Przygotujcie się na przyjście dziecka, czyli co o usuwaniu bakterii powinni wiedzieć mama i tata.

Czas oczekiwania na dziecko przepełniony jest radością planowania i przygotowań. Rodzice chcą bowiem powitać swoje maleństwo na świecie w pełni gotowi. Dlatego im bliżej terminu narodzin i pojawienia się noworodka w domu, tym więcej rzeczy do zrobienia na liście. Kompletowanie wyprawki to jedna z istotniejszych kwestii. Wybieramy to, co najpotrzebniejsze i najbardziej bezpieczne, zwracając uwagę na atesty szanowanych instytucji opiniujących i sprawdzających jakość oraz działanie oferowanych przez różnych producentów pomocnych do opieki nad dziećmi sprzętów. Kiedy mamy już wszystko skompletowane, kolejną istotną kwestią jest przygotowanie i zabezpieczenie tego, z czym noworodek będzie mieć styczność. I tutaj warto mieć przede wszystkim na uwadze kwestię higieny ubranek, pościeli czy ręczników niemowlęcych.

Jak poradzić sobie z narastającą liczbą rzeczy do przygotowania i zorganizowania, kiedy rosnący i pokaźny już brzuszek coraz bardziej nas ogranicza?

Po pierwsze droga mamo zrób miejsce dla swojego partnera, pozwól mu się odciążyć i zaangażuj go w przygotowania. Ustalcie listę zadań, podzielcie się nimi i działajcie razem, z radością. Przygotowanie niezbędnych rzeczy dla niemowlaka to podstawa. Oczywistym jest, by wszystkie ubranka, pościele, otulacze itp. uprać w możliwie wysokiej temperaturze, którą dopuszcza producent. Dodatkowo, aby usunąć z nich bakterie, należy je zdezynfekować – najlepiej żelazkiem z generatorem pary, które nie tylko pozwoli nam usunąć z ubranek 99,9% bakterii i alergenów, ale też skróci czas prasowania. Generatory pary Tefal dostępne są w różnych wariantach, a łączą je efektywność, wysoka jakość i szybkość prasowania.

Jaka jest przewaga żelazka z generatorem pary nad standardowym żelazkiem?

W trakcie prasowania z użyciem gorącej pary wytwarzana jest bardzo wysoka temperatura, nawet do 230° C, która już od 121° C wytwarza środowisko sprzyjające niszczeniu nie tylko bakterii, ale także grzybów i alergenów – m.in. wszechobecnych roztoczy kurzu domowego i innych mikroorganizmów oraz chorobotwórczych drobnoustrojów odpowiedzialnych za zakażenia. Gorąca para pozwala rozprawić się z pałeczkami okrężnicy, gronkowca złocistego czy pałeczkami zapalenia płuc. Dzięki temu znacznie podnosi komfort i bezpieczeństwo środowiska domowego, w którym pojawia się noworodek. Konstrukcja generatorów pary Tefal jest też wyjątkowo ergonomiczna – żelazka są lekkie, a uchwyty wygodne, dzięki czemu przygotowanie dziecięcej wyprawki jest łatwe i przyjemne. Istotna jest też wyjątkowa skuteczność technologii prasowania z pomocą pary wodnej. Podczas testów przeprowadzonych w Instytucie Matki i Dziecka oceniono, że czas prasowania generatorami pary Tefal skraca się o połowę, co przy niemowlakach jest wyjątkowo istotne i pozwala to, co konieczne, zrobić szybko i bez trudu. Ponadto, 80% badanych wskazało podczas testów, że generator pary radzi sobie z tkaninami, których nie wyprasowało zwykłe żelazko. Dodatkowo, para pod dużym ciśnieniem, bez trudu przenika kilka warstw złożonej tkaniny, co ułatwia prasowanie dziecięcej pościeli. Podsumowując, żelazko z generatorem pary Tefal warto dodać do wyprawki naszego dziecka, by zapewnić mu bezpieczeństwo i higienę nie tylko w pierwszych dniach na świecie. Rodzice zyskają z tym zakupem komfort, czas i pewność, że wybierają dla swojego dziecka to, co najlepsze.