dziecko, jest czysta i pozbawiona 99,9% bakterii i alergenów. Taki poziom higieny gwarantuje bardzo wysoka temperatura, od 115 do 230 stopni Celsjusza oraz wyrzucana z generatora para pod ciśnieniem od 5,5 bara do 8 barów i w ilości 100-650 g/min. W ten sposób po każdej zabawie możemy w pełni odświeżyć i wyczyścić maty naszych dzieci, eliminując bakterie, zanieczyszczenia i przykre zapachy.

Czyszczenie maty do zabawy – recepta dla alergików

Generatory pary Tefal doskonale sprawdzają się również w walce z alergenami, dlatego okażą się niezastąpione w domach świeżo upieczonych rodziców posiadających w domu zwierzęta lub osób z uczuleniami. Wtłaczanie gorącej pary w tkaninę maty do zabawy pozwala dogłębnie ją odświeżyć, oczyścić i usunąć bakterie oraz alergeny. W dodatku nie trzeba w tym celu przykładać stopy żelazka bezpośrednio do maty. Uderzenie pary będzie tak samo skuteczne, gdy przytrzymamy zabawkę w niewielkiej odległości od urządzenia. Tym samym unikniemy ewentualnego uszkodzenia, które mogłoby powstać przy bezpośrednim kontakcie z gorącą stopą żelazka.

Czyszczenie do zadań specjalnych to spokój dla rodziców

Wszystkim rodzicom zależy na bezpieczeństwie dzieci. Dlatego starają się dbać o to, by otaczająca przestrzeń czy przedmioty służące pociechom do nauki i zabawy były dokładnie przebadane oraz opatrzone odpowiednimi atestami. Generatory pary Tefal oferują funkcje, które pozwalają otoczyć dzieci jeszcze lepszą opieką i zadbać o najwyższe standardy higieny. Warto zaufać marce, której produkty pozytywnie opiniuje Instytut Matki i Dziecka.